Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

Ben onu biraz araştırdım fork anında exchange de durması gerekiyor paranın gibi anladım, AYDINLATINIZ.

abi aslında kısmen dogru degil. bitcoin ve yeni forklanan cakması icin full wallet ındırırsen ve bitcoinde parayı tutan adresinin private keyini, yeni forkun full walletına import edersen, alırsın paranı yeni coin cinsinden. ama uzun iş işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Devletler dediğin ne yapacak? Yükselemez bu kadar Kabul etmiyoruz mu diyecekler?

Çeşitli regülasyonlar ile finans dünyası uyum sağlamak zorunda blockchain sistemine. Nasıl uyum sağlayacaklarına dair çalışıyorlar zaten devamlı olarak, bulurlar bir yöntem.

abi yaşandı daha önce, çok basit bir örnek Çin diyor ki finans kuruluşları içi cryptocoin tradingi blokluyorum, hurra bütün çekik gözler fiata dönmeye başlayınca, crash Çin'de bi başlıyo gece zaten, sabah biz uyanıyoruz çökmüş piyasalar.

baya baya ciddi örnekleri oldu bi kaç kere bunun, 2013-2015 dönemlerinde.

sonra 2 sene sonra tekrar kaldırıveriyo yasakları, bitcoin gogo.

illa kabul etmiyoruz demelerine gerek yok. ha coinlerin değerlerini 0'a çekmiyo belki ama ciddi anlamda kırıyo fiyatlarını.
Sosyal ağlarda paylaş

Aptallik olarak da adlandorilabilir

Aptalligin milyonlara yayilmis olmasi malesef genel gecerlilik kazandirmaktan baska bir ise yaramiyor.

Biri para basiyo, karsiligi olmadigi kadar cok basiyo , sonra o karsiligi olmayan barayla baska paralar basiliyo tekrar karsiligi olmayan. Boylece bir zenginlesme ve genisleme olusuyo.

Buna ister balon de ister kapitalizmin cilvesi. Patladigi gun tekrar dunya savasi cikar sdfgh
Sosyal ağlarda paylaş

Bitcoin çok şey kazandırdı sisteme. Özellikle bu blockchain geleceğin teknolojisi orada herkes hem fikir. Ama bu coin denen şeyin gelecekte bir yeri olur mu kestiremiyorum.

Tüm altyapı blockchain e geçse, tüm merkez bankaları da dese ki online ortamda bundan sonra kullanılacak paralar usdt de olduğu gibi 1:1 karşılığı saklanacak şekilde kullanıma açılacak. Biz telefon ve internet bankaciliginda ödemeleri vs bu şekilde yapsak, aninda tr yi usd veya eur cevirip kendi bankamizin blockchain altyapisi uzerinden istedigimiz yere yollayabilsek, bu noktada coin e ihtiyaç kalıyor mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

simdi iran vatandasi olarak ibandan banli olmanin bi sebebi var. senin mantigina gore riza zarrab hakli. Bitcoin olsa sistemi delmek icin altini oradan oraya tasimak zorunda kalmazdi zavalli.

Bu bir.

Ikincisi sen para kabul ederek ve bunu banka disinda bambaska yerlerden alip satarak , sistemin kurulusuna aykisi is yapiosun esasen. Ne bu parayi bi devlet basiyo ne de kontrol edilebilir bir bankacilik gecis hattina sahip. Sen bu iki argumani devre disi birakip ucsuz bucaksiz liberalizm istiyosun ki aslinda dunyayi merkantalizmden beri oldurulmaya calisilan bir sekle dondurmek istiyosun.

Bunun iki sikintisi var bir vergi mekanizmasi iki tahvil ve borsa sorunu.

Bircoinin cikisi mantikli gozukse de su an tamamen off territoryde ve kimse ne yapacagini bilemez bir duruma geldi. Vergi koysan ve sisteme acsan, o zaman bitcoini direk transfer yoluyla hic ulkeye giris yapmadan takaslarsin mal veya hizmetle, kimse yine vergi falan vermez. Vergilendirmedigin surece sacma sapan bir balon ve kacakcilik uzerine oturtmus oluyorsun.

Sistemin cikmazi bu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...