Jump to content

Merhaba patiler. Yeni sisteme hosgeldiniz. Hemen BURAYI okuyun.

 

pattisliborek

=o=
 • Mesaj sayısı

  6.608
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

pattisliborek hakkında

 • Rank
  pattisliborek

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. pattisliborek

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  tam bir malum şahıs söylemi ya ahah.
 2. pattisliborek

  FIFA 19

  baya pro var patide galba. yapalım bir ps4 fut turnuvası madem.
 3. pattisliborek

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  sinemada seyretmesen de olur ya, digiturk'e/netflix'e/ios a düşünce izleriz demekle bir şu şey.
 4. pattisliborek

  Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2 [2020]

  güzel çıkarsa oynarız, çıkmazsa refund.
 5. pattisliborek

  WRATH: Aeon of Ruin (3DRealms)

  1.22'deki windows logosu...
 6. pattisliborek

  ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

  parçalı ve gri güzel.
 7. pattisliborek

  WRATH: Aeon of Ruin (3DRealms)

  aman aman aman vücudum titriyor, hazır değilim buna...
 8. pattisliborek

  Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2 [2020]

  şubat mart nisan aylarında.. bol bol.. oyun preorder edip 89 liradan 109 liradan.. niye? oyunlar 399 lira olacak ya 469 lira olacak ya.. 89 liradan 109 liradan preorderlayalım oyunları.. eeee? release'e yakın fiyat arttı mı ucuza oynarız.. sonra noldu? oyunlar düştü indirimlerle 50 liraya 60 liraya bunlar gara gara düşünüyor.. eyvah eyvah.. napıcaz?
 9. pattisliborek

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  aaaaa hiç okumadım ki yukarıları. mobilden böyle oluyor alışamadık vallahi foruma. neyse, o cevabı egs'yi savunanlar alsın üstüne.
 10. pattisliborek

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  edit: forum azizligi, cevap coko'ya degil egs fanboylarina ortak gitsin fdsg. elma ile armutu karıştırıyorsunuz hala. adam 'kendi' ürününü kendi tezgahında satıyor. tıpkı nintendo gibi ya da blizzard'ın battle.net'i gibi. genel olarak da bu tür oyunlarda servis odaklı sunucu vs gibi hizmetler var online ağırlıklı oyunlar. ya da netflix kendi dizisini filmini heralde kendi ağında exc izletecek. bunda problem yok. kendi üretip kendi satıyor. egs'nin olayı ise ahmet'in ürününü parayı bastırıp sadece burada satacaksın demesidir. bunun bağımsız bir yazarın kitabının sadece amazonda, bağımsız bir şarkıcının/grubun albümünün sadece spotify'da olması gibi birşey. forknayti, unreal'i oynat exc ama dışarıdan obsidian'ı, deep silver'i yemleyip oyun sadece burada. isteyen ipe ipe alacak demek bal gibi tekelcilik olur ve biz son kullanıcıların zararına bir durum. tabi burda c. avellone'un da ragelediği gibi parayı verenden çok alanlar suçlu değil mi demesinde de haklılık payı yok değil. 'garanti satış' sözü ile önden parayı almak tatlı gelebilir ama epic bu tür firmaları belli bir müşteri portföyü yakaladıktan sonra now my turn diyeceği de bir diğer gerçek. tabi bu çok uzun zamanlı bir olasılık.
 11. pattisliborek

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  Gaben en iyi cevabı HL3 ü duyurarak verir işte. Bu olayın tek yararı gaben in tembel götünü kaldırıp HL3 ü yapmak zorunda kalması olabilir ya.
 12. pattisliborek

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  tekelcilik ile piyasada pay alma çabası çok evil ya. biz son kullanıcıların her neticede zararına bir sistem bu. tüketiciye yönelik hamlelerdense param var diyip bu ürün sadece benim tezgahımda ipe ipe alacaksınız ayağı uzun vadede bence o firmaya da zarar verebilitesi yüksek. yapılacak tek şey, almamak.
 13. pattisliborek

  The Outer Worlds

  baltazar doğru noktayı parmaklamış. üretici/yayıncıya para basıp tekelcilik yapmak işin kolay tarafı. bu tip hamleler yerine outer worlds steamde 60 usd iken bende day1 45usd bacım gel dese istediği müşteri portföyünü daha sağlam temeller atarak çekecek ama uzun vadeli bu yol yerine parayı basıp oyun burda alan ekime kadar almayan ... diyorlar. yapılacak şey şudur;
 14. pattisliborek

  PS Cafe açmak istiyorum

  en önemli soru geliyor abi.. aylık ortalama ciro ne kadar, masraf kalemlerin ne kadar. ne bırakıyor ortalama ayda?
×
×
 • Yeni Oluştur...