Jump to content
Aket-Atum

Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

Öne çıkan mesajlar

§ 20 Ağu 2020, 07:11

Matebook var bende de zaten, D 14 modeli. Sürekli takılı duruyor bende de. Zaten 2 senede bir iş bilgisayarlarını değiştiriyoruz, ondan pek umursamadım. Ama passthrough oluyor yeni modellerde hep, zarar gelmez.

Ethernet girişi sorunlu bunlarda, ofiste 5-10 marka farklı USB-to-Ethernet var, sadece biri çalıştı cihazla. USB 3.0 ve gigabit olan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 07:18

Tahtakale'ye görütüp cihazı deneyerek bulduk. Ofiste 15-20 tane var bundan, son güncellemeyi bunlarla yaptık. Thinkpad alalım lobi çalışmam yine başarısız oldu =(

Epey memnunum cihazdan ama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 07:23

monsterlardan uzak durun ya 😞 1 2 sene sonra çok üzülürsünüz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 07:59
57 dakika önce, GERGE dedi ki:

8k altına satılan en alınası model açık ara bu bence:

https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-g515-amd-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000VZ7N1?magaza=Hepsiburada

Satan da Hepsiburada'nın kendisi hem.

Ekran 60hz, bu fiyata bu kadar. İçinde AMD'nin en iyi mobil GPU'su var, RX 5600 XT'ye denk. İşlemci de Zen 2. 1080p için ideal görünüyor.

HAYIR! 

HAYIR! 

HAYIR!

Aman sakın yapmayın! 

O hatayı yaptım ben, fiyatı çok iyi diye Inspiron aldım, girin biraz googlelayın, Inspiron'lar genel olarak bayağı dökülüyor, anakartı yakan yakana. 

Dell iyidir, Inspiron serisi felaket ama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 07:59
52 dakika önce, GERGE dedi ki:

Tahtakale'ye görütüp cihazı deneyerek bulduk. Ofiste 15-20 tane var bundan, son güncellemeyi bunlarla yaptık. Thinkpad alalım lobi çalışmam yine başarısız oldu =(

Epey memnunum cihazdan ama.

GERGELENDIMMMM. Ethernet girişi olup olmadığına bakmak benim hıyarlıyım adfs. 

4-5 tane video reviewlar  izledim hiç biri bahsetmedi  .Macbook air ile karşılaştırıyorlar hep. Yeni dank etti şimdi. Kimse niye yok etherneti diye elestirmiyordu

Keşke baştan haberim olaydı ya ^^ çalışmazsa ne b.k yiycem

Masticore tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 08:25

Ucuzuna kaçmazsan çalışır ya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 09:16

type-c'den çalışan ethernet çeviriciler daha sorunsuz sanki, onlara da bakabilirsin.

hatta type-c'den ekran, usb, ethernet vs hepsini bir arada alan ufak adaptörler var. benim cihazda 2 usb olduğu için ethernete harcayamıyorum, çift ekran kullanmak için de tek type-c'den çoğaltmak ve + usb kazanmak iyi oluyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 09:40
1 saat önce, Rewendor dedi ki:

Ucuzuna kaçmazsan çalışır ya.

en iyisini aldım  tp-link 3.0 . Az önce geldi ,denedim  ve çalıştı .Derin bir oh çektim valla 

Masticore tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 09:41

E iyi, gözün aydın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 09:43
25 dakika önce, xaty dedi ki:

type-c'den çalışan ethernet çeviriciler daha sorunsuz sanki, onlara da bakabilirsin.

hatta type-c'den ekran, usb, ethernet vs hepsini bir arada alan ufak adaptörler var. benim cihazda 2 usb olduğu için ethernete harcayamıyorum, çift ekran kullanmak için de tek type-c'den çoğaltmak ve + usb kazanmak iyi oluyor

Bu sefer sarj problemi oluyor söküp takmak fln. lazım.   type-c cogaltıcı ile yapılabilir ama  bu sefer ucuna taramalı takılmış laptop olur  🙂

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 11:38

@Masticore güç girişi type-c ise adaptör onu da bulundurmadıkça sağlıklı olmaz. benim durumda type-c dışında şarj girişi var, gücü ordan alıyorum sadece

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 11:40

256GB nedir ama? Windows yükledikten sonra Call of Duty yüklemek istese yer yetmez. Böyle detaylar da önemli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 11:42

256 + 1tb falan olsa tamam da tek başına 256 SSD bayağı sıkıntı yaratır.

Hele ufak çocuk maymun iştahlı olur, sürekli oyun yükle sil yapması dert.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 11:56

abi o yaştaki çocuk oyun oynamak ister. gtx 1650'li bir şey alsanız iyi olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 12:14

İşin içinden oyunu çıkartırsak zaten 4000-5000 bandında (hatta bazen daha da düşük fiyata) çok uygun laptoplar bulabilirsin. Ama oyun oynamak istemeyecek çocuk zor o yaşta. Sonra üstüne bi de memnun kalmaz yenisi gerekir ek masraf olur.

Sizi kandırıp aldırtmak için ders için diyodur o 🙂

Rewendor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 12:57

17" laptop gereksiz büyük değil mi ya? 

O kadar gaming yapacaksan zaten monitöre bağlıyosun, "her yere monitör mü taşıyayım mobilim ben" diyorsan, daha mobil kullanacaksan zaten mobilliğini tüketiyo 17"

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 12:58

gözün büyük monitöre alışıksa çok ufak geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 12:59

Yok ya, işte 14" evde 24" var. İkisi de rahat geliyor bana. Switch ile de oynuyorum üzerine.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Ağu 2020, 13:25

Razerlara ne diyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...