Jump to content

Suark

=o=
 • Mesaj sayısı

  28.929
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Suark hakkında

 • Rütbe
  Suark

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Suark

  E-fatura hakkında

  enpara falan ücretsiz yapıyor 1 yıllık. Biz foriba kullandık, hali hazırda paraşüt kullandığımız için şak diye entegre olduk. Fatura başı ödüyoruz bir nevi kontörlü gibi. 5 yıllıkda saklama veriyorlar. Biz ki cloudla iş yapan şirketiz, en temizi bu abi hiç uğraşmıyoruz. Kendimi keriz gibi hissediyorum çünkü normal fatura maliyeti + kargodan çok daha ucuza geliyor e arşiv olayı. Keşke şirketi ilk kurduğumuzda yapsaymışız heh. Bide tabi şöyle güzellikler var, paraşütte oluşturdun faturayı şak kesiosun tak karşı tarafa gidiyor. Çok temiz. Yılda kaç fatura kesiyorsun(hepsi)? bunların kargo vs ücretleri var. E arşiv'e geç abi direkt.
 2. Suark

  Satılık Brainwavz HM5 Stüdyo Tipi Headphone

  ben çok seviyorum bunu( müzik dinlemek için kullanıyorum ) yazın terletio ama
 3. Suark

  Başın sağolsun dasaaa

  Başın saolsun abi
 4. Suark

  Boşananlar kulübü

  valla çok yakın arkadaşımın başına evlendikten 2 ay sonra "Adam beni bıçaklamaya kalktı güvenliğim yok" olayı gelmişti mesela. Bi diğerininde kocası dolandırıcı çıktı sdadasf.
 5. Suark

  Boşananlar kulübü

  abi kız adamı evden atıp polis falan çağırabilirdi. Akrabalarına linç ettirmeye çalışabilirdi Adam beni bıçaklamaya kalktı güvenliğim yok diyebilirdi. Yeni sevgilisine dövdürtmeye çalışabilirdi. Her boku yapabilirdi ama yapmıyor yani. Demekki delilik katsayısı düşük. Gayette bir sürü örnek var arkadaş olan, ama ortada çocuk yokken anlamı yok arkadaş kalmanın tabi
 6. Suark

  Boşananlar kulübü

  ya abi pek yorum yapmadımda(6 senelik evliyim, 1 de oğlan var 28 aylık), şu son yazdıklarından sonra şey gibi geldi bana ya, sen çok iyi niyetli bir adamsın, eşinde bunu biliyor ve oda çok iyi bir insan. Aslında muhtemelen daha önceleri duygusal olarak senden uzaklaşmıştı ama zor zamanlarda olduğun için birde o vurmak istemedi. Sen düzlüğe çıkınca artık kendisini ifade etmeye başladı gibime geliyor. Çok iyi arkadaş olabilirsiniz gibime geliyor sanki zamanla. İkinizde iyi insanlarsınız, ne güzel çirkinleşmeden geçiyor süreç. Böyle arkadaşlarım var benim ve biz onlara "şendul" diyoruz. Aslında evliliğin bir üst seviyesi şen dulluk, hatta birde ultimate şendulluk var ki, aynı şehirdesin, çoluk çocuk biraz büyümüş, hala çok yakın arkadaşın, beraber tatile gidebiliyorsun, çocuklar nerdeyse hiçbir şey hissetmiyor, ikinizinde geliri iyi ama evli değilsiniz ve evleriniz ayrı. Bunu başarabilenler var.
 7. Suark

  Dijital Hizmet Vergisi

  sıfır değilde %10 falan daha çok işe yarar. Hoş bu işsizlikte gene zor hükümetin işverenlere yüklenmesi ama öbür türlü işte çoğu şirket vergiden kaçınıyor. Kaçınmadığın zaman cezalandırılmış oluyorsun şu sistemde. Bu arada google sunuculara falan zam gelicek hep dimi o zaman?
 8. Suark

  Dijital Hizmet Vergisi

  Kurumlar vergisini aşşağı çekseler halbuki bu oranlar rahat rahat artar.
 9. Suark

  Dijital Hizmet Vergisi

  Webrazzide okudum şimdi, Dijital Hizmet Vergisi'nden istisna tutulan hizmetler Telgraf ve Telefon Kanunu'nun ulusal çapta kamuya açık mobil elektronik haberleşme hizmetleri üzerinden Hazine payı ödenen hizmetler, Bankacılık Kanunu kapsamındaki bazı hizmetler, Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanunun, Ar-Ge merkezlerinde Ar-Ge faaliyetleri sonucunda oluşturulan ürünlerin satışı ile münhasıran bu ürünler üzerinden sunulan hizmetlerden elde edilen hasılat Dijital Hizmet Vergisi'nden istisna olacak ve bu hizmetlerden elde edilen hasılat muafiyete ilişkin hadlerin tespitinde dikkate alınmayacak. Dijital Hizmet Vergisi'ne ilişkin istisna ve muafiyetler ancak bu kanuna hüküm eklenmek veya bu kanunda değişiklik yapılmak suretiyle düzenlenecek. Diğer kanunlarda yer alan istisna veya muafiyet hükümleri bu vergi bakımından geçersiz olacak. bu iyi bari bize vurmuyor, zaten 20m bariyeri var Türkiye'den elde edilen hasılatı 20 milyon Türk lirasından veya dünya genelinde elde edilen hasılatı 750 milyon eurodan veya muadili yabancı para karşılığı Türk lirasından az olanlar Dijital Hizmet Vergisi'nden muaf olacak. Hatta yurt dışı rakiplerimizin fiyat artışına sebep olabilir 🙂 Şimdi bu durumda "vergi vermiyor türkiyede şube açsın" denilen şirketlere erişim sağlanacak mı tekrardan? paypaldır bookingdir falan doğrudan vergi mükellefi konumunda olucaklar bu durumda.
 10. Suark

