Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S8

Xaero

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

aleti denedim de, tasarım olarak next gen olmuş direkt. büyük ihtimal bir sonraki üründe apple böyle bir şeyi hedefleyecektir. samsungdan beklenmeyecek kalitede ve incelikte olmuş. BAYA İYİ.

meanwhile donanım neden s7 edge ile aynı, hatta pili daha kötü onu anlayamadım. pil ömrünü modeller arası kısaltmak nedir abi.

- samsung yazısı kalkmış abi, en büyük tasarım yeniliği asıl o :)

bingildak said:

parmak izi kötü olmamış arkada. zaten trusted location diye bir şey eklemişler. baya pratik olmuş. haritada tanımlama yapıyorsun, o bölgede ekran kilitlenmiyor slide ile açıyorsun direkt. evi, işi tanımlarsan parmak, göz, pin kullanmıyosun.

bixby tamamen samsung'un geninde yatan köylülük ya. gidip bi de buton koymuşlar. hani tutmayacak zaten. bi de neden tuş koyuyorsun. öğrenmiyorlar gerçekten. yıllardır aynı boktan eklenti ve deneyler. remap edilseydi bari, o da yok.

-htcde çok önceden beri vardı bluetooth ile trusted olayı. arabaya bağlanınca direk ekran kilidini deaktif ediordu. belki androidde genel olarak vardır. hatırlayamadım şimdi.

-arkadaki parmak izi okuyucunun sıkıntısı, elin ulaşamayacak yerde olması diyorlar.

-bixby e tuş atamak, türkçe desteği olmaması, google image searchten kötü çalışması falan. meh. işte early access olmuş sadece.

-ayrıca htc U11 alexa desteği ile geliyor. amazon echo yerine telefonu kullanabiliyorsunuz. bixby'den daha iyi göründü gözüme ki, bunu uzun süredir dile getiriyorum. bu arada telefon da baya hoş.

sardalya said:

zeawee said:

tamamen farkli bir pil kullandiklarini soylemisler, samsung'un iddiasina gore bu yeni pilde 2 yil sonunda pil omru initial omrunun %99'u olacakmis

oha, imkansiz demeye geldim, zira bunu yapsalar dunya sarsiliyor olurdu. Fakat sonradan dusundum diyelim 2000 olacak pili 2400luk koyarlar 120% gosterirler 2 sene sonra 100% olur.

macbook da boyle mesela ilk aldiginda 100%un uzerinde oluyor pil omru cunku speclerin uzerinde pil koyuyorlar, en azindan aklimda boyle kalmis.

-aynen testlerde de o şekilde oluyor.
mesela air için 12 saat diyor, surface 14 saat olarak çıkış yapıyor.

ilk alındığında eminim macbook 14 saatinde üstünde performans verir ve 3 sene sonra yarı yarıya düşse, surface a göre daha iyi sonuç verebileceğini tahmin ediorm.

-bunun dışında %99 demior ama %98i bi yerlerde duymuştum. öyle bi iddası vardı. şimdi bakındım bulamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

@bingil: remap 3rd party var evet. her ota boka atlamalari aslinda lab iste. hepimiz lab hayvaniyiz bir yerde. harbi image ile training falan bile vardir belki.
@xaty: eye tracking falan kullaniyor musun abi? Floating touch?? smarty eyes, smarty pause??

bunlar erken bosalma techleri idi hep.

firma telefon olarak s4 verdi. bende de 7edge var. hani nasil ilerleme oldugunu, adamlarin neleri nasil kullandigini ve de tecrube edindigini yanyana kullanirken gorebiliyorsun.

diger taraftan piyasada ilk olmak icin tecrubenin bizde yapilmasi pek garip.
Sosyal ağlarda paylaş

trusted device vardı önceki versiyonlarda fakat trusted locations var mıydı?

trusted device bana çok pratik gelmemişti.

trusted locations baya op olmuş. özellikle bizim gibi mouse yanında telefon kullanan adamlar için parmak izi olmadan açmak çok büyük rahatlık herhangi bir device kondisyonuna takılmadan.

eski versiyonlarda varsa nasıl gözümden kaçmış anlamadım. çok iyi.

KillJoy said:

- samsung yazısı kalkmış abi, en büyük tasarım yeniliği asıl o :)

gerçekten şununla +10 charisma gelmiş direkt alete hahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

trusted device akilli saatler icin guzel bir ozellik.

trusted places icin surekli olarak geceyi gecirdigin yere google once "burasi evin mi lan?" diye soruyor. sonrasinda da "pssstt burayi guvenilir yerlere eklememi ister misin?" diye soruyor.

ben eve gelen giden bayagi cok oldugu icin trusted device kullaniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

@xaty: eye tracking falan kullaniyor musun abi? Floating touch?? smarty eyes, smarty pause??

