Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahve konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Holy said:

Kahve için ben inanılmaz güzel hizmet veren bir yer buldum, daha da başka yerden almıyorum.

Şirkete aldığımda çektirip alıyorum, eve çekirdek alıp kendim çekiyorum ve böyle bir tazelik yok. Gerçekten taze taze kavurup yolluyorlar.

kafeingo

Memnun kalmazsanız kahveleri bana yollayın ben satın alırım sizden.

Enpara indirimi sırasında iki kere alışveriş yaptım ve ikisinde de çok memnun kaldım. İndirim bitti ama muhtemelen buradan almaya devam edeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

Su kahhve.com dan deneme paketi ve ögütucu aldim sari boru. Bunun ayarini neye gore yapacaz goz karari mi öğütecem?

5-6 çekirdek at, biraz öğüt. çıkana göre inceltip kalınlaştırırsın. El öğütücülerinde göz kararı ayarlamak durumunda kalıyorsun mecbur.
Sosyal ağlarda paylaş

gençler ben cahilim biraz, şimdi çekirdek olarak vs alıyorsunuz ya, ya da öğütülmüş alsak direk diyelim, bunu ne gibi bir makineyle hazırlayacağız, starbucksa kırk yılda bir gitsemde oradaki mochayı çok seviyorum mesela geçen gün araştırdım evde nasıl yaparım diye en son starbucksa gitmeye karar verdim tekrar, bilale anlatır gibi anlatan bir post var mı kahveye profesyonel olarak bir giriş yapsak. Seviyoruz içiyoruz eyvallah ama düzgün kendim yapayım artık ne alayım ben küçük makine flm :p
Sosyal ağlarda paylaş

tamam yarın alayım, bu kağıt gibi bir filtre kullanıyoruz sanırım onuda oradan alayım o zaman?

kahve olarak öneriniz var mı? nescafe alta rica içiyorum son zamanlarda memnunum sert böyle, bir tık altıda olabilir, yine onuda starbuckstan önerirseniz sevineyim ^^
Sosyal ağlarda paylaş

375 ml demiş çok o,

Ya bir öğütücü alacaksın kendin öğüteceksin ki en iyisi bu çünkü öğütüldükten sonra kısa sürede bayatlıyor kahve. Çekirdek olarak daha uzun süre tazeliğini koruyor.

Eğer hazır öğütülmüş alacaksan da french presse göre dersin onlar anlar. French press kahvesi en kaba(coarse) kahvedir.

öğütücü işi de aslında detayına girince sıkıntılı biraz. Özellikle french press gibi iri tanelik kahvelerde kahve taneciklerinin hepsinin benzer boyutlarda olmasını istiyorsun eğer olmazlarsa 4dk demlediğinde küçük parçalardan artık acı tad veren moleküller suya geçmiş oluyor, kahvenin tadını bozuyor vs. Bu tutarlı öğütme işini de french press için yapabilen el öğütücüsü az aslında ama bunlar detay konular. Al sözenin veya harionun öğütücüsünü bıçaklılardan alma ama.

Sosyal ağlarda paylaş

o zaman ben o french pressi ve french press için öğütülmüş bir kahve alarak başlayayım, sonrasında kendimde öğütmeye başlarım öğütücü alıp, kahve fiyatları ortalama ne kadar bu arada starbucksta bilen var mı ona göre gideyim, şu küçük paketlerden birini alırım işte, boyutuna gelince french pressi en küçüğünden alıcam sadece ben kullanıcam ama bakalım ne kadar küçük var.
Sosyal ağlarda paylaş

grinny said:

250 gr'lıklar 25-30 gibi bir şeydi sanırım. Bir de bana sorarsan 4 cup olandan al, zaten 4 cup'tan 2 kupalık kahve çıkıyor. Misafirin neyin olur, rezil olursun!

gittim bugün starbucksa oda mı olsa flm derken içilir vs zaten kendime hazırlarken bir fark olmaz diye 1ltlik modeli almışım üstünde yazmıyordu niyet 500lüktü ama olsun iyi oldu :P

almak isteyenler için not düşeyim 500lük 34tl 1lt 44tl imiş.

kahve olarakta şundan alıp french press için çektirdim, geldim eve 200 ml suya 10gr kahve olarak hazırladım memnunum baya, ama sanırım yarın 13 14 gram kullanacağım 200 ml için, teşekkürler yardımlar için :)

bu arada kahveyi baya beğendim varsa diğer önerilerinizde denemek isterim ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Bodum'un içinden çıkan kaşık 7gr alıyor. Sendeki kupanın büyüklüğünü bilmiyorum fakat 270-300ml su aldığını düşünürsek 17-18 gr kahve ile dene bence. Bir kupanın alacağı sudan biraz fazlasını kaynatıp biraz bekledikten sonra 2.5 kaşık çekilmiş kahvenin üzerine dökeceksin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

hayatımın hatasını yapmışım ya, 1 ltlik olunca tek bardak hazırlamaya kalkınca en dipte olduğundan dolayı kahvede çok olmayınca yarısını presslemiyor bile alet, bir çözüm üretmem lazım buna, olmadı fazla hazırlayacağım tek içeceğimde mhm
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...