Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahve konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

abi yani sidik yarıştırmaya gerek yok da

1093109102391903019009301 tnae farklı çeşitte türk kahvesi içmişimdir, zira işim buydu. espressodur, boktur püsürdür bir iddiam yok ama türk kahvesi konusunda ortalama bir insandan fazla şey biliyorum. eğitimini de aldım (iş gereği), bilmem kaç derecede pişmiş nasıl olmuş testlerini de yaptım.

ama kalkıp türk kahvesi şöyle böyle demiyorum, cidden kötü. greek coffee bile daha güzel lan. adam bizden çalmış, daha iyi yapmış. alavere dalevere dışında zaten hangi konuda iyiyiz kahvemiz iyi olsun fasdsa
Sosyal ağlarda paylaş

Narstil said:

Moka pot kullanan var mı ?
Aliminyum olanı , çelik olanı , tasarım farklı olan bir sürü bialettinin moka potu var. Farkı bilen var mı aralarında

bende var express olan,ama tavsiyem brikka olani alman.brikkanin tasarimindan oturu daha yuksek basincta kahve oluyor,tadi daha hos expresse gore
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

onları çoğu hispter ya. az kavrulmuşları da var onlar espresso tarzına daha uygun. çok kavrulmuşlar sütlü kahvelerde kullanıma daha uygun oluyor.

decaf tam bir hipster işi ama ya. çok seviyorum çok içiyorum dostum çarpıyor beni, o yüzden decaf kafası.

lan decaf düşmanlığı asıl hipster işi. sabah akşam kafein mi alalım bünyeye? tölerans geliştirmek istemediğim gibi akşam kahve içince uykum bozuluyor.

kafeini sporda booster olarak alıyoruz hobimiz gereği. tölerans gelişirse sıkıntı.
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

Aeropressle cam bardağa kahve basan bi arkadaşım bardağı patlatıp iki parmağının tendonunu kesti

ahaha
yani geçmi olsun
french pressle ypatım benzerini bikaç ay önce
misafir vardı evde
büyük boy f.press'e epey kahve koydum (5 kişilik falan)
basıyorum basıyorum gitmiyor piston
allala dedim biraz daha bastım
salonda petrol gayzeri keşfetmişim gibi oldu biran ortalık sdfjk
alttan böyle serçe parmağı çapında patlamış cam
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

decaf icen adamin baskasini hipsterlikla itham etmesi efsane

abi pratik bir kazanımdan bahsediyoruz. kafeini spordan önceye saklıyorum. hipsterlıktan pratiklik çıkmaz. "pff decafin tadına gelemiyorum taze kavrulmuş single origin olacak, çiçek notalarını hissedicem" desem bu hipsterlık oludu.
Sosyal ağlarda paylaş

kahvedeki çarpıntı yapan olay kafein mi başka bişey mi bu arada?
bi de hep içtiğim kahveyi içince hissetmiyorum öyle bir şey ama nescafe vs. içince hafif bişi oluyor sebebi nedir?
spordan önce kafein kötü bir fikir değil mi ilk soruyla bağlantılı olarak?
kahve dehidrasyon yapıyor bildiğim kadarıyla, kafein çarpıntı vs.'i geçtim.
Sosyal ağlarda paylaş

kafeine bağışıklık kazanmadıysan gayet iyi bi fikir spor öncesi kahve. su içersen dehidrasyon falan yok. 1.5lt su içiyorum zaten sporda. çarpıntı için nasıl bir doz gerek bilmiyorum bana olmuyor.

spor performansını coşturmak için 4-6 mg/kg kafein haftada max 1-2 defa. daha sık içersen yalan oluyor performans etkisi. ben azıcık içtiğim için 300 miligramlara ulaşmıyor hiç hesap bile yapmadım. şimdi baktım 80mg falanmış benim içtiğim. çok boost peşinde değilim işte biraz enerji versin
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

kahvedeki çarpıntı yapan olay kafein mi başka bişey mi bu arada?
bi de hep içtiğim kahveyi içince hissetmiyorum öyle bir şey ama nescafe vs. içince hafif bişi oluyor sebebi nedir?
spordan önce kafein kötü bir fikir değil mi ilk soruyla bağlantılı olarak?
kahve dehidrasyon yapıyor bildiğim kadarıyla, kafein çarpıntı vs.'i geçtim.

sanırım robusta kahvede daha fazla kafein var. ilk sorunun cevabı o olabilir.
ulan ömrümde toplam 4 kere decaf kahve içtim, beni affedebilcek misiniz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...