Jump to content
Aket-Atum

Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

Öne çıkan mesajlar

§ 27 Kas 2019, 14:44
35 dakika önce, Darksun dedi ki:

benim laptop gs65 stealth mi ne idi ama şöyle diyeyim kronik klavye sorunu vardı, sol tarafta bazı harfler tutukluk yapıp bir anda zorlayınca peş peşe birden fazla basıyordu. Bu sorun garantinin sonuna doğru abarttı malesef vakit olmadığından götüremedim kaldı ayrıca klavye kullanmaya başladım. Killer network driverları feci sorun çıkardı ses windows u 10 yükseltince mi ne iyice saçmaladı, tek ayarda ses veriyordu kısamıyordun vs. Alet kendine kendine sökülüyor klipsleri kırıldı çıtkı falan. Hala çalışıyor tamam ama ben laptopda ilk defa bu kadar sorun gördüm. Bir önceki laptop sony vaio taş gibi hala sapasağlam çalışıyor, bir haltda olmadı. 

aradığım yorumdu teşekkürler 😄 sıkıntısız kullanan varsa onun da yardımı olur tabi.

sıkıntı hepsinde oluyor az veya çok. önemli olan can sıkma miktarı. mesela lenovo yoga var şu an, ve pili şarj etmesi gereken anakart üstündeki küçük bir devre bozuldu ve pil şarj olmuyor. prizden çekince direk gidiyor. tamir olur mu pek sanmıyorum o yüzden indirim takibine devam

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Kas 2019, 16:05

kaç tane HP, Lenovo , Dell iş için

Sony vaio, MSI oyun vs için kullandım 

model buymuş bu arada MSI GS70 2OD (Stealth)-060TR

https://www.incehesap.com/msi-060tr-notebook-fiyati-23919/

elektronik ürünleri bayağı da temiz kullanırım, bütün telefonlarım vs de duruyor, hepsi sapa sağlam, camını kırdığım telefon bile olmadı. 

Kasayı belki değiştirmişlerdir bilmemem kaç sene oldu sonuçta ama ben bu kadar sıkıntılı bir alet hiç görmemiştim. MSI türkiye ye bayağı güveniyorum adamlar yarı yolda bırakmaz ama MSI ın servisi felaket bir yer. 

Monster kullanıyor şu an kardeşim, ilerleyen zamanlarda sıkıntı çıkaracak mı görürüz ama servis olarak MSI dan daha kötü olmayacağını düşünüyorum. Servisin bulunduğu yeri görseniz zaten son derece rezil bir mekan.

Darksun tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Ara 2019, 10:31
On 27.11.2019 at 11:04, Masticore dedi ki:

al kaçırma ben aynı aleti aldım. İçinde zaten nvme ve normal HDD yuvası var, NVME ye 256 gb toshiba takmışlar. Onu ben Nvme 512 ssd yaptım, normal yuvaya da yedek disk niyetine 512 GB taktım, ramı da 16 yaptım. Zaten uçuyordu, şimdi uzaya çıktı.

Aslında Normal kullanıcı için. 8 gb ram ve , 256 gb ssd de yeterli aslında, da benim tüm dosyalara kulandığım programlara yetmez diye yükseltme yaptım. 

Ekran orta karar, Kasa gayet düzgün, klavye yeşil ışıklı güzel, ses çok iyi, Bang Olufsen hoparlör var zaten üstünde, onların equalizer ile , çok başarılı oluyor.

Ufak bir ayrıntı belirteyim, üründeki görsel onun bir üst modeli, kasa aynı olsa da, USB girişi 2 tane bunda, Görselde 4 gösteriliyor o yanlış görsel. Gelecek olan 2 USb li olan kasa. Cihaz sessiz çalışıyor.

Ekran kartını gayet başarılı buldum. Yalnız şöyle bir sorun var, ekran kartı için sürücüler en düşük sürüm Windows 10 - 1903 istiyor. Bundan eski ise windows sürümü, yükleyemezsin sürücü. Nvidida veya HP Sitesinde olan sürücüler, bu windows sürümü uyumlu değil deyip yüklenmiyor.

Onu da şu şekilde çözüyorsun, Ya Nvidia Experinece yüklüyon, o sana buluveriyor sürücüleri, yada windwos update basıyorsun oda bulduğunu çekiyor.

Bende windows 10 enterprise var. Sürücüleri kendi buldu çekti, Yoksa ne nvidia ne HP nin sitesinde sürücüyü yüklemiyor.

Quo-Vadis tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Ara 2019, 11:51
On 27.11.2019 at 17:44, delulace dedi ki:

aradığım yorumdu teşekkürler 😄 sıkıntısız kullanan varsa onun da yardımı olur tabi.

sıkıntı hepsinde oluyor az veya çok. önemli olan can sıkma miktarı. mesela lenovo yoga var şu an, ve pili şarj etmesi gereken anakart üstündeki küçük bir devre bozuldu ve pil şarj olmuyor. prizden çekince direk gidiyor. tamir olur mu pek sanmıyorum o yüzden indirim takibine devam

Ben de GS65 stealth var (rtx 2080'li olan) Amerika'dan almıştım geçen mayıs ayında. Taş gibi alet. Ne driverları üzdü ne de başka bir şeyi.

