Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S8

Xaero

Öne çıkan mesajlar

aleti denedim de, tasarım olarak next gen olmuş direkt. büyük ihtimal bir sonraki üründe apple böyle bir şeyi hedefleyecektir. samsungdan beklenmeyecek kalitede ve incelikte olmuş. BAYA İYİ.

meanwhile donanım neden s7 edge ile aynı, hatta pili daha kötü onu anlayamadım. pil ömrünü modeller arası kısaltmak nedir abi.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ben beğenmiyorum abi şahsen tasarımlarını.

hiçbir seride diğer alternatiflerin yanında samsunga bakıp "güzel olmuş" demedim.

s7 edge'ı makine olarak seviyordum ama bence tasarım olarak çok zayıftı iphone ve htc'e göre.

samsun kullaniyorum. ben de tipini pek sevmiyorum. cover ile kullanmasam baktigimda rahatsiz eder. cogu zaman hatlarini fazla yuvarlak yapiyorlar. HTC tipleri hep daha cok hosuma gidiyor. herhalde benim sevmedigim kadar seven insanlar var ki x senedir bu tasarimlara commit ettiler. :/
Sosyal ağlarda paylaş

s8 e bir bak abi fırsatın olursa. touch and feel olarak mükemmel olmuş alet. herhalde hiçbir mobil cihazı ben bu kadar beğenmemiştim tasarım olarak. masada falan böyle tasarım objesi gibi duruyor alet. kılıf falan takmak küfür gibi. önceki modellerdeki renk kabızlığı da yok. mesela s7 de renkler ÇOK KÖTÜYDÜ. hiçbir rengin premium havası yoktu. s8'in siyahı o kadar premium duruyor ki.

baya beğendim yani.

verecem o kadar.

donanım diğer yanda üzdü. pilin bir tık iyi olmasını beklerdim en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

parmak izi kötü olmamış arkada. zaten trusted location diye bir şey eklemişler. baya pratik olmuş. haritada tanımlama yapıyorsun, o bölgede ekran kilitlenmiyor slide ile açıyorsun direkt. evi, işi tanımlarsan parmak, göz, pin kullanmıyosun.

bixby tamamen samsung'un geninde yatan köylülük ya. gidip bi de buton koymuşlar. hani tutmayacak zaten. bi de neden tuş koyuyorsun. öğrenmiyorlar gerçekten. yıllardır aynı boktan eklenti ve deneyler. remap edilseydi bari, o da yok.
Sosyal ağlarda paylaş

zeawee said:

tamamen farkli bir pil kullandiklarini soylemisler, samsung'un iddiasina gore bu yeni pilde 2 yil sonunda pil omru initial omrunun %99'u olacakmis

oha, imkansiz demeye geldim, zira bunu yapsalar dunya sarsiliyor olurdu. Fakat sonradan dusundum diyelim 2000 olacak pili 2400luk koyarlar 120% gosterirler 2 sene sonra 100% olur.

macbook da boyle mesela ilk aldiginda 100%un uzerinde oluyor pil omru cunku speclerin uzerinde pil koyuyorlar, en azindan aklimda boyle kalmis.
Sosyal ağlarda paylaş

bixby nın foto özelliğini denedim. bildiğin vizyonsuz mühendis eklentisi direkt. "abi şöyle bir şey yapabiliriz" diye eklemişler. kimse sormamış insanlar böyle bir şey ister mi? bunun pratik dünyada kullanımı var mı? bunu bu kadar ileri konumlandırmaya gerek var mıydı diye.

olayını da kısaca özetleyim. bir şeyin fotosunu çekiyorsunuz, google'ın "similiar images" ının iki tık ilerisini düşünün. atıyorum sırt çantası çekiyorsun, o imaj üzerinden pinterest'ı kullanara benzerlerini bulmaya çalışıyor. shop, location, image kırılımları var. atıyorum sen siyah mouse'a tutuyorsun, benzeri görünümlü siyah mouseları bulup satın alma opsiyonu varsa çıkartıyor. distinctive hiçbir sonuç bulamıyorsunuz tabii ki. ikea mobilyasını bile ayrıştıramıyor. siyah dolap çıkıyor spesifik bir ikea modelini ararken mesela ki ikea yani en evrensel olan sosyal medyada indexlenen ürünlerden biridir.

