Jump to content

akirafes

=o=
 • Mesaj sayısı

  5.147
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

akirafes hakkında

 • Rank
  akirafes

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. akirafes

  Yorumsuz

  linkte ki evlerin 2006 fiyatları 150k civarı nerdeyse 150 misli düşmüşler.
 2. akirafes

  Yorumsuz

  tabii ki bu konu da sana inanmak gerek orada yaşayan ve oradan yazan sensin şu an. Benim bildiğim bu yönde idi gitmedim Detroit' e
 3. akirafes

  Yorumsuz

  @DoGMeaT tabii ki bu konu da sana inanmak gerek orada yaşayan ve oradan yazan sensin şu an. Benim bildiğim bu yönde idi gitmedim Detroit'e
 4. akirafes

  Yorumsuz

  Detroit te valla ne diyeyim kaç gün hayatta kalınır onu konuşmak lazım. Çok tehlikeli yer artık. onun için bu evler de ucuz.
 5. akirafes

  Yorumsuz

  Benim kıyasladığım en iyi ev en iyi cadde en iyi konum Mesela Suadiye bagdat caddesi Vakko nun karşısı. Bura 1.6 milyon tl 240 m2 burayı aynı şekilde aynı konumda Londra veya Amerika da ki en iyi caddelerle kıyasladığımda rakamlar 80 milyon la 125 milyonu buluyor. Çok ucuz bana göre göre konut tr de. yoksa İstanbul da 70-90 bin tl ye sıfır konut çok var. Amerika da da 5000-10000 dolara çok konut var.
 6. akirafes

  Yorumsuz

  herhalde sen çok yakışıklı acaip cazibeli ve bebek yüzlü kesinlikle melek gibi bir adamsın. Yani hiç bllmesem. Ama dedim ya sen cidden özel birisi olmalısın.
 7. akirafes

  Yorumsuz

  Şunu da ekliyeyim. G19 da en ucuz gayrimenkul tr de o kadar ucuzlar ki ne kadar yazsam az. 10 misli değil çok daha fazla ucuzlar. Kendi iyi bildiğim Suadiye yi bağdat caddesini kıyaslarsam Amerika veya Londra da aynı caddeler ile aradaki fark 100 misline yakın. Vİetnam da uzun zamandır sayfiye evi bakıyordum müstakil 100k dan 1milyona cıktı fiyatlar son 3 senedir. Orada bile şu an ev fiyatları çok pahalandı. Arkadaşımın fabrikası var iplik fabrikası Etiyopya da bana oradaki ev fiyatlarından bahsetti şok oldum. Gayri menkul en iyi yatırımdır. 10-20 senelik yatırım olarak. Getirisine şaşarsınız. Kurlar kesinlikle bir yatırım aracı değildir. Hele davul zurna çalarak hic bir kur yükselmez.
 8. akirafes

  Yorumsuz

  Defalarca yazdım. Ben kendim içim emekli bir adam için cennet. Tabiiki asgari ücretler farklı. ben çalışmayan emekli adam için yazıyorum. Sanki her yazı da bunu eklemek gerekiyor. Bir de Özellikle Amerika için ekleyeyim tanıdığınız varsa sorun bakalım hapse girmiş mi? kac kere girmiş. En azından hayatında bir kere mutlaka giriyorlar o kadar çok kural var ki. Bazı eyaletlerde ise bu 400 sayfaya çıkıyor kurallar. Ve bazı iyi hakimleri saymazsak çok katılar bu kuralları esnetmede. Amerika da mahkemeyi ziyaret etmiyen birini bulmak imkansız nerdeyse. Trafik cezasında bile mahkeme yolunu tutuyorsunuz. Polise derdinizi anlatmayı bırakın gördünüz mü yolunuzu değiştiriyorsunuz. Bir de sakın İstanbul da ki güvenliği Amerika ile kıyaslamayın. İstanbul Amerika dan çok fazla safe bakın istatistiklere. Ha bu arada Şunu da belirteyim. Patide bazıları tartışmayı bilmiyor hemen hakarete başvuruyor. açık fikirli olmak çok önemli... az bilgili olabiliriz... sorun olmaz... bilgi kazanılır... ama kapalı beyin her zaman tehlikelidir... tarihte hep o beyin türü yüzünden sorunlar yaşanmış... mesela dünyanın yuvarlak olduğunu söyleyen ilk bilim insanları katledilmiş, putlara karşı duranlar telef edilmiş vs... kapalı beyin 😞 çok problemli...
 9. akirafes

