Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldur's Gate 3

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Hello, everyone!

During the launch weekend, you played a combined 1225 years of Baldur’s Gate 3 – almost as long as it took to make it. And 368 of you managed to finish it within that 3-day weekend. We salute you.

We’re about to enter the second weekend of launch, and thanks to you, it’s looking like it might be a big one. Last Thursday, we released Baldur’s Gate 3 in its final form (give or take a few hotfixes), and since, you’ve taken it into the top 10 all-time most concurrent players on Steam, and according to this Tweet, accounted for 28% of all player time on Steam last Sunday.

https://store.steampowered.com/app/1086940/Baldurs_Gate_3/

❤️

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

galiba sacred weapon’ı bonus action yapmışlar dnd’de, acaba oyunda bunu güncellerler mi. facia kötü çünkü çok daha kuvvetli şeyler bonus actionken diğer oathlarda.

act 1’de belli bir ev hakkında soru:

Spoiler

auntie ethel’in eviyle ilgili

Spoiler

maskeli esirlerini non-lethal ile bayılttım ama ölmesine rağmen klakmıyorlar ayağa. du dökün, shovelayın, long rest yapın demişler ama hiçbiri işe yaramadı. onları kurtarabilen var mı?

bir de ability check’i onu sağ bırakmaya vermeleri bayağı dengesiz bir ödül olmuş. kızı kurtarsak da diğer kimseyi kurtaramıyoruz çünkü. hiç beğenmedim öldürünce resmen avcumuzu yalatmalarını. cesedinde çöp yok, sadece dwarftan hayır duası geldi.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 12.08.2023 04:11 tarihinde dedi ki:

act 1’de belli bir ev hakkında soru:

Gizli içeriği göster

auntie ethel’in eviyle ilgili

İçeriği gizle

maskeli esirlerini non-lethal ile bayılttım ama ölmesine rağmen klakmıyorlar ayağa. du dökün, shovelayın, long rest yapın demişler ama hiçbiri işe yaramadı. onları kurtarabilen var mı?

bir de ability check’i onu sağ bırakmaya vermeleri bayağı dengesiz bir ödül olmuş. kızı kurtarsak da diğer kimseyi kurtaramıyoruz çünkü. hiç beğenmedim öldürünce resmen avcumuzu yalatmalarını. cesedinde çöp yok, sadece dwarftan hayır duası geldi.

Oyundaki non-lethal saldırılar sadece kendi vicdanımızı rahatlatmaya yarıyor gibi geldi. Hikayeye etkileri pek yok.

Spoiler

Ben kızın kardeşlerini de öldürmedim. Eve geldiğimde kıza bu olayı anlatmayı seçersek sadece bayılttım diyoruz ama onun tepkisi yine “death everywhere” diye zırlamak oluyor.

Kızı kurtardıktan sonra kocasını da diriltebiliyoruz ki kocayı tekrar öldürmezsek ileride tekrar karşımıza çıkabilirler gibi geliyor.

Ama o bir yana, ödülünü düşünen kahraman olamaz 😉

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bone, 12.08.2023 10:51 tarihinde dedi ki:

göz demişken

İçeriği gizle

Hag'e gittiğimizde gözümüzün birini alıp yiyor, kurtçuk çıkmıyor gerçi. Volo da benzeri bir şey mi yapıyor? bu gözlerin bir esprisi var mı, "Odin roleplayi" yapmak için faydası olabilecek şeyler mi yoksa boşa mı veriyoruz gözleri?

WTF. neler neler yapılıyormuş ilk defa duyuyorum. ben kimseye vermedim bir şeyimi hepsi bende duruyor 😄 

Spoiler

hamile kız hariç tüm hag çetesini öldürdüm, petrified olan cüce kurtuldu sadece.

kocasının cesedini taşımak için yol bul diye bir quest var ama yol filan bulamadım ben. underdarka bile girdim farklı bir şey bulamadım hala...

Sosyal ağlarda paylaş

gozun olayi

Spoiler

+1 Intimidation ama - Perception aliyorsunuz hag ile, zaten ise de yaramiyor tedavi olarak dolayisi ile intimidation istiyorsaniz anca, birde galiba tek kullanimlik bir item veriyor.

ayni sekilde volo'nun tedavisi de ise yaramiyor, see invisibility kazaniyorsunuz bir tek, volo kaciyor kamptan, herkes disapproves.

Sosyal ağlarda paylaş

Komutan, 12.08.2023 10:22 tarihinde dedi ki:

Oyundaki non-lethal saldırılar sadece kendi vicdanımızı rahatlatmaya yarıyor gibi geldi. Hikayeye etkileri pek yok.

Gizli içeriği göster

Ben kızın kardeşlerini de öldürmedim. Eve geldiğimde kıza bu olayı anlatmayı seçersek sadece bayılttım diyoruz ama onun tepkisi yine “death everywhere” diye zırlamak oluyor.

