Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S8

Xaero

Öne çıkan mesajlar

abi tamam da kaç tane samsung ve apple dışında telefon sektöründe böyle arge'ye sahip firma var ki? çoğu apple ve samsung'un yaptıklarını aynı bokun laciverti mantığıyla çıkarıyor işte. yani bu iki firma dışında hangi firma kalkıp da çok farklı özelliklere bir telefon çıkarabilir ki? maksimum bataryası daha uzun gidiyor, ekranı daha büyük feature'larını sunabiliyorlar.

ayrıca "beyler dursun" demese bile adamı çok düzel durdururlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni feature ne olabilir ki ellerinde.
iris tarayıcı gibi ufak tefek şeylerse evet bunlar feature sayılabilir ama kategoriyi değiştirecek türden değil bunlar, anca early adopterları eğlendirir.

pil konusu ve kablosuz şarj (ama pad'e koyarak falan değil, bayaa elindeyken) dışında devrim yaratacak bir gelişim imkanı şu an yok ellerinde bence. bir de AI bot sayılabilir. ama o da zaten telefondan bağımsız ilerleyen bir teknoloji.

steve jobs'un akıllı telefon tanımını bir adım ileri götürecek bir yenilik olması lazım. adamın pivot ayağı telefonun kolunun ve elinin devamı olmasıydı (bu yüzden müteveffa hayattayken büyük ekran yoktu apple'da). Şimdi hardware tarafında öyle bir devrim lazım ki, elinin uzantısını bir adım ileri taşıyacak bir sıçrama. (deri altı e-ink ekran ile elin devre dışı bırakılması falan gibi sci-fi şeyler gibi). valla benim aklıma gelmiyor. gelse zengin olurdum zaten sdfsd.
Sosyal ağlarda paylaş

argeyi illa apple veya samsung yapacak diye düşünmüyorum şahsen. sen 3rd party olarak yazılım geliştirirsin satarsın. kamera üreticisisindir, çok niche bir ürün yaratırsun telefona uygulanabilen - apple'a satarsın falan falan.

bana tıkandılar gibi geliyor. kapalı kapılar ardında neler var nelerden ziyade adamlar harbiden dişe gelecek bir şeyler çıkartamıyorlar artık.

mesela 1 hafta giden bir batarya düşündüğünde imkansız gibi geliyor çünkü yıllardır 1 gün giden telefon standartımız olmuş durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

niye tıkansınlar abi. tıkanma falan yok teknolojide, olamaz da yani. hele telefon gibi amacının dışında kullanılan 139901239 tane özelliği olan bir cihaz.

cep telefonunun kullandığımız en nadir özelliği telefon kısmı sanırım.

istediği kadar rekabet olsun, firmaların kademe kademe ürün geliştirdiği doğru.

zamanında tüm pc parçaları için deniyordu işte, şimdi telefonlar için.

adam pentium 2 çıkardı, 3 çıkardı, celeron 500 dedik hop başka bir şey çıktı.
tamam adam o dönem i7 seviyesinde işlemciye sahip değildi tabi de, p2 çıktığında p3 ün falan yıllar önce çıkardıklarını düşünüyorum.

en iyi ürünü ben yaptım alın demenin teknolojide yeri yok abi. pc bileşenlerinden son 10 yıl içerisinde hiç gelişmeyen sürekli kullandığımız bir ürün var mı ? kıçı kırık cd rom bile 16x di 24 oldu 48 oldu 52 oldu falan sonra rewrite özelliği geldi, gittiler kumanda taktılar (creative in vardı ürünü). 16x i yapan adam niye 52 yi çıkaramasın.

ürün çıkarıp satışını sağlıyorlar, zira sen o ürünü üretmek için makineler alıyorsun, lease ediyorsun her neyse. "aga 16 yı çıkarıoz ama 52 yi de yapabiliriz. hadi bozalım tüm düzeni 52x e geçelim" demiyor adamlar.

konu lobiden ziyade pazarlama, maliyet muhasebesi ıvır zıvır şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

son 5 yıla kadar monitorlerde hiçbir değişim olmadı mesela, 1080p 60hz ekranlarda oynadık yıllarca. daha yeni yeni kırılım oluyor, onu da gpular taşıyamıyor - o kadar hızlı atılımlar olmasına rağmen. bugün varını yoğunu vermeden hala 4k gaming yapamıyorsun 60 fps üzerinden.

yıllardır işletim sistemlerinin donanımı kullanımındaki sorunlar bitmedi (windowsun başından beri). işletim sistemi yüzünden gamingde aldığımı performanslar yerin dibindeydi, hala sürüklüyor donanımı.

windows a alternatif olabilecek nitelikte 1 tane gaming işletim sistemi çıkmadı, os'nin hantallığını negate edip de donanımı uçurabilecek. konsolların pc versiyonu yani.

hava ve sıvıya alternatif soğutma sistemleri çıkmadı.

genel olarak ısınmanın çaresi hala çok primitif bir şekilde çözümlenmeye çalışıyor. 10-15 yıldır aynı terane.

daha liste uzar gider.
Sosyal ağlarda paylaş

Geliştiricilerin tıkandığına katılıyorum. LG en son modüler telefon olayına falan girdi ama yemiyor artık insanlar. Belki bükülebilir cihazlar biraz yenilik katar diye düşünüyorum ama bariz bir kitlenme var.