  Yorumsuz

  Çok ağır bir hakaret ve kişiliğime bir saldırı toplum içinde küçük düşürme bu. Eminim yönetim gereğini yapacak.
 10. akirafes

  Yorumsuz

  Bu çok ağır bir hakaret bana mod olarak hakaret etmen bir nevi fahişe demen. Gerçekten ağır. Sanırım burada bana edilen en ağır hakaret bu. Lütfen site yönetimi gereğini yapsın bu hakaretin.
 11. akirafes

  Yorumsuz

  Birde hayatımda hiç bir zaman elimdekini kaybederim diye ticarete korkudan giremedim. 32 sene ssk lı calıstım. Düzenli maaşımı hep aldım. Düzenli gelirimi hiç bırakmadım.
 12. akirafes

  Yorumsuz

  Çok yaptı. Anlatamam kac gece sabahlara kadar ağladım nasıl bu kadar parayı kaybettim kendime anlatamadım. patidekinler o kadar da boş konuşmuyor gerçekten cahillik varmış.
 13. akirafes

  Yorumsuz

  Sen çok dürüst çok değerli ve kibar birisin seni tanıdığıma çok mutluyum. Ama şunu bil bende oradaydım. Simit alacak param yoktu nasıl simitçiye baktığımı bilirim . O günü hiç unutmam. Bunu çok samimi yazdım buraya. daha da samimi olayım 18-19 yaşında eczacı ilaç dan sonrada eczacı yatırımdan ve denizli camdan 500bin tl para yaptım. ilacı 17 liradan almıştım 98 den satmıştım. Yatırımı şimdi hatırlayamadım 30 lardan alıp boldurup 80 lere satmıştım. denizli cam tahtasını tek basıma kapatıp sonra sonra cok yüksek bir fiyata satmıştım. Neyse 1 milyonumu yapmıştım. Etrafımda ki kimseyi dinlemiyordum. Hiç unutmam babam Bana fevzipaşa caddesinde eski puskü bir bina vardı bunu al diye yalvardı. Gülüp geçtim deli gibi para kazanıyordum. O binanın hic bir anlamı yoktu o an gözümde. Çok kolay para kazanıyordum çok daha fazlasını kazanacaktım. Ayaklı borsada başlamıştım oynamaya. Karaköy de insanlar işporta tezgahı gibi masalar kurmuşlar sandalye çekip masaların üzerinde hisse senedi satıyorlardı. Zaten ne alırsan al ertesi gun %20 üstüne ilave ediyordu. Herkes çantalarla paralarla hisse senetleri ile dolaşıyordu. Sonra yavaş yavaş borsa kuruldu. Kara tahtaya yazmaya başladılar. Neyse uzatmayayım Ben körfez krizinde her seyimi kaybettim. Gumus suyunda bir simitçinin onunde durup o simitlere nasıl baktığımı hala 1 saat önceki gibi hatırlıyorum. Nasıl açtım. Bugünler den geldiğim icin yokluktan varlığa sonra yokluğa ama bu dediğim rakamlar çok ciddi rakamlardı. AKlım başıma geldi değil benim kimsenin begenmiyecegi evleri almaya başladım. Babamı dinlemeyerek ne büyük hata yapmıştım. Neyse böyle bir geçmişim olduğu icin bunu üstü kapalı mal almanın önemini vurgulamaya çalışıyorum. Gercekten kimseyi sinir etmek istemiyorum. DÜnyada bir yanılgı var genelde herkes cevresindekinlerin düşmesi kendisinin yükselmesini ister. Ben Çok uğraştım. Ama şimdi değerini biliyorum. Bana akıl verdiler dinlemedim. Şimdi ne demek olduğunu çok iyi biliyorum.
 14. akirafes

  Yorumsuz

  Söylediklerinin hepsinde haklısın.
 15. akirafes

  Yorumsuz

  Tabiiki benim hatam. asıl ben özür dilerim yanlış açtığım için.
×
×
 • Yeni Oluştur...