rüyalar : aradığımız ürünü anında internette buluyoruz
gerçekler : logitech g930 aratıyorum herhangi aynı renkte kulaklık çıkıyor

doğru düzgün geliştirilmiş, google ile entegre edilmiş bir hali olsaydı çok tatlı olabilirmiş. atıyorum sen offline shopping yapıyorsun, mouse gördün beğendin - paketini gösteriyorsun web üzerinde sana listing ve review döküyor. ona göre pricing konusunda arama yapmadan hızlıca fikir alabiliyorsun. pinterestle falan olacak iş değil tabii o.

şu haliyle samsung wireless charger'ın fotosunu gösteriyorsun kol saati buluyor ashıudıasuhdau

input :

http://www.droid-life.com/wp-content/uploads/2016/03/samsung-fast-wireless-charger.jpg

result :

http://www.watchplating.com/images/LED%20watch%20back%202.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

not hotdog.

https://www.theverge.com/tldr/2017/5/14/15639784/hbo-silicon-valley-not-hotdog-app-download

bixby bir sonraki seviye sanal asistanlar icin yapilmis erken bir adim. samsung'un erken bosalmali meshur zaten.

s4 tamamen erken bosalma sonucu cikmis bir telefondu mesela. kagit ustude specler hos. kullanmayacaginiz bir suru sacma hede var.

reelde bir faydasi yok...
Sosyal ağlarda paylaş

bazı kulvarlarda inatla google'a alternatif olarak konumlanma çabalarına ben anlam veremiyorum. androidde kullanma abi o zaman, geliştir kendi OS'ını görelim ne çıkıyor ortaya. her modelde aynı çabalama bi de çok agresif push ediyorlar. bixby olayını sen cihaza koy, isteyen kullansın - kullanan için havuçta koy ama neden gidip tuş koyuyorsun abi hayvan gibi. ne gerek var yani. koy gesture, koy voice command. eğer tuş koyuyorsun, kullanmak istemeyen adama remap seçeneği sun.

hep aynı terane ne yazık ki.
Sosyal ağlarda paylaş

benjani said:

yurtdışı fiyatı ne kadar?

singapurda 2400tl'ye bulunuyordu son baktığımda

stormeagle said:

Birde gereksiz bixby tuşu olmamalıydı.

başka işleve atanabiliyor sanırım

bingildak said:

zaten trusted location diye bir şey eklemişler. baya pratik olmuş. haritada tanımlama yapıyorsun, o bölgede ekran kilitlenmiyor slide ile açıyorsun direkt. evi, işi tanımlarsan parmak, göz, pin kullanmıyosun.

remap edilseydi bari, o da yok.

trusted location veya device zaten yok muydu? benim s4'te var, seçili bluetooth'a bağlıysa (örn evde, arabada, bilgisayar yanında) veya belli saatler arasında veya dediğin gibi lokasyonda (ya da bunların kombini şeklinde, kurallar oluşturarak) security ayarları değiştirilebiliyordu

remap var diyolardı, kaldırmışlar mı? kesin bi yolu bulunur

dasaaa said:

s4 tamamen erken bosalma sonucu cikmis bir telefondu mesela. kagit ustude specler hos. kullanmayacaginiz bir suru sacma hede var.

ir keşke her telefonda olsa diyorum ben, kullanmadığım ne özelliği var ki, nerdeyse hiç bi telefonda yokken nfc ile ödeme de yapıyordum. o kadar eski olduğu halde lte var vsvs

bixby vs şeylerde google ile ortak çalışılması şart. yoksa lokalizasyon, doğruluk, esneklik, genişlik vb hep sıkıntı kalır
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...