Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

henüz bende inceleme aşamasındayım. kart çıkarmışlar btc, eth falan visa geçen yerlerde kullanabiliyorsunuz. şuan kart sadece avrupa'da çıkmış hatta tr'e de gönderiyorlarmış. abd'e açılırsa hype yapabilir baya. şuan o yüzden biraz kış uykusunda sanırım bu coin. çoğu büyük exchangede de yok henüz.

https://www.tenx.tech/paytoken.html

ekşide de güzel şeyler yazılmış.

https://eksisozluk.com/tenx--5396923
Sosyal ağlarda paylaş

- para piyasası genel değerlendirmelerim 1 -

Korax said:

Beyler fiata ciktim dolar aldim, dolar dusmeye basladi. Az kaldi bu taktikle memleketin ekonomisini duzelticem sdsadffd

faiz arttırımı bekleniyor. saat 14te açıklanacak, faiz arttırımı olursa dolar bi tık daha düşer.

realcoinlere yatırım yapacaklar sepet yapsın dolar sterlin euro bassın.
hatta euro'ya daha çok yüklenin bence
eur/usd 1.3 seviyelerine çıkacak diye tahmin ediyorum.

[hr]
digital currencylere gelecek olursak da, ripple iyi gidiyor, eski şaşalı dönemlerine dönmesi zor (xrp/btc) gözüküyor ama bu gazla giderse ( bi kaç gün içinde spekülasyonlarla başka bi coin'e yüklenilmezse ) 0.000050'leri görebilir. kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ama elinizde bikaçbin varsa kademeli bozdurmak için open order verebilirsiniz 0.000040, 0.000050, 0.000060? şeklinde diye düşünüyorum.

tek gerçek bitcoindir onu öğrendim ben. diğer coinlere uzun süreli yatırım olarak bakan profosyonelleri bile anlamıorm. IOTA için al unut denmesi benim mantığıma ters, cold wallet'ı bile yokmuş nerde unutçaksın ki, onun için alıp unutacaksan btc alın brolar, onun dışında litecoin 3-4 kat artmış olabilir geçen hafta ama btc totalde daha çok artıyor, yani 26 nisanda aldığın ltc yatırımı hala (ltc/btc paritesinden değerlendirme yaptığımda ) zararda!

al-sat yapacak adam değilsen, şanslı biri hiç değilsen, anlık olarak hype'ları takip edemiosan, direk zarar ettirio zaten bu nane.

bunun dışında esh'in bu yorumunu baya beğendim. Aslında gerçek bundan ibaret, ne kadar tekdüze düşünülmüş de olsa :
Esh said:

Aptallik olarak da adlandorilabilir

Aptalligin milyonlara yayilmis olmasi malesef genel gecerlilik kazandirmaktan baska bir ise yaramiyor.

Biri para basiyo, karsiligi olmadigi kadar cok basiyo , sonra o karsiligi olmayan barayla baska paralar basiliyo tekrar karsiligi olmayan. Boylece bir zenginlesme ve genisleme olusuyo.

Buna ister balon de ister kapitalizmin cilvesi. Patladigi gun tekrar dunya savasi cikar sdfgh

btc patladığı gün bütün digital currency sistemi patlayacak. merkezi olmayan coinler var olmaya devam edecek ama belki asla o eski değerine ulaşmayacak, ya da en azından uzun bir süre gerekecek. nasıl patlayacak bilinmez ama bana patlamak yerine sönecek gibi geliyor.
şöyle: merkezi bir coin btc'yi geçtiği an btc'nin işi bitmiştir; bunu başaracak coinler ise usdt? estcoin ya da amazoncoin gibi bişi olacaktır.