Öncesinde de GS60 vardı (gene Amerika'dan alınma). 3 sene sonunda anakartında bir sıkıntı oldu; ama İstanbuldaki servise 800 lira masraf karşılığı yaptırmıştım. İlerleyen zamanlarda kendi salaklığımla laptop'ı yüksekten düşürdüğümde de ekranla gövde arasındaki o tutuculardan biri çatladı, ekranı tutan çerçeve biraz açıldı.

İki aletinde en büyük sıkıntısı hafif olmak için tasarlandıklarından iyi ısınıyor (biraz cpu ayarıyla falan gene kabul edilebilir yerlerde takılıyolar). Soğutmak için de fanlar deli gibi çalışıyor ve sesin bir çözümü yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 19 Mar 2020, 10:45

yeni macbook air tanıtıldı, özellikleri özellikle bir önceki nesline göre baya iyi duruyor, fiyat da uygun

yeni macbook airde en çok eleştirilen konu fiyat idi, 1100 dolardan satılıyordu, şimdi özellikleri geliştirip ssd'yi 128'den 256'ya çıkarıp fiystı 1000 dolara çekmişler, klavyeyi de macbook pro 16inch klavyesibe döndürmüşler(sorunsuz)

türkiyede de 8000tl'den çıkmış. avrupa fiyatına göre uygun, 

ve eğitim indirimiyle 7500 e düşüyor

bu fiyat civarında önerilecek iyi bir laptop olmuş

https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-air

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 19 Mar 2020, 10:45

bu arada gönderim 2-3 haftaydı, 4-5 haftaya çıkmış, ilk parti bitmiş iyi satılıyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 19 Mar 2020, 11:03
17 dakika önce, cabiria dedi ki:

yeni macbook air tanıtıldı, özellikleri özellikle bir önceki nesline göre baya iyi duruyor, fiyat da uygun

yeni macbook airde en çok eleştirilen konu fiyat idi, 1100 dolardan satılıyordu, şimdi özellikleri geliştirip ssd'yi 128'den 256'ya çıkarıp fiystı 1000 dolara çekmişler, klavyeyi de macbook pro 16inch klavyesibe döndürmüşler(sorunsuz)

türkiyede de 8000tl'den çıkmış. avrupa fiyatına göre uygun, 

ve eğitim indirimiyle 7500 e düşüyor

bu fiyat civarında önerilecek iyi bir laptop olmuş

https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-air

sagolasin faydali oldu gidip bir macbook air alacagim buraya da geldiyse. zaten prodan aira donmeyi planliyordum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Nis 2020, 13:59

Ben de bakınmaya başladım. Şu karantinaya 9 yıllık macbook ile girmek pek hoş olmadı. Hardcore gamer değilim ama bannerlord oynayayım, cod çıktı deneyeyim modundayım. Fps kaygım yok. 5-6k arasında bir şey arıyorum.

Biraz bakındım marka olarak, asus ve lenovo hoşuma gitti. Monster abra serisi var ancak tasarımı iyi değil.

sanırım grafik kartı olarak 1660 min tutmak lazım? M serisi hakkında bilgim yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Nis 2020, 14:10

1660 alırsan 1080p dizüstü ile high-ultra arası oynayamayacağın oyun pek olmaz. Dizüstü ile de 1080p yeter zaten. 4K büyük monitör işi. 6000'e bulamazsın ama, 9000 civarı onlar. 1650 bakacaksın, onlar da ancak med-high oyuna göre 1080p'de (60 civari fps için konuşuyorum).

Acer Nitro 5 al derim: https://www.notebookcheck.net/Acer-Nitro-5-Core-i5-9300H-GeForce-GTX-1650-Laptop-Review.420481.0.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Nis 2020, 14:16

@bLackcha0s, paranı bunlara harcama winter is coming

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Nis 2020, 14:18

nitro güzel de GERGE'nin attığı review'den ısıya bakarsan WASD bölgesi 42 derecelerde geziyor oyunlarda, bu benim için sıcak mesela bir süre sonra parmaklarımı rahatsız ediyordu, arkadaşımı etmiyor.

ona da dikket et derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Nis 2020, 14:24

6k civari en iyisi bence. Monster gibi küçük firmalara güvenemedim ama kim Monster kullandıysa çok iyi, servis epey sağlam diyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Nis 2020, 14:40

Acer daha önce kullandım, pek kaliteli değildi. Epey zaman geçti tabii daha iyi olmuştur sanırım. Asus TUF serisi var bir de onlara bakacağım. Monster abra iyi ama işte tasarım epey kötü.

