Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Candostum köpek çiftliğinden uzak durun..

phebus

Öne çıkan mesajlar

şu konuda tersten duyar kasmayıverin ya
ya da zamanında para verip köpek almış biriyseniz de ağlamayın

bırakın insanlar şu hayvan satışına tepki göstersin de bir tık bile olsa azalsın. öyle tipler var ki hayvansever ve beslemek istiyor ama cins olmadı mı beslemiyor. bırakın tepki göstersin insanlar artık 100 yıl mı sürer bilmiyorum ama azalarak bitsin sokaklar da rahat etsin barınaklar da.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Çocuğun bugüne kadarki bütün postları iki tane MMO bölümü ve Pazar Alanı'nda abi zaten, bir yerlerden aratmış gelmiş ayda 1 post anca atmış işte işi düştükçe.

daha önce de önerilmişti ama ikinci el bölümü'nü gündem gibi üyelere özel gizlemek lazım ya. pati'deki en leş kitle zaten DH kafasında ürün almak için üye olanlardan çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

etini çiğnemen gerekmiyor, teknik olarak yiyorsun. zamanını, emeğini, verebildiği ve alabildiğin herhangi bir şeyini tüketiyorsun. sodayla içilmekten başka şeyler yapılabileceğini gösteren devrimci imamların memleketi küçük asya burası. salatalığın köleliği sadece çiğnenmekle de bitmeyebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

şu konuda tersten duyar kasmayıverin ya
ya da zamanında para verip köpek almış biriyseniz de ağlamayın

bırakın insanlar şu hayvan satışına tepki göstersin de bir tık bile olsa azalsın. öyle tipler var ki hayvansever ve beslemek istiyor ama cins olmadı mı beslemiyor. bırakın tepki göstersin insanlar artık 100 yıl mı sürer bilmiyorum ama azalarak bitsin sokaklar da rahat etsin barınaklar da.

olayın saf cins olmakla alakası olmadığını çözemiyorsunuz. köpekler kedi gibi değiller. türlü türlü huyu var suyu var. en önemlisi boyu var.
ben mesela ayda 1 anca evi süpüren bi adamım bekar halimle. kalkıp golden retriever gibi çok tüy döken bi köpek almam mümkün değil. keza büyük tür de istemiyorum. üstüne mümkünse sağlıklı olsun istiyorum. ne yapıcam gidip düzgün, işini layıkıyla yapan, 10 jenerasyondur sağlıklı ve iyi huylu köpekleri çiftleştiren bi üreticiden alıcam.

sizin aslında tepkiniz aslında üreticiye değil, salak salak "ay cins olsun" diyip alıp sonra bakamayınca bırakan tiplere. onlara zaten bi zahmet herkes tepki göstersin.
Sosyal ağlarda paylaş

merkezi sinir sistemine sahip olması insanda da merkezi sinir sistemi bulunduğu için insana eşitleyebileceğin anlamına gelmiyor. bitkiyle köpeği eşitlemekten çok çok daha saçma bir şey insanla hayvanı eşitlemek. duyarlı görünecem diye küçük asya üniversitelerinde eğitim almış insan durumuna düşmeyin.

kimsenin post kastığı da yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Evcil hayvan olarak değerlendirdiğimiz hayvanların en duygusal ve en gelişmiş zekalısı köpektir. Dolayısıyla belli bir konsept içerisinde (hapishane gibi bir yerde sadece parayla satılmak için zorla çiftleştirilmeleri ve kötü muamele görmeleri gibi bir konsept) elmaya mı denk tutarsın insana mı dersen insana denk tutarım, istediğin saçma çarpıtmalı genellemeyi savurabilirsin. Keşke kasıyor olsaydın bir de :/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...