100k usd ye kadar yolu var btc'nin ama şöyle bişi de var,
100k usd olduğu zaman btc, 1 dolar da 5tl olacaktır, dolayısıyla transaction fee 50 tl civarına denk gelecektir ki, dolayısıyla 100k yı göremez 80-90k arası bişiler olur diye düşünüyorum. patlar mı söner mi bilmem.
Sosyal ağlarda paylaş

sistem patlayacak diyenlerin kişisel kayıpları nedeniyle duygusal olarak sitemkar baktıklarını düşünüyorum olaya. bence buradan geri dönüş yok. şu anda kullanım alanı olmasa bile gelecekte hayatın bir parçası olacak çoğu insan için cryptocurrency. hayatını buna endeksli yaşaması veya fiat paraların yerini alması gerekmiyor.

emailin ilk zamanlarını düşün, birkaç satır text atıyorsun, insanlar için sabit telefon hattı ile arayıp söylemek hala daha kolay gelen bir çağda. mailler pratik değil, client kuruyorsun pop3 ayarı bilmen gerekiyor falan. sitelerin mail adresi sunması, sonra da bedava sunması falan seneler içinde gerçekleşti. belki bitcoin altavista olur silinir ama bu patladığı için olmak zorunda değil, daha iyisi onun pazarını sildiği için olabilir.

belki şu anki balon kapital tekrar %5ine falan döner ama insanların kafalarını sallayarak lanet okuyarak "bir daha dijital paraya asla! bundan sonra sadeca altın alacağım" diyip pes edecekleri bir dünya geleceğini sanmıyorum. önce hype ve teknoloji gelecek, sonra kullanım alanları ve fikirler bulunacak, sonra bunların ayakları yere basanları yavaş yavaş gündelik hayata yayılacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Patlayacak diyen insanlar aslında 2 kısma ayrılıyor, bir Esh gibi trene hiç binmeyip, bu iş komple aptallık, tamamen ortadan kalkacak diyenler.

Diğeri de mevcut fiyatlarının içinin boş olduğunu düşünenler.

Şu noktadan sonra tamamen ortadan kalkması baya baya zor bir ihtimal en azından yakın gelecekte öyle bir durum gözükmüyor.

Fiyat konusunda ise ben şahsen, o veya bu şekilde büyük bir crash bekliyorum tabi zamanlaması konusunda hiç bir fikrimiz yok o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

fee'yi market belirliyor, sen istersen 0 fee'li transaction gonder ama insanlar 1 feeli gonderirse miner onlarinkini kabul eder seninki disarda kalir, buyuzden 2 gonderiyorsun digeri 3 gonderiyor etc.

fee'nin bir kurali yok yani, ama insanlar zaten cok para kazandiklari icin umursamiyorlar 5 dolari sanirim sadece o yuzden bitcoin fiyatiyla ilgisi var

insallah patlamaz :D
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Güzel portfolio management app var mı tavsiye edebileceğiniz?

Investing.com kullanıyorum da, iş bankası teknoloji ağırlıklı şirketler fonu yok listede bir tek o eksik kaldı sinir oldum.

delta

https://itunes.apple.com/us/app/delta-crypto-ico-portfolio/id1288676542?mt=8
https://play.google.com/store/apps/details?id=io.getdelta.android&hl=tr

DoruK said:

abi ben o kadar girmedim daha. ytd ona göre :P
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

sistem patlayacak diyenlerin kişisel kayıpları nedeniyle duygusal olarak sitemkar baktıklarını düşünüyorum olaya. bence buradan geri dönüş yok. şu anda kullanım alanı olmasa bile gelecekte hayatın bir parçası olacak çoğu insan için cryptocurrency. hayatını buna endeksli yaşaması veya fiat paraların yerini alması gerekmiyor.

emailin ilk zamanlarını düşün, birkaç satır text atıyorsun, insanlar için sabit telefon hattı ile arayıp söylemek hala daha kolay gelen bir çağda. mailler pratik değil, client kuruyorsun pop3 ayarı bilmen gerekiyor falan. sitelerin mail adresi sunması, sonra da bedava sunması falan seneler içinde gerçekleşti. belki bitcoin altavista olur silinir ama bu patladığı için olmak zorunda değil, daha iyisi onun pazarını sildiği için olabilir.