Devrimsel bir şey gelecekse de 2020'den önce olmaz diye düşünüyorum. Ben 99 yılında dokunmatik monitör kullanmıştım Migros'ta. Teknolojiyi görünce şok olmuştum ama telefonlara gelmesi temizinden 8-9 yıl sürdü. O yüzden giyilebilir yahut hologram cihazların gelmesine baya bir zaman var gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

büyük firmaların arasında hep lobi olduğu düşüncesindeyim

şuna ben de inanıyorum. mesela dokunmatik ekran olayı. iphone'dan önce de vardı ama kalitesizdi. kapasitif adam gibi ekranlı bi iphone çıktı, samsung şak diye çıkardı galaxy'i android ile birlikte.

4k çekim çıkıyor aynı yıl her marka modele 4k geliyor.

böyle biri bir şey çıkarmadan gelmiyor o özellik diğerlerine.
Sosyal ağlarda paylaş

o hardware geliştirmeleri genelde iphone veya samsung tarafından yapılmıyor. o işi yapan adam böyle bir ürün çıkartıyor. ilk yeni model çıkartan cost a girip modeline ekliyor, o eklediği için diğeri de eklemek zorunda kalıyor.

mobilde 4k çekim yapabilen makineyi samsung veya apple bulmuyor uzun lafın kısası.

pil konusu da aynı. pil üreticileri zıplama yaşadığın ilk başta kim yeni model çıkartırsa o dahil ediyor, sonrakiler devam ediyor işte.

merakla bekliyoruz öyle bir zıplama artık. ayda 1 şarj ettiğimiz telefonlar gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

xiamoi mi5 kullanıyorum. abim geçenlerde verdı, androidin iphone u resmen. fiyatına baktım bedava. 1.800 mü ne. bana yetiyor valla, babacumun dediği gibi mastürbasyon bundan sonrası. şirkette 4s kullanıyor kızın teki ekran falan artık kopacak kadar açılmış, yeni telefon bakıyor. anlatıyorum bak oneplustwo falan güzel telefon (o zaman o vardı) ne istiyorsun ypar diyorum, iphonedan başka bir şey kullanamam insan masaya koymaya çekinir dedi. ok dedim.

adam niye teknoloji üretsin abi, marka yetiyor işte. adam niye şu telefonun üstüne yeni özellik falan eklesin ? dünyanın en değerli markası şu an adamlar. niye eskitsin modellerini, lobinin de kralı bunlardadır haliyle. üretici firmaları bile deli gibi baskı altında tuttuklarına da eminim. her zıkkımın patentini alıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

S8 fiyatını, piyasaya daha çıkmamış olan iphone ile kıyaslanmış. 5800 gibi saçma sapan bir fiyatla giriş yaparsa iphone.. apple fiyatına samsung alma modundan çıkar.

abi şu an için kıyaslıyoruz ip7 ile s8i,

tablolar üzerinde snapdragon 835 ne kadar hızlı olsa da a10 fusion ios sayesinde pratikte daha hızlıdır. speed testler düşer zaten yakında.

tasarım olarak baya hoş olmuş s8 yalnız, bıngılın dediği gibi yandan dokunuyorsa avuç içi hiç bi işe yaramaz yanların inceliği,
bu arada telefon boyutu büyümemiş ama ekran büyümüş yalnız yinede tek elle çok zor kullanılır olmuş gibi gözüküyor. keşke ekran boyutunu aynı bırakıp telefonu baya küçültselermiş, zaten plus modeli çıkarmışlar isteyen büyük alsın. şu an iki seçenek var: büyük telefon mu daha büyük telefon mu şeklinde

onun dışında zaten s7de de varolan hızlışarj ve kablosuz şarj olayı ip7nin en geride kaldığı noktalar.

google akıllı asistanını paylaşmayınca herkes kendi yapmak zorunda kaldı ama bu akıllı asistan ve iot sistemlerinde beraber çalışmaları gerek yoksa google, alexa ve siri baya önde bu işte.. yani "Brexit, evin kapılarını kilitle, salonun sıcaklığını 25 derece olarak ayarla ve ışıkları parti moduna getir dediğinde cevap verebileceğini pek sanmıyorum." en azından şimdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

unbox therapy i zaten severim, eleman yine güzel açıklamış..

hele şu 18.5:9 aspect ratio'ya dikkat etmemiştim. bildiğin telefonu yine 16:9 yapsalarmış aynı frameless design ile işte o zaman başarılı olabilirmiş.
arkadaki parmak izi okuyucusu da harbiden çok yukarda olmuş.
control center'ı aşağı tek elle indiremezsin heralde bu aspect ratio ile plusta özellikle
Sosyal ağlarda paylaş

aynen ama çok uzamış ekran.

yani şimdi muhtemelen, ekran teknolojisini baya çerçevesiz hale getirmeyi çözdüler ama işlemcidir bataryadır fazla yer kapladığı için telefonu küçültemediler, ekranı büyüttüler, çözümü bu şekilde buldular ama işte tasarım olarak standart dışı bi ekrana ulaştıkları için, vidyo izlerken ekran büyük olmasına rağmen bir artısı olmuyor, alt ve üst kenarlar vidyo ve bazı uygulama ekranlarında siyah oluyor.

resimde soldaki s8 sağdaki lg g6 :X
https://img.purch.com/o/aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS84LzQvNjY2NDM2L29yaWdpbmFsL0dhbGF4eS1TOC12cy1MRy1HNi1zcGVlZC5qcGc=
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...