Jump to content

akirafes

=o=
 • Mesaj sayısı

  4.551
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

akirafes hakkında

 • Rank
  akirafes

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. akirafes

  Netflix Türkiye

  The antenna doesn't pick up all the channels.
 2. akirafes

  Gif Thread #6

  Yanlış açmışım. Yaşlılıktan yeni temanın renklerine alışamadım.
 3. akirafes

  Gif Thread #6

  https://www.youtube.com/watch?v=LivkezPZ8uc Gülelim mi Ağlayalım mı?
 4. https://www.youtube.com/watch?v=wUFwunMKa4E Korkunç yaratıklar, uğursuz sürprizler ve kara komedi bir arada. Tim Miller ve David Fincher imzalı bu animasyon öykü antolojisi, iş yerinde izlenmeyecek türden. İlk bölüm SONNIE'NİN AVANTAJI animasyon hikaye krakterler olarak çok hoşuma gitti. Beni ilk andan kendine bağladı ve bana çok iyi bir surpriz oldu. Kesinlikle bu türü seviyorsanız zamanınızı boşa harcamıyacaksınız. Animasyonlar o kadar iyi yapılmış ki krakterleri sanki gerçek hissediyorsunuz. Netflix'in yaptığı en iyi işlerden biri. Ve tamamı ile animasyon. Motion capture yok.
 5. akirafes

  Doğal gıda a.k.a organik

  paramecium soğuk sıkımla erken hasat arasında erken hasat daha mı iyi? Ben soğuk sıkım tercih ediyorum.
 6. akirafes

  Avengers Endgame (2019)

  Ne olmuş? Demir adam modası mı başlamış?
 7. akirafes

  Dünya’nın Atmosferi Ayın Ötesine Uzuyor

  Vakum içinde hiç atom ya da molekül bulunmayan boşluk. Ama quantum evreninde böyle boş değil. Gerçi sen hem particle hem de vakum var demişsin. Bunu daha kimse bilmiyor. Yalnızca teoriler var. Uzayın neden oluştuğu tam net değil. Neyse. üc tane bildiğim nokta var. Belki sen bir düzine daha ekleyebilirsin. Unruh effect: Çok basit anlatımla hızla giden bir gözlemci gittiği hıza göre boşlukta siyah enerji görür(gaz parçaçıkları) Ama duran gözlemci hiçbir şey göremez. Hawking radyasyonu:Kara deliklerin yaydığı varsayılan teorik bir radyasyon. Kara delikler buna göre parçacık yayıyor. (Ben hala uzayda bir elektron bulma şansı olduğuna inanmıyorum) Heisenberg's uncertainty principle:Belirsizlik ilkesi Buna göre quantum parçaçıkları için bir limit vardır.Bir parçacığın hem konumu, hem de momentumu hakkında eş zamanlı olarak kesin bilgiye sahip olmamız mümkün değildir.Buda vacumun boş olmadığını gösterir. Aslında rastgele kaybolan ve tekrar altta veya üstte beliren parçacık parçacıklarıyla yayılıyor, dalgalanan bir enerji alanı yaratıyor. Benden bukadar geç oldu. Diğerlerinide vakit bulursam yazıcam. Senin kesin incelediğin ve yazdıklarını. Saygılar.
 8. akirafes

  Dünya’nın Atmosferi Ayın Ötesine Uzuyor

  vakum ve particule C'est la capacité de travail et de réussite qui inspire le respect, pas les titres de noblesse ou la particule Fransız'ca bir terim saygı ile alakalı bir insana olan olumlu olumsuz saygı belirtmek için kullanılır. İngilizcede ise kelime particle her ne kadar bazı yanlış sözlükler deniz biyolojisinde tanecik olarak anlamını yazsalar da asıl kelime particle dır. Neyse....
 9. akirafes

  Dünya’nın Atmosferi Ayın Ötesine Uzuyor

  Öncelikle verdiğim sitede ki başlığa göz atalım. Earth’s Atmosphere Extends Beyond The Moon Bu başlığın çevirisinde karşınıza her zaman Dünya’nın Atmosferi Ayın Ötesine Uzuyor Şimdi ben merak ettim sen acaba verdiğim linke baktın mı?
 10. Aya gidilmişse, bunu yeni keşfetmeleri (kesinlikle aya gidildiğine inanıyorum yanlış anlaşılmasın). Peki o zaman van alen belt kuşağı nerede kalıyor. İyonesfer nerede başlıyor nerde bitiyor? 2019 un en ilginç bilgisi bence. Aya gidilmişse ki gidilmiş kesin. Peki o zaman ay hakkında bir çok inanılan ve bilimin bugüne kadar açıkladığı şeyleri saçma kılıyor. Vakum mu var particule mu var uzayda? Ayrıca ay'ın bilinenden daha yakın olabileceği ihtimali. Kaynak
 11. akirafes

  Alita: Battle Angel (2018)

  13f de oturan sen misin?
 12. akirafes

  Forgotten Realms 5th Edition D&D Masaüstü Oyunu

  Ne kadar çok gelmek isterim. Ama bu yaşta komik kaçarım. :(
 13. akirafes

  Alita: Battle Angel (2018)

  imax İstinye, akasya yollar gözüktü
 14. akirafes

  Yaşlılar ve teknoloji

  Yok ya benlen ne alaka başlık ben sosyal hesap kullanmam bir nasa'yı takip icin twitter var. Başka da bir şey yok. Ben oric spectrum dan beri çok iyi bir oyuncuyum bir de pati şeysi forum var başka işim olmaz.
×
×
 • Yeni Oluştur...