Jump to content

Redeagle

=o=
 • Mesaj sayısı

  14.306
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Redeagle hakkında

 • Rütbe
  Redeagle

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Redeagle

  Discord forumu öldürüyor mu?

  Aynı olay bende de oldu. Daha önce günlük bakıyordum. Aradan sonra asla aklıma gelmemeye başladı. Halbuki pati daha önce de uzun dönemler kapanmıştı. Demek ki o dönemlerde redditler discordlar falan gibi alternatifler yoktu. O yüzden pati açılınca geri dönüyorduk. Son beş senede falan alternatifler geliştiğinden, verilen arada bir çok kişi geri dönmedi.
 2. Redeagle

  Discord forumu öldürüyor mu?

  Mirc ile forumun birleşik hali gibi bir şey işte. En başta kimse bilmiyor. Sonra girip öğreniyorsun /:
 3. Redeagle

  Discord forumu öldürüyor mu?

  En azından benim için öldürdü. Forum kapanıp açıldıktan sonra belki 2 3 mesaj yazmışımdır. Discord daha hızlı. Cevap yazanla muhabbet daha seri dönüyor. Private mesaj şeysi de daha hızlı adama tıklıyosun muhabbet ordan seri biçimde akmaya devam ediyor. Gerekirse voice kanalı açılabiliyor. Sevmediğini bloklayabiliyorsun. Başka discord kanalları arasında seri geçiş yapabiliyorsun. Bence forumun upgrade'i gibi bir şey oldu orası. Zamanında level ve oyungezer kanallarında da benzer şeyler olmuştu. Mircler skype whatsapp grupları ve discord kanalları vs. oluşup toplu göçlere neden olmuştu. edit: ilk sayfada forumun yenilenmesindeki sorunun ne olduğu konuşulmuş. Bu olayın aynısı oyungezer forumunda oldu. Forumu 1 ay küsür kapadılar. Yeni özellikler falan eklediler. O döneme kadar forumda takılan forumun ilk zamanından beri orda olan gedikli tayfa olduğu gibi diğer platformlara kaydı. Forumu o dönemde yeni kayıt olan kişilerle birkaç eski admin döndürmeye başladı. Bana kalırsa her gün girmeye alıştığın şeye uzun bir süre giremeyince o alışkanlığın kırılması bunda önemli bir faktör.
 4. Redeagle

  Cyberpunk 2077

  İnsanların cinsiyetlerini bilgisayar oyununda bulmaya çalışması ne garip bir şey ya 😕
 5. Redeagle

  Baldur's Gate 3

  Bana izometrik de uyar dragon age kamerası da uyar açıkçası. İkisinde de pause combatlı güzel rpg oyunlar çıktı gani gani.
 6. Redeagle

  Baldur's Gate 3

  Orjinal oyun gibi pauselu real time dövüş sistemi vardır. Ona yeni motor gerekmiştir. Öyle motor değişti diye türünü dramatik biçimde değiştirmelerine gerek yok 😄
 7. Redeagle

  Star Wars: Episode IX / The Rise of Skywalker (2019)

  Ben izlerim ama teori meori şu nasıldı bu nasıldı gibi kafalara asla girmem. Seriyi siktiler attılar. Beyinsiz aksiyon filmleri gibi izler geçerim.
 8. Redeagle

  Baldur's Gate 3

  Remasterlandı bir 5-6 sene önce. Onlardan oyna 😕
 9. Redeagle

  Lego hastalığı

  Bazı seriler var(duplo vs. galiba). Onların brick boyları falan orjinallerden farklı. Onları almadığın sürece her şeyi her şeyle kullanabilirsin bence. Çocuk büyüdükçe city serisi veya yazlık temalı serilerinden (atlar gibi dikkat çeken şeyler vardı) devam etsen çocuğun hoşuna gider bence.
 10. Redeagle

