Jump to content

akirafes

=o=
 • Mesaj sayısı

  6.090
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

akirafes hakkında

 • Rütbe
  akirafes

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. akirafes

  AÖF ara sınavları evden yapılacak.

  Selam 🙋‍♂️
 2. akirafes

  Rus hava yollarında yaşadığım olay

  Black yemi olmadan elinde oltası dolaşan birisi. Zararsız. Kız arkadaşı onu terk ettikten sonra birde işlerinin kötü gitmesi ile kendini kaybetmiş biri. Ciddiye alma onu.
 3. akirafes

  WEB TASARIMI SATIŞ VE PAZARLAMA

  Ünite 8 - Alıştırma Soruları Çalışırken çıkmış sorulara bakıyordum. Aşağıdaki sorulara rastladım. İlginç geldi paylaşayım dedim. 4 ) Aşağıdakilerden hangisi sosyal medyada yer alan bireylerin türleri arasında yer almaz? a Reddedenler b Bakirler c Klavye Delikanlıları d Soru Soranlar e Gezginler Dogru cevap bu imiş 8 ) Aşağıdakilerden hangisi sosyal medya kullanıcı türleri arasında yer almaz? a Dalgıçlar b Klavye delikanlıları c Soru soranlar d Muhabirler e Gazeteciler Dogru cevap bu imiş 7) Sosyal medya hesabı olup düzenli bir şekilde bu aracı kullanmayan gurup aşağıdakilerden hangisidir? a Reddedenler b Gözlemciler c Gösteriş Meraklıları d Hayaletler e Dalgıçlar Dogru cevap bu imiş
 4. akirafes

  Darwin'in Evrim Teorisi

  İşte şu beni yoruyordu hakaret ederek zorla dayatma. Dolayısı ile dayatmalardan nefret ettiğim ve bir yasa olduğuna da herhangi bir yazı bulamadığım icin nette direk savunma mekanizmasına döndüm. Ama senin yazdıkların Başka göremediğim ve daha önce burada kimsenin belirtmediği idi. Teşekkürler @Soimyr
 5. akirafes

  Darwin'in Evrim Teorisi

  Çok güzel yazmışsın okudukça her bir sonraki kelimeye daha bir ilgi duydum. kelimeleri o kadar sade ve güzel kullanmışsın ki yazılı iletişimin önemini göstermişsin. Hiç dikkate almadığım bir bakış acısını bana göstermişsin. Teşekkür ederim. İyi ki yazmışsın. Okumak bilgilenmez bir zevk.
 6. akirafes

  Hangi VR?

  Rift s netlik olarak çok ilerde. vive a göre index kullanmadım. Bu sıcakta hic çekilmez kliman yoksa. Gerci kablo ile kesinlikle hic biri çekilmiyor. oculus quest sart gibi extra sensor olmaması cok avantaj. Fakat onda da pil sorunu var cabuk bitiyor. Yine de oculus quest tavsiye ederim. Geniş yer ve hareket kabiliyeti çok önemli. Oculus quest farkı burada. Bilgisayar odasına bağımlı değilsin ve kablosuz etrafında rahatlıkla dönersin. Pil sorunu ise bir power bank la idare ediliyor. Kesinlikle HoloLens kullandım bayıldım. Bu kadar agır kafalık ve kapalı iyi değil hangisi olursa olsun. Aman mixed reality baslıklardan uzak dur geneli çöp.
 7. akirafes

  Netflix Türkiye

  Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga | Netflix
 8. akirafes

  2d/3d eskiz defteri - daesu

  @Daesu Modum Tufan diye bir ark vardı bu tür çizimler yapıyordu. Çok iyi işler bağlamıştı. Senin çizimlerin de aynı güzellikte. Umarım daha iyi bir donanıma geçersin yakında.
 9. akirafes

  Darwin'in Evrim Teorisi

  Hayat formu çok nadir. Akıl zeka formunda yaşam ise ondan çok daha nadir. İnsanlığın hiç bir zaman cesaretini kırmamak gerek yıldızlar ötesi akıllı yaşam aramaktan.
 10. akirafes

  AÖF ara sınavları evden yapılacak.

