Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Candostum köpek çiftliğinden uzak durun..

phebus

Öne çıkan mesajlar

tepkiler gayet ölçülü, yerinde, düzgün verilmiş. küfür yok hakaret falan yok. hatta az bile denmiş.

google'a "hayvan pet forum" falan yazıp geldiğin yere köpek aldım hasta çıktı öldü, yenisine 2k istediler diye vatandan laptop almış gibi elinde kürekle konu açmadan iki kere düşünmen lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayvan beslemeye çok değişik kafalarla bakanlar var gerçekten ya..

Şu yaşıma kadar muhtaç olmayan hayvan girmedi evimize. Hiç de seceresini araştırmadık hayvanların. Hepsi de bir ömür mutlu yaşamıştır.

Hayvanı kendiniz için mi alıyorsunuz, hayvanın iyiliği için mi ilk önce bir onu sorgulayın. Ego tatmini için oyuncak almıyorsunuz, çocuk bakmaktan farkı yok bu işin.
Sosyal ağlarda paylaş

Çocuk bakmaktan sorumluluk açısından bir farkı yok katılıyorum, fark şu çocuk yapıyorsan çocuğunu seçemiyorsun ama 15 sene beraber yaşayacağın belki çocuğunun en yakın arkadaşı olacak köpeği seçebilirsin. Tipine, cinsine, huyuna suyuna göre olabilir bu, siz böyle yapmıyor olabilirsiniz ama bunu yapan insana da niye yapıyor demeniz bence gereksiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben öyle görüyorum abi, kusura bakmasın seçici davrananlar. Evde bici bici gezsin, akarı kokarı olmasın, ev ahali canı sıkkınken eğlendirsin kafasıyla alınıyor o tarz hayvanlar. Ortalıkta o kadar bakıma muhtaç hayvan varken bencillikten öte gelmiyor bana bu. Tür özelliği cart curt bir yere kadar, ev hayvanı büyük ölçüde nasıl bakar nasıl eğitirsen sana göre yontulur.

@op
said:
Firma sahibini arayıp bundan bahsettiğimiz de kendi anlaşmalı oldukları veterinere götürmemizi söyledi ve hipotermiye girmiş köpeğimizi Kadıköy'den silivriye götürmemiz gerektiği üzerne kavga ettik. Her şey sakinleşince köpek stabil olduktan sonra kendi veterinerlerine götürmemiz üzerine anlaştık ve ertesi gün götürüp teslim ettik.

Şurayı da anlamadım. Neden veteriner kavgası dönüyor? Veteriner masraflarını firmadan talep edebilmek için mi geçti bu konu? Hali hazırda götürmüşsünüz zaten, niye onların dediği yere bir daha götürdünüz ki?
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar yardıma muhtaç öksüz çocuk varken herkes neden hala çocuk yapıyorsa ondan gidip satın alıyor insanlarda. bu kadar büyütüp saçma sapan yerlere çekmeyin konuyu. kişinin kendi seçimi o kısmısını yargılamak burdan kimseye düşmez. bide öldürdün falan denmiş aptal mısınız nesiniz anasını satıyım ya. adam yazmış işte böyle yerden aldık madur olduk siz olmayın demiş. aptal aptal yerlere çekmişsiniz konuyu.
Sosyal ağlarda paylaş

Anelor said:

o kadar yardıma muhtaç öksüz çocuk varken herkes neden hala çocuk yapıyorsa

cocuk yapmak ile cocuk satin almak arasinda bir fark gormuyor musun?
baslik sahibine giydirmek icin geldim, senin mesaj daha bi rahatsiz etti.

websitesinde yavrulara teslim tarihi belirleyen adama para kazandirirken duyarliligindan bi bok yok, ama parani kaptirinca gel forumlarda agla. olen hayvana uzuldum ama baslik sahibi beter olsun, pislikler
Sosyal ağlarda paylaş

Anelor said:

o kadar yardıma muhtaç öksüz çocuk varken herkes neden hala çocuk yapıyorsa ondan gidip satın alıyor insanlarda. bu kadar büyütüp saçma sapan yerlere çekmeyin konuyu. kişinin kendi seçimi o kısmısını yargılamak burdan kimseye düşmez. bide öldürdün falan denmiş aptal mısınız nesiniz anasını satıyım ya. adam yazmış işte böyle yerden aldık madur olduk siz olmayın demiş. aptal aptal yerlere çekmişsiniz konuyu.