Kızı kurtardıktan sonra kocasını da diriltebiliyoruz ki kocayı tekrar öldürmezsek ileride tekrar karşımıza çıkabilirler gibi geliyor.

Ama o bir yana, ödülünü düşünen kahraman olamaz 😉

Spoiler

valla ödülüm o mask thralları da kurtarmak olacaktı ama oyun non-lethal'ı da rp bakımından ödüllenmiyor, kurtarabilen herkes ya kabinde öldürmüş ya aralarından stealthleyip hag'e ulaşmış. ki bayağı aptalca bir gereksinim, stupid good rogue kaç tane vardır bilmiyorum da ability seçmemek bayağı akılsızlık kendini lawful good'a tamamen adamamış insan için. sonra lawful stupid diyorlar böyle ahmakça dengesiz outcome'lar koyup. göz meselesi de öyle aslında, direkt pp ödüllendirmek.

kocanın cesedi nerde ki? revivify scrollar maskları canlandırmadı, neyle resledin?

Bone, 12.08.2023 10:51 tarihinde dedi ki:

göz demişken

Gizli içeriği göster

Hag'e gittiğimizde gözümüzün birini alıp yiyor, kurtçuk çıkmıyor gerçi. Volo da benzeri bir şey mi yapıyor? bu gözlerin bir esprisi var mı, "Odin roleplayi" yapmak için faydası olabilecek şeyler mi yoksa boşa mı veriyoruz gözleri?

Spoiler

yok bone oyun direkt pp ödüllendiriyor volo'da. "volo'ya lobotomi yaptıracak kadar güvendim" diyebiliyorsun ancak, imba perk ödüllü. perma invisibility dispel düşmanlardan.

aynı anda hem volo hem öbürü olmuyor diye spoiler harici yazayım da sonradan pişman olmasın min-maxlamak isteyenler.

gpu-limited nvidia sistemler dx11 kullansın denmiş.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Norak, 12.08.2023 17:33 tarihinde dedi ki:

gozun olayi

İçeriği gizle

+1 Intimidation ama - Perception aliyorsunuz hag ile, zaten ise de yaramiyor tedavi olarak dolayisi ile intimidation istiyorsaniz anca, birde galiba tek kullanimlik bir item veriyor.

ayni sekilde volo'nun tedavisi de ise yaramiyor, see invisibility kazaniyorsunuz bir tek, volo kaciyor kamptan, herkes disapproves.

her halta disapprove oluyorlar zaten hiç gerek yok

Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 12.08.2023 17:35 tarihinde dedi ki:
  İçeriği gizle

valla ödülüm o mask thralları da kurtarmak olacaktı ama oyun non-lethal'ı da rp bakımından ödüllenmiyor, kurtarabilen herkes ya kabinde öldürmüş ya aralarından stealthleyip hag'e ulaşmış. ki bayağı aptalca bir gereksinim, stupid good rogue kaç tane vardır bilmiyorum da ability seçmemek bayağı akılsızlık kendini lawful good'a tamamen adamamış insan için. sonra lawful stupid diyorlar böyle ahmakça dengesiz outcome'lar koyup. göz meselesi de öyle aslında, direkt pp ödüllendirmek.

kocanın cesedi nerde ki? revivify scrollar maskları canlandırmadı, neyle resledin?

Gizli içeriği göster

yok bone oyun direkt pp ödüllendiriyor volo'da. "volo'ya lobotomi yaptıracak kadar güvendim" diyebiliyorsun ancak, imba perk ödüllü. perma invisibility dispel düşmanlardan.

Spoiler

Evin dışında tabutu var, oraya çıkmak için kilitli bir kapıyı açmak gerekiyor. Yalnız bunu sorduğuna göre sen cadının workshopını da bulmamışsın. Nasıl giriliyordu hatırlamıyorum ama bulmak için perception check gerekiyor olabilir. Orada ödül olarak bir staff var(gerçi alabilmek herhalde cadıyı öldürmek gerekmiyor), ayrıca kocayı diriltmeye yarayan bir wand da var.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

48 saatteyim daha act 1 bitmedi, sanırım 3 kere long rest yaptığımdan 3500 yemek filan birikti lol. cantrip sıkıyorum beholderlara.

ve evet tek tek environmentta pixel hunting ve boş konteynere tıklamak ile geçiyor zaman bayağı, bir kısmı da kamerayla boğuşmakla. en hızlı kamera dönme hızı bile yetersiz karakter merkezli bakış açısında. öyle mi böyle mi konuşsam derken de derail olup birkaç saat boşa harcamışımdır gerçi.

Sosyal ağlarda paylaş

add to wares’e tıklamak daha az vakit veya tıklama almıyor gibi? önden harcama veya sondan harcama gibi. ben kampa yolluyorum bayağı pahalı magical satan birini bulursam bir seferde dolduracağım bütün çöpleri. sonra da gerçi vendorun inv ekranı 100 goblin scim ve bow ile kaplanıyor gerçi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...