  Beyaz Yakalılar

  KSK abi. Yani tabi evliye bekar hayatı kolay geliyodur belkide, ben kendime 4k harcamıyorumdur 1 ayda. Tabi yaş faktörüde var, bekar diyince aklıma 22 25 geliyor hep, biraz öğrenci kafası her türlü akar şekilde düşünüyorum. Ama 30 yaşında bekar için evet 4k tabiki az. black ice haklı 😄
 11. Suark

  Beyaz Yakalılar

  yanlış anlattım veya anlaşıldım muhtemelen. Ben geçinmek demiştim. İstediğim gibi tatil yapamıyorum tabiki, isterim ki japonyaya gideyim 2 ay kalayım takılayım ama yapamam yani. Hobiye zaten vaktim yokta, motorsiklet alamıyorum mesela. Geçinmekten anladığımız şeyler farklı abi. Para biriktiremiyorum mesela, tabi ben beyaz yaka değilim. İzmirde bekar adama çok rahat yeter tatilinide yapar 4k ya evli çift, çocuksuz 11-12k ya güller gibi geçinir evini arabasını yapar rahat rahat biriktirir, ama risk almadan daha fazlasını beklemekte biraz abes geliyor bana.
 12. Suark

  Beyaz Yakalılar

  Yoo yapıyo, geçen üni hastanesinde arkım yapam sana demişti. Devletin desteklediği implantlar var daha ucuz, ama en son sordugumda özelde 500euro idi. taksite böldürür yaptırırsında, abi geçinmekten anladığımız şeyler farklın sanırım ya. Şunu kavramak lazım, hayat adil değil ve siktiriboktan. Genel itibari ile dünyanın büyük bir kesiminden her halükarda daha iyi yaşıyoruz, bir kısmına göre de bokum gibi yaşıyoruz. daha çok kazanıcam diye elinizdekileride kaybedip sikmeyin hayatınızı, metrikler belli istatistikler ortada. Hayatından sıkılacak kadar sorgulayabiliyorsan zaten comfort zone a girmişsindir, kal orda. Ha emeklilik korkutuyorsa evet haklısın, emeklilik diye bir şey yok, birikim yapabildiğin kadar var olacaksın ilerde, ya da emekli olmadan önce ölmen lazım. Comfort zone dayken yapılabilecek en güzel şey, yine söylüyorum, o zone u terkedip salakça bir maceraya girmek yerine, kendine katman gerek. Zaten kendine katında, bişeyler satmayı öğrenince bi yerden sonra bir girişimin olmasa da para kazanmanın yolunu bulabilirsin. O zamana kadar safe zone güzel.
 13. Suark

  Beyaz Yakalılar

  valla ev kredim olduğu halde izmirde cocuklu bı aıle olarak 9k ya geçinebiliyoruz. Ki optimalda değiliz hala, arada dışardan yemek falan söylüyoruz gereksiz gereksiz. 11 olsa biriktiririz rahat rahat. bekar olsam rahat rahat 4k ya geçinirim, tatilimi yapar istediğim gibi takılırım. Ama tabi yanlış yerlere harcama yapıosan 30k da yetmez yani. Lüksün sonu yok, o kadar para kazanmak istiyorsan maalesef riske girmen gerekiyor. Değer mi? düşünmek lazım, 10 startupdan 9 u batıyor, biz o 1 lik kesimdeyiz ama riskli abi işte. Bekarsan hele, IT ci falansan atla git yurt dışına çalış kazan $$ ları. Yok değilsen tr de beyaz yaka, biraz tasarruflu mantıklı yaşaman gerekiyor. Ama beyazyakaysan, beyazyaka gibi olmalısın sadece kendine yatırım yapıp fazla mesai yapmadan takılmak lazım.
 14. Suark

  Beyaz Yakalılar

  ex beyazyaka yeni girişimci olarak diyebilirim ki manyak mısınız kardeşim, rahat batıyor :). Hele ki bekar bi adamın hiiiç ihtiyacı yok fantaziye, 8 5 çalış abi, al gününde maaşını. Dikkat etmen gereken şey %100 performansını hissesine sahip olmadığın işe koymamak ( bunu kendi personelime de söylüyorum ) ve sadece ama sadece kendini geliştirmeye çalışmak. Eğer keyfin yerinde ve 3 sene içinde kendini kapının önünde görme riski taşımıosan biraz daha rahat takılabilirsin. Evli çiftse, iki kişide beyaz yakaysa aşşa yukarı istanbul şartlarında 15k girer o eve. Hadi 10k girsin, bence gayet güzel geçinilir yavaş yavaş mal mülk edinilir. Heyecan aranıyorsa hobiler var,onlarla uğraşılabilir. Emre baya haksız bu arada
 15. Suark

  en iyi elektrik-elektronik mühendisliği aletleri

  yaaa evet o buat klemenslerle aşk yaşıyorum ben bu kadar faydalı tek şey kablo başlığı sıkma pensesi( trilyor dolar ) https://urun.n11.com/elektrik-aksesuarlari/wago-221-413-3x4mm-tirnakli-buat-klemens-P325854739?gclid=CjwKCAjw5_DsBRBPEiwAIEDRW69Q9UxG1-RX37oD9fX_dU7YMdVQRpK1Ie-ZFdh2gWz6AzowlSTjMxoCaTAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds izeltaşın tornavidaları falan güzel.
×
×
 • Yeni Oluştur...