  Dönem sonu sınavları aşırı zor geldi bana. Ve nedense soru cevapların eski seneleri çalışma sayfalarından çıkartılmış.
 11. akirafes

  Darwin'in Evrim Teorisi

  Kesinlikle duyuyorum. daha önce de yazdığım gibi evrime ki şuan da zaten hala günümüzde süre gelen bir oluşum tabiiki katılıyorum. Ayrıldığım tek yer burada aksine bir şey savunulunca hakarete uğranılması. Yukarda ki videoyu veriş sebebim orada çoklu dünyalardan bahsediyor yani anlamı her şeyin mümkün olabileceğinden. Ama burada öyle değil. Benim kabul etmediğim insan evrimi bir kanunmuş gibi bahsediliyor. Aksi olamaz deniyor. Şimdi bu evulation random olan bir şey. Yani bir düzeni paterni yok. Diyelim ki dünyada x- y ye evrildi Başka bir glakside başka bir dünyada x- z ye evrilebilir. işte burada ayrılıyorum. Ben insanların 16 milyar yıl boyunca tirilyonlarca gezegenden belki bir tanesinde bile var olabileceğine inanıyorum. Yani sırf insanları dünyaya hapsetmiyor böyle bir narsislikten de kendimi uzak tutuyorum. bunda da en büyük ayrıldığım nokta zeka gelişimi. Zeka gelişimi akıl ise çok zor bir evulation olsasılıgı ise neredeyse imkansız gibi bir şey daha once paylaştığım makale ornegi. Ha bu kanun olur denir bu bir fact inanırım o zaman derim bu bir kanunmuş yerçekimi gibi. Tamam derim bilim kabul etmiş. Ama kabul edilmiş öyle bir sey de yok. Bilim dünyasından %100 kabul edilen bir şey değil bu katılmayanlar var. Ben akıllı yaşam formu olduğuna inanıyorum evrende ve insan şeklinde olmalarına da inanıyorum. Ama eğer bu rastgele random gelen evulationı kabul edersem sizin gibi o zaman 16 milyar yıl boyunca trilyonlarca gezegende hic bir insanın yasamadıgını hatta dünyamızda bile 140-160 milyon yıldan once hic bir insan olamıyacagını kabul etmiş oluyorum. Mu Atlantis gibi efsanelerin milyarda bir bile gerçek olamıyacagını kabul etmek bu. 5 milyar yıldır tek bizim bu dünyada yalnızca 140 milyon yıl yasadıgımız ve evrende yalnız türümüzün tek olduğunu kabul etmek bu. Yukarıda yazdığım gibi eger belki varsa paralel evrenlerde bile. Burada ayrılıyoruz. Ama bana buna inandığım icin kimse bana saygı duymuyor hatta delilikle itham ediliyorum.
 12. akirafes

  Darwin'in Evrim Teorisi

  Şimdi eğer paralel evrenler veya dünyalar olma olasılığı olsa İnsan olması hemen hemen imkansız bir olasılık bu dünya veya evrenlerde. Sizin inancınıza göre. Eger insan burada maymunun bilinmiyen hic bir kanıtı olmayan ortak atasıdan evrildiyse diger dünyalarda bu şans neredeyse sıfır. İmkansız gibi gözüküyor. Yani aynen bizim evrenimizde hiç bir şekilde galaksinin herhangi bir yerinde 16 milyar yıl boyunca bir insan olmayacağı öne sürülmesi gibi paralel evrenlerde (eger gerçekse) de hiç bir bir sans yok insan var olmasının. Tek bana mı ters geliyor bu. Kainatta tek insan biziz. Biz miyiz acaba? Tmm paralel universe e sıfır kanıt var. Ama olma olasılığı hala possible Ama hiç bir şekilde olsa bile insan olamaz bu evrenlerde not possible eger inandığınız doğru ise. Çok sığ bir düşünce bu Black sen yine hakaretlerine aşağılamalarına devam edebilirsin düzeyine yakışır bir şekilde. Ama ben senin insanın bu kadar daracık bir zamana ve alana hapsetmene göz yumamam. Bence sen yalnızca eksik tartan bir tartısın. Bir atom bombası ile hedefi bile vuramazsın.
 13. akirafes