@Fistan çok haklısın, kısa bir süreye kadar ben de böyle düşünüyordum ama şu anda 1 iş bilgisayarı diğeri de kişisel bilgisayarım eski ve berbat 2 laptop ile hayat mücadelesi veriyorum resmen. Ölmeyip devam edeceksek, winter için ihtiyaç sıralamamda 1. sırada bulunuyor maalesef 😞

bLackcha0s tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Nis 2020, 14:57

lenovo legion kiraladim tavsiye etmem cd roam yok be klavye dizilimi rezalet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Nis 2020, 14:58

hangi laptopta cd rom var ki bu dönemde?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 19 Nis 2020, 21:39
On 11.09.2019 at 16:41, senko dedi ki:

eskiden bilgisayar dedigin masaustu derdim de, su an buyuk luks geliyor masaustu. Oyun olayini ps4 e yiktiktan sonra laptop ile cok mutluyum. Masaustu toplarsam server mervre icin toplarim onun yerine gidip linode'a vs para odemek daha rahatima geliyor, akari yok kokari yok, isini bitirdikten sonra destroy et makinalara mis.

dell xps 15 var, alet guzel de bana 16gb ram yetmiyor artik, kvm + docker + 2 IDE + chrome derken. Ben de biraz ilerde 13" 32gb ram ve <1.2kg bir alet alicam kendime.

daha once MSI lara bakmistim, ama senin yorumunla ocakta dell xps 15 aldim bende. sirf 16 yetmiyor dedin diye 32 aldim, iyiki demissin 😄

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 19 Nis 2020, 23:43
On 09.04.2020 at 17:24, GERGE dedi ki:

6k civari en iyisi bence. Monster gibi küçük firmalara güvenemedim ama kim Monster kullandıysa çok iyi, servis epey sağlam diyor.

Monster'dan sıkıntı çeken görmedim hiç. Servisi çok başarılı. Benim Monster 5. yılını dolduruyor hala ilk günkü gibi alet

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Nis 2020, 07:13

3yıl oldu monster alalı. hem kendime hem kardeşime aldım. müşteri hizmetleri muazzam. garanti süresi içerisinde, her şeyi tamir edip yeniliyorlar. ömür boyu temizlik veriyor. istediğiniz zaman gidip içini temizletebiliyorsunuz. Bunların yanında en güzel özelliği, upgrade edilebiliyor olması. istediğim zaman ram, ssd, ekran kartı yenileyebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Nis 2020, 07:15

uzuldum Monster aptal bir firmaymis o zaman boyle para kazanamaz, ap*le gibi cache application support gereksiz dosyalari doldurup aletin icine etmen lazim ki millet gitsin yenisini alsin 2 yil sonra.

power user olmayan birinin bunlari temizlemesi de mumkun degil 256 gblik aletin 100 gb'ini cople dolduruyor en az. "artik teknolojisi eskidi yavasladi" diye dusunup yenisini aliyorsun.

bi de ne ram ne hdd upgradei yapiliyor tabii ki 🙂 bunlar yuzunden serefli bi firmanin yarisma sansi kalmiyor 😞

tavsiye icin tesekkurler:

https://www.notebookcheck.net/Acer-Nitro-5-Core-i5-9300H-GeForce-GTX-1650-Laptop-Review.420481.0.html

sardalya tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Nis 2020, 08:03

GTX 1650 testi için şu var, günümüz için fazlası ile yeterli:

Buradaki sorun ama günümüz için olması bunun. GTX 760 ile bile en güncel oyunları medium civari, konsolların desteklemediği yeni şeyleri kapatarak 30 fps üstü oynarsın. Bu dediğim ayarlarla zaten oyunlar düz PS4 grafikleri filan oluyor, GTX 760 zaten PS4 ile yaşıt.

İncelersen ama 7 yıl önce çıkan GPU hala o zamanın çözünürlüklerinde konsol kalitesinde oyun çalıştırırken (konsollarda yeni oyunların high ve ultra ayarlarında kullanılan çoğu şey bazı software uygulamalar dışında adam gibi yok zaten; One X gibi, 4 Pro gibi güncellemelere özel yamalar çıkarttı eski oyunlar mesela ama onlarda da ray tracing gibi son teknoloji yok tabii. Gerçi Crysis Remaster software ray tracing yaptığını söylüyor, yazın çıktığında göreceğiz), Ondan 1-2 sene önce çımış olanlar (Nvidia 500 ve 600 serisine bakın güncel oyunlarda) low ayarlarda zorlanıyor duruma göre.

Yani demem o ki, tavsiyem GTX 1650 günümüz için çok iyi de olsa almayın 6-7K en aşağı verip. Bir yıl bekleyin, aynı fiyata PS4 teknolojilerini destekleyen Nvidia 3060 barındıran bir diz üstü alın. Daha uzun ömürlü olur, 5-6 sene çıkartırsınız normal yıpranmayı da düşünerek. Yukardaki video aynı GPU ve PS5 oyunlarıyla birkaç sene sonra epey daha farklı olacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Ağu 2020, 12:11

Matebook'un aynısının 14'ü var bende, çok memnunum. Bundan önce MSI Prestige kullanıyordum, ondan daha daha iyi çıktı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Ağu 2020, 12:22

Gittigidiyorda 4k ya geliyor ayni urun (bilmem neler kulubu mu nedir,cok alisveris yaparsan uye oluyosun) cok iyi firsat bence

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Ağu 2020, 16:59

sene 2020 dual core laptop mu aldın

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...