Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bomboş olsanız ne yaparsınız?

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

55 dakika önce, senko dedi ki:

kolay mi evlenmek

Bekar olarak zor olduğunu düşündüğüm için yazdım ? Zamanı kalmaz herhalde başka işe.

Pandemide kısa çalışma olduğunda , evde olsam bile sıkılmadım. Sabah kahvaltı , spor , çay kahve , kitap , bilgisayarda online oyun , dizi film derken gün bitiyordu. Günün 2 saati çalışmak tam bir dreamlife , maddi sorunda yoksa. Sen nirvanaya ulaşıp kaybolmuşsun bu beyaz yaka cehenneminde ?

Maymun iştahlı bir sosyal tüketim çılgını olarak , çeşitli yemek denemeleri , evde barista denemeleri , likör yapımı , çikolata yapımı kursu ve udemy üzerinden ispanyolca dersi almıştım. Kahve , çikolata ve likörler tuttu diğerleri unutuldu gitti ?

Sosyal ağlarda paylaş

@DoGMeaT Stem okumak istiyorsan eğer lab derslerine falan katılım zorunluluğu var da çalışırken nasıl oluyor bilmiyorum. İkinci öğretimi de yok istediğim bölümün. İdare ediyor mu akademisyenler bu durumdaki insanları? İş verenler müsaade etmez çünkü böyle bir şeye

Gizli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

İdare etmiyoruz sdf. Lab derslerinden direk birakirlar hele ciddi universitelerde. Zaten 30 35 yasinda orgunde 3 ay okuyun bayarsiniz. Zorunluluk hallerini haric tutuyorum tabii.

Kariyer degisikligi dusuncesi olanlar ve ilgisini cekenler icin programlama bos vakti bol insan icin cok mantikli.

Onun haricinde oturup kitap okuyabilirsin, roman falan degil ama ilgini ceken seyler uzerine not alarak, derinlemesine okuyabilirsin. Bayagi vaktini alir, hem de sana bir seyler katmis olur. Zamanini bosa harcadigin dusuncesine kapiliyorsan ondan da kurtulmus olursun.

Onun garicinde biraz bos vaktin olmasi guzel, hayatinin tamaminin boyle gecmeyeceginin bilincinde olarak keyfini cikartabilirsin. Yat dinlen, bos beles takil, bira falan ic, kiz kovala. İlerde zamanin olmadiginda gecirdigin iyi vakitleri dusunur mutlu olursun. İlla bir seyler yapmak icin cabalama. 

Sosyal ağlarda paylaş

marangozluga basla ve ayrica raspberry pi  ogrenmeye calis.

derinlik sensoru olan azure kinect development kit'e de ihtiyacin olacak.

ayrica az miktarda mekatronik de ogrenmen gerekecek.

en kisa surede rokoko uslubunda, boy oymali ve kakmali, 50cm ye 30 cm boyutlarinda, 8cm yuksekliginde ve  ustunde "derdimi s... black" yazan bir buton yap. icinde servolar ile kontrol edilen bir robot el olsun.

he bastiginda suratina patlatsin.

bu calisma rahatca bir kac ayini alacaktir. ancak yaptiktan sonra her canin sikildiginda ve yapacak bir sey bulamadiginda tusa basarak aklini basina getirebiliyor olacaksin.

hizmet budur.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Tekrar üniversiteye gidip derse girmek ne süper olurdu ya. Öyle haftada bir gün gidip takılsam bile yeter. Zaten o gençlik ancak haftada bir gün çekilir. Ama haftada bir günüm bile yok =( Olsa zaten girerim sanat tarihi, arkeoloji hatta tam matrak geçmeye İngiliz dili ve edebiyatı filan...

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, dasaaa dedi ki:

bu calisma rahatca bir kac ayini alacaktir. ancak yaptiktan sonra her canin sikildiginda ve yapacak bir sey bulamadiginda tusa basarak aklini basina getirebiliyor olacaksin.

hizmet budur.

hahah önerileri arasında en ilgimi çeken bu oldu. aşırı boş olsam kesin yapardım bunu, yapma süreci çok zevkli çünkü

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Akhlaur dedi ki:

Abi manyak mısınız ya, iki haftada öğrenilecek meseleler için 1-2 sene derse girilir mi. Oturur iki hafta uğraşır bitirirsin ne anlamı var uzatmaya.

karı kız kesecez. gerçi yaş farkı olmuş 15 filan.... 

hocaları keseriz artık ne bilim...

Sosyal ağlarda paylaş

19 saat önce, bLackcha0s dedi ki:

Çok sıkılıyorum pati. Ofise giderken iyiydi 3-5 insan görüyorduk yol, git-gel derken zaman geçiyordu. 2 yıldır evden çalışıyoruz. İşim zaten pek yoğun değildi de şu sıralar günde max 1-2 saat çalışıyorumdur. Sonrası koca bir boşluk...

Film, dizi izlemekten sıkıldım. Odaklanamıyorum da artık sadece sosyal medya. Twitterdan çıkıp, twittera giriyorum ?