belki şu anki balon kapital tekrar %5ine falan döner ama insanların kafalarını sallayarak lanet okuyarak "bir daha dijital paraya asla! bundan sonra sadeca altın alacağım" diyip pes edecekleri bir dünya geleceğini sanmıyorum. önce hype ve teknoloji gelecek, sonra kullanım alanları ve fikirler bulunacak, sonra bunların ayakları yere basanları yavaş yavaş gündelik hayata yayılacak.

ben tam olarak bu pozisyondayım artık o yüzden yorum yazayım dedim. bitcoin mevzusuna hiç girmedim hep takip ettim ama sürekli soru işaretlerim olduğu için alım yapmadım.

sistemin gelişme çizgisi bu şekilde devam ederse ben şimdi buraya hiç para yatırmadığım için kaybım var. senin kaybın yok biz zenginleştik diyebilirsiniz, ancak biri parasını 100 e katlarsa başka birisinin parası azalması gerekli.

daha iyi bir benzetme tl kazanan birisinin dolar karşısında alım gücü olabilir. ben alım gücüm sabit dolar ile alım yapabilme olanağım gitgide azalıyor. devletin genel ekonomik durumu burda devreye giriyor ekonominin başındaki kişiler hata yaptığı zaman bizim cebimizden para azalıyor sinir bozucu bir durum ama mantıklı. bir gemide bulunuyorsan kaptanın hataları herkesi etkiliyor.

bitcoin e gelince de yaygınlaşması beklenen bir konsept'e önceden bir sistemin tutma ihtimaline para yatırıyorum demek bana ters geliyor. 10 dolarlık bir startup'a para yatırıp onu milyon dolar yapan da var denilebilir orda direkt olası üretim gücünden pay alınıyor. burda ilerde herkes crypto kullanacak ben önceden çörekleneyeim dünya genelinde kabul gördügünce elimdekileri almaya mecbur olacaklar görüyorum konuyu.

goldbären'de aslında benzer şeyler söylemiş onu alıntılayınca ters anlaşılmasın o da bu teknolojinin yayılacağını söylüyor bitcoin zenginleşmeisni degil. ama mesaji görünce birşeyler yazayım dedim.

mail örnegini degistirirsem ipv4 den ipv6 ye geçmek zorunlu bir noktaya gelecek bir yerde. gelişen dünya buna muhtaç bırakacak bir yerde. benim sorunum ipv6 modemlerini toplayan insanların artık benden modem almak zorundasın bunları binlerce dolara satacagım demesi. (pratikte her modem artık v6 destekliyor falan demeyin farazi örnek)

hatalarımı düzeltin kuyruk acımı dindirin pls
Sosyal ağlarda paylaş

Merkezi bankacılık sistemleri medyayı kullanmak dışında ne yapabilir piyasayı çökeertmek için? Yada çökertmek istermi yoksa yeni sisteme ayak uydurup sistemi kendi çıkarlarına uyacak şekilde şekillendirmeye mi çalışır. Bence 2. daha olası. Xrp ye antipati besliyorum o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

bittrex'e üye olan varsa, verification olayı nasıl oluyor? btc atıcam wallet adresi yaratmama izin vermiyor. basic verification yetiyor mu? ne kadar sürede oldu? türkçe karakter kullandınız mı isimde, adreste? enhanced verification için pasaport scan falan istiyorlarmış. inş iş oraya kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

almicaksın işte, kazanıcaksın. Farklı mining yöntemleriyle olucak bu iş.
Örneğin sadece "zaman" harcayarak mining yapabileceksin.
Çok güzel,devlet kontrolünde olmayan kollektif bir sistem çıkar bundan.

Öteki türlü yine $ sermayesi olan adam kazanıyor, ortada bir devrim falan yok sadece halihazırda dijitalleşen paranın daha dijital hali btc.
Hiçbir esprisi hiçbir farkı yok. Şu andaki hype ın sebebide saçma sapan dalgalanması, yüksek volatilite üzerinden insanların parasının değerlenmesi.
Çıkış amacından çok farklı bir yerde heh.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...