  Darwin'in Evrim Teorisi

  Sanmıyorum anneme sormam gerek tam hatırlamıyorum. Çok uzun boyluyum belki o yalnıltmıstır seni bu en fazla 10 dur.
 14. akirafes

  Darwin'in Evrim Teorisi

  bu benim çocukluk resmim beni burada yüz yüze tanıyan çok kişi var onlar sana teyit eder fotodan tanırlar beni zaten. Senin kadar kibirli bir insan da şefkat,merhamet ve sevgi olmaz. Yukardaki insanın nesini beğenmedin?
 15. akirafes

  Darwin'in Evrim Teorisi

  İnsanlar balıklar karada sürünmelerine izin veren kemikler evrimleşene kadar evrimleşemezlerdi. Kemikler, karmaşık hayvanlar ortaya çıkana kadar evrimleşemedi. Karmaşık hayvanların karmaşık hücrelere, karmaşık hücrelerin de fotosentez ile oksijene ihtiyacı vardı. Bunların hiçbiri, yaşamın evrimi olmadan, tekil olaylar arasında tekil bir olay olmadan gerçekleşmez. Tüm organizmalar tek bir atadan gelir; anlayabildiğimiz kadarıyla hayat sadece bir kez oldu. Merakla, tüm bunlar şaşırtıcı derecede uzun zaman alıyor. Fotosentez, Dünya'nın oluşumundan 1,5 milyar yıl sonra, 2,7 milyar yıl sonra karmaşık hücreler, 4 milyar yıl sonra karmaşık hayvanlar ve Dünya'nın oluşmasından 4,5 milyar yıl sonra insan zekası gelişti. Bu yeniliklerin çok faydalı olması, ancak gelişmesi çok uzun sürmesi, son derece imkansız oldukları anlamına gelir. Bu tek seferlik yenilikler, kritik hatalar, evrimsel darboğazlar veya filtreler zinciri oluşturabilir. Eğer öyleyse, evrimimiz piyangoyu kazanmak gibi değildi. Piyangoyu tekrar tekrar ve tekrar kazanmak gibiydi. Diğer dünyalarda, bu eleştirel uyarlamalar, güneşleri nova gitmeden ya da hiç gitmeden zekanın ortaya çıkması için çok geç evrimleşmiş olabilir. Zekanın, her biri% 10 gelişme şansı olan yedi olası olmayan inovasyon zincirine bağlı olduğunu hayal edin - yaşamın kökeni, fotosentez, karmaşık hücreler, cinsiyet, karmaşık hayvanlar, iskeletler ve zekanın kendisi - her biri% 10 gelişme şansı. Gelişen zeka ihtimali 10 milyonda bir oluyor. Ancak karmaşık uyarlamalar daha az olası olabilir. Fotosentez proteinler, pigmentler ve zarlarda bir dizi adaptasyon gerektirir. Eumetazoan hayvanlar çoklu anatomik yenilikler gerektirdi (sinirler, kaslar, ağızlar vb.). Belki de bu yedi önemli yeniliğin her biri zamanın sadece% 1'ini geliştirmektedir. Eğer öyleyse, zeka 100 trilyon yaşanabilir dünyada sadece 1 dir. Yaşanabilir dünyalar nadirse, galaksideki tek akıllı yaşam, hatta görünür evren olabiliriz. Zeka, olanaksız olaylar zincirine bağlı gibi görünüyor. Ancak çok sayıda gezegen göz önüne alındığında, Hamlet'i yazmak için sonsuz sayıda daktiloya çarpan sonsuz sayıda maymun gibi, bir yerde evrimleşmek zorunda. Muhtemel sonuç bizdik.
×
×
 • Yeni Oluştur...