18 saat önce, bLackcha0s dedi ki:

ya evet derdini seviyeyim modu olmuş. Aslında dertlerim büyük. Zaten boş kaldıkça diğer dertlerime odaklanıp, düşünüp kendimi iyice aşağıya çekiyorum. Kafamın dolu olmasını istiyorum ki düşünmeyeyim. öncelikle özür dilerim insanlar yoğun tabii yanlış anlaşılmasın iş saçma sapan bir döngüye girdi o yüzden böyle bomboş kaldım. 

sorun şu sanırım blackchaos... günümüz modern yaşamımızda bize sürekli "efektif çalışıp çok çalışıp işyerindeki patronlarımıza hayırlı birer evlat olmak" dayatılıyor. bu da senin durumundaki gibi kişiler için hayat bir boşluğa düşmekle sonuçlanıyor.

benim tavsiyem git hobi edin, git spor yap, git yeni kurslara çalış felan olmayacak. "kendini bul" olacak. bundan 10-15 bin yıl önce (ve daha da öncesi) insanlar boş boş yaşıyor, boş boş vakit geçiriyordu. ama gününü bir şekilde dolduruyor ve hayatta kalıyorlardı. biz ise her saniyeyi efektif kullanmazsak ölecekmişiz gibi algılıyoruz. bundan kurtulmayı başarırsan, boş vakitlerinde boşluğa düşmekten de kurtulmuş olursun. sosyal medyadan ve internetten uzaklaşmak, kendini doğaya vermek, arkadaşlarınla veya sevdiklerinle vakit geçirmek... bu tip şeyler ihtiyacımız olan enerjiyi sağlayacaktır.

köpeklerden bu konuda biraz ders çıkarmamız gerekiyor sanırım...

günde max 1-2 saat çalışıp para kazanmaya devam ediyorsan, o zaman kafan da rahat olsun.

Sosyal ağlarda paylaş

bence asıl sorun "para mutluluk getirmez" mantığıyla aynı.

para, parası olan adama daha fazla mutluluk getirmez, parası olmayan da derdini skim der doğal olarak. fakirin birine unlimited para ver, bir süre very happy olur sonra gene boşluğa düşer. her insana dert lazım. 

herkes yazmış boş vaktim olsa şunu şunu yapardım diye, e zaten OP da yapmak istediği her şeyi yapmış boşluğa düşmüş işte. sağda solda bilinmeyen hobiler olabiliyor, yeni fikirler lazım. zevkler ve renkler de herkesinki farklı sonuçta. kimisi at biniciliğine gider kimisi okçuluğa kimisi dominatrixe. ama gidebilmek için böyle şeylerin varlığını bilmek lazım önce.

Sosyal ağlarda paylaş

Evet sorun bone'un dediği gibi aslında. Tabii yüksek enflasyonist ortam karşısında sürekli maaş memnuniyetsizliği, ek gelir yaratma çabası, bu sektörden olmayacak kariyer değiştireğim gibi alt konular da var. Bir de tabii bence pandemi ile birlikte herkese bu iyice yüklendi; zamanımızı efektif geçirmeliyiz diye. 
Aslında yatıp kafa dinlemek, boş boş takılmak da bir hobi. 

bu arada gerçekten işin bu halde olmasından memnun değilim. 2 sene önce inanılmaz yoğun çalışıyordum sosyal hayatım bile 0lanmıştı. sabah 8 akşam 9 güya cumartesi tatildi ama her cumartesi en az 5-6 saat mesai.
Pazar günü boş boş yatmak aşırı keyifli geliyordu. Şimdi boş kalıp bütün gün düşenmek ciddi anlamda anksiyete yaratıyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

Abi ilgini çeken zevk alabileceğin bir şeyde üretici bir sürece gir,

Sanat olabilir, çizim vs kursuyla başlayıp devam edebilrsin, müzik aleti falan bayarsa elektronik müzik olabilir, Ableton Live öğren

Bilgisayar başında rahatsan 3D ya da illustrasyon kursları olabilir, yok bulmaca çözme işlem matematik diyorsan programlama, Data Science vs coursera da gayet güzel kurslar var. Oyun ile ilgiliysen daha ileri gitmek Unity vs oyun yapmaya çalışmak ilginç olabilir

Yok reel dünya olsun diyorsan marangozluk atölyeleri var, ben hep istemişimdir mesela ahşapla uğraşmayı. Bir de okumanın yanında yazmak da enteresan olabilir. Yazıya sarıp kendine bir dünya yaratmaya karakterler yaratmaya çalışmak, kısa öykülerle başlayıp belki daha da ilerletmek. Ama hobi diye küçümseme, bir online profil aç ve yaptıklarını paylaş. Yukarıda bahsedildiği gibi İş hayatını çok ciddiye almamak lazım, mutlaka genç yaştan insanların asıl kendine ait bir hayatı da olmalı, sadece sevdiği şeyleri yaptığı.  

Sosyal ağlarda paylaş

bomboşum, maddi sıkıntım da şükür çok yok. hani dışarıda yicek iççek param yok, sigarayı alkolu yeşilliği bıraktım, her yere bisikletle gidip geliyorum falan yani para da çok yok bişeyler alayım edeyim gezeyim dicek. lakin kendimi sağlıklı yemek yapmaya, yogaya ve pilatese, okumaya bi de müziğe verdim. almanca öğreniyorum, b2ye geldim. darbukada ve bendirde baya ilerledim, artık her kesimden insanla cem edebiliyorum, oryantalden rnb'ye. 

boş olup da sıkılan insan ya teknoloji ve sosyal medya kölesi olmuştur, ya da modern toplumun anksiyetelerine yenik düşmüştür. boş olan insan bir şeyler yapar, bir şeyler yapan insan sıkılmaz.

sıkılıyosanız sorun var demektir, gey falan olun en kötü geyler eğleniyo genelde

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...