Jump to content

Max Damage

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.145
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Max Damage hakkında

 • Rank
  Max Damage

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Max Damage

  Mad Max: Fury Road (2015)

  Konuyu ilk sayfadan itibaren okudum da çıkmadan evvel ne gömmüşüm lan filmi. Bir de konuyu açan benim. Wasteland de aynı bu film gibi 10 yılda falan çekilecek herhalde. Werner Bros Miller'a yamuk yapıyormuş.
 2. Max Damage

  patici/k/ silah topiği

  Güzel özetlemiş ama aktrollerden korktuğu için siyasi konulara hiç girmiyor veya kendini iyice anlatıp, ikna etmeye çalışıp öyle ucundan kıyısından dolaşıyor. Misal bahsettiği yıldırım füzeleri ilk kez 2008 Zafer Bayramı'nda kamuoyuna gösterilmişti. Tam da Milgem'in suya indirilip donatılmaya başlaması, Atak vs. derken bir de Çin ile ortak füze geliştirilme meselesi Ergenekon'u öne çekti. Şöyle ki 2008'de görücüye çıkan füzenin aslında 2001-2002'den beridir envanterde olduğu ve gizlendiği ortaya çıkınca acaba 2008'e kadar başka ne tür sistemler geliştirilmiştir diyerekten kozmik odalara girildi, generaller hapse atıldı. Hatta o dönem liberallerin savunma bütçesi şeffaf olsun gibi gerizekalıca isteklerinin arkasında yatan sebep de buydu. Bir ülke düşünün kritik teknolojilere yatırdığı ar-ge bütçesini çıkıp afişe edecek. Diyecek ki biz 500+ km menzilli balistik füze geliştiriyoruz... Akıl ve mantık namına en ufak bir kırıntı yoktu o dönem. Milgem projesinde yer alan subaylara neler yapıldı oraya değinmiyorum bile. İşte birilerinin bunları da anlatması gerekiyor. Yoksa AKP'liler çıkıp önceki hükümetler ABD'den İsrail'den hazır alım yaparken biz kendimiz geliştiriyoruz diye alenan manipülasyon yapıyor. Jöhpöh31 tayfa da bir güzel yiyor. Düzeltme: Yıldırım füzeleri 2007 Zafer Bayramı'nda tanıtıldı, 2008 değil.
 3. Tamamdır şimdi oldu.
 4. Max Damage

  Kısır Kedi Maması

  Ben N&D tahılsız domuz etli almıştım 10 kiloluk olandan. Öncesinde 5 kiloluğunu kullanıp memnun kalmıştım o yüzden direkt hesaplı olsun diye 10 kiloluk aldım fakat son 2-3 aydır kepeklenme sorunu oldu gibi. Kuyruğa doğru kepekler görüyorum. İlk başta çok fazlaydı ama şimdi azaldı. Mama da bitmek üzere tekrardan Orijen yahut Acana'ya geçeceğim.
 5. Max Damage

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Vozvrashchenie. Andrey Zvyagintsev'in ilk filmi. Beklentimin çok üzerindeydi. Baba oğul ilişkisi üzerine inşa edilmiş bir yol filmi. Tabi arka planda politik göndermeler de bulunuyor. Ayrıca coğrafyayı bu kadar iyi kullanan yönetmen sayısı bir elin parmağını geçmez. Yine Zvyagintsev'in filmi olan Leviathan da böyleydi. Rusya Ana'yı iliklerine kadar yaşıyorsun.
 6. Max Damage

  Post-apo film tavsiyesi (survival, zombi falan da olur)

  👌
 7. Max Damage

  Post-apo film tavsiyesi (survival, zombi falan da olur)

  Evet hortlatıyorum izninizle. Yok mu güzel bir film. Bir ara yokluktan İtalyan post apo filmlerine bile sardım. Kimisi enteresan şekilde başarılıydı ama yan sanayi Mad Max tadındaydı. Güzel bir şeyler önerin de American Cyborg izlettirmeyin bana.
 8. Max Damage

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Arctic. Hafif klişeler olsa da Kuzey Kutbu'nda survival temalı olması izlenebilir kılıyor. 6.5-7/10 yine de.
 9. Abi ben ciddiyim. Mesela Annie female titan olarak sonradan çıktı onun bir mantığı vardı ama Reiner kapıyı kıran kişiydi. Nasıl o yaşta böyle bir görevi olsun. Keza koca devi sırtına alıp kuleden aşağı atmıştı. Özel bir gücü mü var nedir?
 10. Benim aklıma takılan bir şey var. İlk bölümde dev titan ana kapıyı, zırhlı titan da iç kapıyı kırmıştı. Armin ve Eren'in çocuk olduğunu düşünürsek Raynhart ile Bertoldo'nun da çocuk yaşlarda olması gerekmiyor mu? O yaşlarda nasıl öyle bir görev alıp saldırı yaptılar. Yoksa devlerin içinde başkaları mı vardı?
 11. Ben de aradım bulamadım cidden. Ama şimdi son bölümü izleyince gördüm gözünün etrafı savaşmaktan kan olmuştu belki de o yüzden yanlış fikir yürüttüm. Bu arada son bölüm muazzamdı. Levi'da nasıl bir skill var belli değil.
×
×
 • Yeni Oluştur...