  Assassin's Creed: Odyssey

  Oyunun questleri arasında olimpiyatlara giden bir sporcuya eşlik etme görevi var. Adı testikles 😕 Görevde mefta oluyor kendisi. Onun geyiği vardı zaten. Şimdi abisini ekleyerek Ubi'de geyiğe dahil oldu. Öldürünce "nut cracker" adlı silah düşürüyor.
 11. Redeagle

  The Witcher (2019) - Netflix

  Kitapta kumraldı galiba Triss.
 12. Redeagle

  Kara delik açıklamasına geri sayım

  Karadeliğin bilinmesiyle görüntülenmesi çok başka şeyler 😄 Karadeliğin olması gerektiğini öne süren insanların bu şekilde gelişmiş gözlem teknolojilerine sahip olmadığını hatırlarsak olayın güzelliği biraz daha anlaşılıyordur. Önemli bir eşik bu.
 13. Redeagle

  Anthem

  Herifler için sorun yaptıkları aptallıklar değil. Sadece bu aptallıkların duyulmasından endişeleniyorlar.
 14. Redeagle

  Total War: Warhammer

  Bence sistem güzel. 3. oyunun geçeceği coğrafya gereği koyamayacakları ırklar var. Onları aradan çıkartıyorlar.
 15. Redeagle

  The Division 2

  Ben boş bulduğum her fırsatta oynuyom. Bayağı beğendim. AI süper ve düşman cinsine göre davranışları değişiyor. Normal askerler etrafınızı çevirmek için her şeyi yapıyor. Sniper uzun mesafede kalıyor. Chargerlar ve tanklar faceroll geliyor. Her düşman elindeki skillleri en verimli şekilde kullanmaya kasıyor falan filan. Bazen düşmanın donup kalması veya gereksiz bir merdivene çıkması gibi aptallıklar olsa da oyunun genelinde çok zevkli ve mücadele dolu pve contenti var diyebilirim. Factionlardaki düşman classları birbirinden bayağı farklı. Kimle savaştığınıza göre düşman cinsi ve nelere dikkat etmek gerektiği değişiyor. Ortada bir konu var. Ama konu bütün factionların birbirine neden girdiğine bahane olmaktan çok öte bir şey vaad etmiyor. Bir iki kişi dışında karakterler silik ve oyunun farklı sistemlerini tanıtma harici pek fonksiyona sahip değiller. Buna karşın open world dünya süper. Görevlerin büyük bir kısmı washington'ın ünlü landmarkları ve müzelerinde geçiyor. Görev sırasında müzelerdeki metinleri okuduğum çok oldu. Dünya canlı ve özellikle end game'e yaklaşırken factionlar düzenli olarak birbiriyle çarpışmaya başlıyor. Hatta mevcut çatışmanın ortasında dost ve düşman erzak konvoyları da katılıp iyice halay ekibi oluşturuyorlar. Oyuna hiçbir amaçla girmesem bile haritadaki tonla kontrol noktası ve değişik aktiviteler bol bol çatışma neşesi yaratmaya yetiyor. Bunun dışında haritada gizli görevler, collectablelar, faction chest key'leri ve gizli loot odaları vs. bolca mevcut. Sağdan soldan toplanan lootlardan vanity itemlar falan da düşüyor. Kıyafet için para bayılmak falan gerekmiyor yani. Yeni dark zone bayağı iyi olmuş. 3 dz bölgesinden 2sinde mutlaka item normalization var. Kimse end game silahıyla gelip grup temizleyemiyor yani. Bunun dışında dz haritasındaki lootların çok büyük bir kısmı için extraction gerekmiyor. Ölünce bu itemları kaybetmiyorsunuz. Yine de extract etmek gereken itemlar için helikopter beklemenin gerginliği oyunun başka hiçbir yerinde olmayan bir tat. Bayağı övmüşüm oyunu. Ama bayağı beğendim cidden.
×
×
 • Yeni Oluştur...