Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahve konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

senko said:

aeropress aldım
hoşuma gitmeye başladı
bir espresso değil tabi ama
pratik, temiz, hızlı.

ben de aldım şimdi çekirdek ve tarif tutturmaya çalışıyorum. hipster kahveleri hep ekşi geldi şimdiye kadar farklı derecelerde. az kavurup kahvenin originini tatmayı falan seviyolar da gurmesi değilim ben amk. çok kavrulmuş lazım bana. EKŞİ EKŞİ BIKTIM YA

bi şekilde yapış recipemde mi sıkıntı var emin değilim ama tchibonun ucuz kahvesi en güzeli şimdiye kadar
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

senko said:

aeropress aldım
hoşuma gitmeye başladı
pratik, temiz, hızlı.

ben de aldım şimdi çekirdek ve tarif tutturmaya çalışıyorum. hipster kahveleri hep ekşi geldi şimdiye kadar farklı derecelerde. az kavurup kahvenin originini tatmayı falan seviyolar da gurmesi değilim ben amk. çok kavrulmuş lazım bana. EKŞİ EKŞİ BIKTIM YA

bi şekilde yapış recipemde mi sıkıntı var emin değilim ama tchibonun ucuz kahvesi en güzeli şimdiye kadar

Nasi yapion?
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

tiLi said:

senko said:

aeropress aldım
hoşuma gitmeye başladı
pratik, temiz, hızlı.

Nasi yapion?

https://www.worldaeropresschampionship.com/recipes/ :D
bugün ekşilerden bi tanesini daha sıcak suyla normal ters çevirmeden yaptım. daha iyi oldu valla. kahveye su değdikten 1.5 dk sonra mı ne pressledim
Sosyal ağlarda paylaş

stimpak said:

ya gittim starbucks'tan sumatra aldım geçen gün, medium roast yazıyor üstünde ama sanki dark roast gibi tadı. Bu ibreler fazla mı kavuruyor?

çekirdek rengi falan da medium'dan öte gibi duruyor.

üstünde medium roast yazdığından emin misin? Sumatra dark roasttur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...