ama onlar hep software. smart eyes ve smart pause kullanıyordum orjinal rom'da. özellikle serviste falan hem muhabbet edip hem bişeylerle uğraşırken iyi oluyordu. ama son yüklediğim romda yoklar.
olmazsa olmaz şeyler hiç değiller tabi ki ama ufak tefek software işleri ve pil yiyorlar. tabi ki hepsi gereksiz.
Sosyal ağlarda paylaş

diğer ölü doğanlar gibi bixby'ınde ben uzun vadede bir yere varacağını düşünmüyorum. bu konuda rekabet etmek yerine google ile ortaklık yapsalar keşke ama işte aynı tas aynı hamam samsung. çok fazla alanda uzmanlaşmak isteyen markaların karar mekanizması her zaman müşteri odaklı olmuyor. illa kendi yer alacak o pazarda, geliştirme sürecini kullanıcısını dahil etmeye zorunlu tutacak. o süreçte kullanıcılar hiçbir kazanç sağlamıyor daha iyi alternatifleri olduğu ve erişilebilir olduğu halde.

ben app'i atar dayarım remap'i :p
Sosyal ağlarda paylaş

IOT için bixby;

http://www.samsung.com/global/galaxy/apps/bixby/images/apps_bixby_logo.png

samsung kendi ekosistemini oluşturmaya çalışacak.
yakında 2-3 sene içinde çamaşır makinesi bixby uyumlu olacak. tv de aynı şekilde, buzdolabı da aynı şekilde. dolayısıyla samsung bunu yapmak zorunda idi. Bixby s8 için bi özellik değil. tuş da bixby için değil aslında. Bixbynin reklamı için s8 kullanıldı.

donanım konusunda herkesten daha üstün samsung, ve bunu salak ceolar yüzünden kullanamıyor. LG gidip ama google ile anlaşacak. Apple ise model olarak anlaşacak; örneğin Arçelik apple ortaklığında geliştirilen, Arçelik Elma serisi çamaşır makinası, bulaşık makinası gibi ve en çok satan da
http://www.automatedhome.co.uk/wp-content/uploads/2014/06/homekit-logo1.png
homekit uyumlu ürünler olacak.
edik:bixby logosu
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten ai asistan kontrollu, app'e alternatif bir sistem icin giris.

mesela tum ucak rezervasyonlarimi amazon alexa sorunsuz sekilde sip diye yapabilse neden skyscanner kullanayim.
yemegimi onunla siparis verebilsem atiyorum neden yemeksepeti app'i kurayim.

herkesin amaci bu oyunda geri kalmamak.

google'a bagli kalirsan, ama google seni bitirmek isterse acikta kalirsin. ama kendi sistemin olursa cok da zorlanmazsin. hatta belki belli yerlerde one bile gecersin.

ai isi iyi yerlere gidiyor bu konuda.

usttekine istinaden sunu eklemem lazim. hani hep soylenilen "samsung her bisiyi yapiyoooo yeaaaa.. insaat makinesi yapan firmadan telefon mu alinir!"

durumu ai ile tam da harika bir avantaja donusuyor.

tv, buzdolabi, camasir makinesi, firin hepsi ai ile entegre bi halde olabilecek ayni marka ekosisteminde.

diger firmalarin baska firmalarla ortakligi ile yavas bir ilerleme ve surumcemeler yasadiklari durumda samsung bunlari yasamadan ai entegrasyonunu saglayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Hocam ben Amazon.de den S7 Edge aldım yeni, kutu etiketinde şöyle bir uyarı vardı:

"Bu cihaz EU bölgesi sim kartlarıyla çalışmak için ayarlanmıştır. Başka bölge sim kartlarıyla kullanabilmek için önce EU bölgesinden bir sim kartı takıp cihazı açıp bu hat üzerinden EU bölgesinde bir numara ile 5 dk lık bir görüşme yapmanız gerekmektedir."

Sende de benzer bir durum olabilir, Almanya daki en dandiri kontörlü hattı ara bul işte 10 euroluk falan halledersin
Sosyal ağlarda paylaş

Benim s7 edge pembe cizgi 2 oldu nerdeyse, dusurdukce cizgi daha da kalici oluyor sanirim. Telefon yurtdisiydi ama samsung tinlamaz diye goturmedim bile. Nryse sirf bu uzakdogulularin musteri memnuniyeti vs amerikan musteri memnuyeti mevzusundan dolayi appledan ciddi ciddi neefret etmeme ragmen sanirim bir daha apple alacagim. Telefonu 2 seneyi askindir kullaniyorum bari artilarini eksilerini dr yazayim.

-tasarimi cok guzel
-sarji basta cok iyiydi, simdi resmen eriyor,asiri hizli sekilde bitiyor
-ekrani cok kaliteli ve guzel
-klavye tus araligi buyuk parmaklilar icin ideal
-kamera vs su bu zaten iyi
-kilifsiz, ekran korumasiz kullaniyorum, baya baya dusurdum ama ekran sapasaglam. Yanlarda ufak cizikler var (pembe cizgiyi saymiyorum)
-aptal aptal tikandi sistem bazen (toplasan 5-6 kere oldu simdiye kadar)

Gel gor ki apple in musteri hizmetlerini dusununce bir dahakine ciddi ciddi apple dusunmeye basladim
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...