Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahve konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

tiLi said:

senko said:

tiLi said:

senko said:

aeropress aldım
hoşuma gitmeye başladı
bir espresso değil tabi ama
pratik, temiz, hızlı.

ben de aldım şimdi çekirdek ve tarif tutturmaya çalışıyorum. hipster kahveleri hep ekşi geldi şimdiye kadar farklı derecelerde. az kavurup kahvenin originini tatmayı falan seviyolar da gurmesi değilim ben amk. çok kavrulmuş lazım bana. EKŞİ EKŞİ BIKTIM YA

bi şekilde yapış recipemde mi sıkıntı var emin değilim ama tchibonun ucuz kahvesi en güzeli şimdiye kadar

Nasi yapion?

https://www.worldaeropresschampionship.com/recipes/ :D
bugün ekşilerden bi tanesini daha sıcak suyla normal ters çevirmeden yaptım. daha iyi oldu valla. kahveye su değdikten 1.5 dk sonra mı ne pressledim

Bu kadar kasmiom ya yok su nsa da 87.56 derece olucak, hava basıncı bilmemne olcak pi yi 3 alcaz fln
Kahveye az sicak su koyuyom bekliom biraz, sobra gerisini koyup 1 dak bekliom
Sonra abaniom alete.
Sosyal ağlarda paylaş

Aeropresste 1,5 dakika beklerken kahvenin tadi karistirmaniza gore baya degisiyor.sert bir kahve istiyorsan enaz 20 saniye karistirabilirsin,icimi yumusak ve tadi yogun istiyorsan once suyun yarisini koyun ve 1-2 kere karistirin,30 saniye sonra kalanini doldurun ve karistirmayin,1.5 dakika olunca direk presle.
Metalik filtre alirsan dahada guzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Fili said:

stimpak said:

ya gittim starbucks'tan sumatra aldım geçen gün, medium roast yazıyor üstünde ama sanki dark roast gibi tadı. Bu ibreler fazla mı kavuruyor?

çekirdek rengi falan da medium'dan öte gibi duruyor.

üstünde medium roast yazdığından emin misin? Sumatra dark roasttur.

asdf hakkaten, öyleymiş. niye medium kaldıysa aklımda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Starbucks'ınki bayat kahve, alışmışsanız bayat kahve tadına o yüzden daha güzel geliyor olabilir.

Kafeingo baya taze kavurup, istersen çekip yolluyor çünkü.

Ben direkt aylık abonelik yaptım ya, uğraşmıyorum sürekli. Kendi Blend coffee'leri (Intro) baya başarılı, düzenli içimde tam bana uygun tat. Araya bazen farklı tatlar olsun diye Melange, Guetamala söylüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla yine Kafeingo'dan verdim. Yine memnun kaldım. Zaten adamlar istediğin her an göndermiyor. Ayda iki kere kavuruyorlar sanırım. Ki onu da siparişe göre yapıyorlar. Geçen istediğimde sırf bu yüzden 10 gün bekledim. Ama bu sefer sitesindeki timera göre sipariş verdim. Zamanlama iyi oldu.

Bu arada ben de Mixbox isteyip farklı kahveleri deniyorum sürekli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...