Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

Ben onu biraz araştırdım fork anında exchange de durması gerekiyor paranın gibi anladım, AYDINLATINIZ.

Nerde durdugu onemsiz, bitcoin wallet'inda BTC varsa, ayni miktarda bitcoin cash olusuyo fork sirasinda corresponding wallet icin. claim ediyosun onu bi sekilde ama baya gec olabiliyo o claim olayi. haliyle destekleyen bir exchange'de durmasi daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Binance :)-D . Hesaba geçtiler biraz önce.

Fellow Binancians,

Binance has completed the distribution of SuperBitcoin (SBTC) and Bitcoin X (BCX). You can login and check that the SBTC and BCX has been credited to your account.

As previously announced, the distribution of SBTC (at a rate of 1 BTC: 1 SBTC) and BCX (at a rate of 1 BTC: 10,000 BCX) was based on a snapshot of BTC balances at Block 498,888, which was taken at 10:29:53 AM (UTC) on 2017/12/12.

In order to ensure the security of your assets, we will announce the opening of withdrawals for SBTC and BCX after we deem each respective blockchain to be stable.

Thanks for your support!

Binance Team

2017/12/13
Sosyal ağlarda paylaş

yarin amerika olur, avrupa birligi olur 'su su su exchangelarin hesaplarindan gelen butun paralar takip edilip vergilendirilecek' deseler exchangelardan cikmaya calisanlar sayesinde bile ortalik iyi bir sarsilir zaten.

buyuk meblaglarla transfer yaptiginizda (eu icin >40k euro) mimleniyorsunuz, sonrasinda bankaya paranin kaynagini her detayiyla aciklamaniz gerekiyor. son donemde takip etmedim ama milyon dolarlarini cikartmak isteyenleri basi cok agriyordu reddit civarinda. turkiye'de muhtemelen devlet vergisini alip gecer -varlik barisi ftw-, ama diger ulkelerde uzun vadede hesabini veremeyecek/vermek istemeyen adamlar da bu isten cikar gider.

ufak meblaglar icin hala bayagi gri bolgede kripto paralar, siyaha dondugu an market bear =<

tl;dr devletler bu ise cokemez demek yanlis, en azindan marketi kulaklarindan tutup atabilirler. mali mulku satip kriptoya girmeyin, evden cikmadan once imamhatipleri kapatmayi unutmayin.
Sosyal ağlarda paylaş

Parayi yasa disi kaynaklardan elde etmedigin surece, nerden geldigi gosterilebilir oldugu surece bir sorun yok. Cektigin para > yatirdigin para ise, aradaki fark senin kazancin oluyor, bu kazancin buyuklugune gore minumum 15% olmak uzere gelir vergisi odeme yukumlulugunuz var vatandas olarak.

Su durumda bitcoin herhangi bir kazanc kaynagindan farkli degil.

Ha olur da bulundugunuz ulke cikip bu bir yatirim aracidir der, soyle degerlendirilecek der, isler degisir. Diger turlu kazandiginizi beyna edip vergi odemeniz gerekiyor yasaya gore.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben atıyorum 3 sene önce 2 liradan dolar alsam, şimdi dolar 4 lira olunca onun vergisini mi ödüyorum? Eldeki şey hisse değil, bir para birimi, sonuçta bugün internet üstünden alışverişte falan kullanılan bir para birimi bu. Para çevirmenin vergisi mi olur?

Ya da sustum, şimdi akıllarına getirmeyelim, tutup döviz çevirmeye de vergi falan eklemeye kalkarlar, alacakları mesaj bu olur benim yazdığımdan.
Sosyal ağlarda paylaş

Doviz icin vergi odemiyorsun ama altin alip satip kar ederken oduyosun.

Para uretebilecek tek otorite devletler yasalara gore. Hic bir finansal kurumun para yerine gececek ve harcanacak urun cikarma yetkisi yok. Yasak. Buna gore crypto currency doviz olarak islem goremiyor. O yuzden ayni sey degil. En fazla iste altin gibi dusunebiliyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Kripto paraya isim verilmesinin vergileme için ana koşul olduğunu belirten Ertürk, üç isim üzerinde durduklarını kaydetti. Bunlardan ilki Bitcoin'in bir ‘emtia' olarak kabul edilmesi. İkincisi ‘menkul kıymet' ve üçüncüsü de ‘para' olarak adlandırmak.
Ertürk, SPK'nın menkul kıymet tanımına karşı çıktığını belirterek, SPK'nın tavrını özetle şöyle açıkladı: “SPK, Bitcoin'in kendi menkul kıymet tanımına uymadığını belirtiyor. Öncelikle menkul kıymetin dayalı olduğu bir gerçek ürünün olması gerektiğini belirttiler.”
Merkez Bankası uzmanlarının ise paranın bir devlet daha doğrusu bir devletin merkez bankası tarafından ve yine fiktif de olsa bir değer kaşılığında basılmış olması gerektiğinden yola çıkarak Bitcoin'e ‘para' denilemeyeceğini ifade ettiklerini söylüyor.

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/bitcoin-sahipleri-vergi-odeyebilir-2129657/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...