Kimse mağdur olmasın diye yazdım ama görüyorum ki insanlık kalmamış yorumlar yazık hepinizin insanlığına parası da umrumda değil ama kimlerle aynı forumdaymışız belli oldu. Anelor sağol dostum b sen anlamışsın belki bir kaç kişi daha. Diğer hepiniz yorum yazmak ve aşağılamak için yaziyorsunuz her şeyi yazıklar olsun size. Admin kapat konuyu abi pişman oldum böyle bir foruma girip insanları uyarmak için uğraştığıma zaman harcadığıma.
Sosyal ağlarda paylaş

@Anelor OP'dan bağımsız konuda atılan postlara ithafen söyledim söylediklerimi, genel geçer düşüncelerim. Katılıp katılmamak sana kalmış, beğenmedin diye düşüncelerimi değiştirecek değilim.
Birileri en iyi benim köpeem olsun diye bu işe para yatırmaya hevesli oldukça birileri de bu hayvanları damızlık gibi bu para için yetiştirip satmaya devam edecek, döngü bu. Arkasında iyi niyetli istisnalar olması değiştirmiyor ne yazık ki.
Sosyal ağlarda paylaş

incredibull said:

Anelor said:

o kadar yardıma muhtaç öksüz çocuk varken herkes neden hala çocuk yapıyorsa

cocuk yapmak ile cocuk satin almak arasinda bir fark gormuyor musun?
baslik sahibine giydirmek icin geldim, senin mesaj daha bi rahatsiz etti.

websitesinde yavrulara teslim tarihi belirleyen adama para kazandirirken duyarliligindan bi bok yok, ama parani kaptirinca gel forumlarda agla. olen hayvana uzuldum ama baslik sahibi beter olsun, pislikler

tamam ben beter olayim siz hepiniz cok kralsiniz beyin yok yaş ortalaması 11 e kadar düşmüş paticik bitmiş gg
Sosyal ağlarda paylaş

Köpekler de birer can. Bunun farkına varamayıp mobilya mağazasından koltuk seçer gibi gidip köpek alanlar bir iki ay sonra "ay buna biz bakamıyoruz" diye salıyorlar sokağa. Olan hayvana oluyor. Köpeğin ev süsü, eğlencelik olmadığını ailenin bir bireyi olduğunu idrak edemeyecek adamlar işte gidip para verip alıyorlar.
Tepki gösterilen konu bu.
Barınaklardan, sokaktan alınan köpekler travma içinde olurlar, doğal olarak etraflarına korku ile bakıp saldırgan davranabilirler. Onların saldırganlığı tamamen kendilerini koruma içgüdülerinden kaynaklı. Bizde oğlumuzu sokakta bulduk, dövmüşler, kuyruğunu kemsişler, ilk zamanlar herşeye korkuyla yaklaşıyordu, masa altında yatıyordu korkudan. Çok şükür düzeldi, o köpeklerin de ihtiyacı olan azcık şefkat göstermek yani. Başka birşey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Anelor said:

alakaya maydanoz. çocuğun olmazsa, evlat edinmek istesen para karşılığı tipi atatürk'e benzeyen, bilimadamı çocuğu mu satın alıyorsun? okumuş etmiş yurtdışından bulunan adamsın birde ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Hayvan ticareti olur da bireysel ureticiden almak cok daha mantikli. Birinin yavrusu olur gidip alirsin. Parayla veya parasiz

Almak isteyen interneti azıcık dolansın, zaten bir ton ilan çıkıyor.

American Staffordshire Terrier aldık biz birinden, 4 tane doğurmuş işte sadece ilk masraflarına karşılık satıyorum demiş kardeşime işte 300TL mi ne verdi.

Çiftliklerde, petshoplarda 1500'ten başlıyordu nereye sorduysak.

Bu tip kişilerden alın daha iyi, bakamayacak durumda olduklarından zaten çoğu para bile istemiyor aslında bazı türlere direkt veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...