Jump to content

Max Damage

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.714
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Max Damage hakkında

 • Rütbe
  Max Damage

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Max Damage

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Heavy Metal (1981) Yetişkinler için Amerikan animesi. Loc-nar denen galaktik kötü bir ruhun çeşitli zamanlarda ve boyutlarda yaptığı puştluklar ile ona sahip olmak isteyenlerin hikayeleri anlatılıyor. Birçok bölüm birleştirilip uzun metraj yapılmış. B-17 sekansı çok güzeldi. Ama çizim kalitesi He-man tadında. Hatta o ekip yapmış olabilir.
 2. Max Damage

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  İran Top Gun'ı diye de geçiyor bu film. Saddam'ın üslerini vurdukları sahneler gerçekten çok başarılı.
 3. Max Damage

  patici/k/ silah topiği

  Afrika pazarından özellikle yoğun talep var. Ucuz olduğu ve belli bir süre teknik destek yani bakım, yedek parça sağladığımız için Türk apc'lerini tercih ediyorlar. Ucuz iş gücünün de bu uygun fiyatlarda payı var hiç kuşkusuz. İleriki dönemde Tümosan'ın prototip dizelleri seri üretime geçerse firmalar maliyetleri çok daha aşağıya çekebilir.
 4. Max Damage

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  https://www.imdb.com/title/tt0070948/ Zardoz. Uzak bir gelecekte ölümsüzlüğü bulan seçkinler kendilerini dünyadan izole bir bölgeye hapseder. Hapseder diyorum çünkü yüzlerce yıl sonra ölemedikleri için sıkılmaya başlıyorlar. Mayokinili Sean Connery ilk başlarda bu ne lan dedirtse de filmde bol bol piramit, Horus'un gözü ve Antik Mısır göndermeleri bulunuyor. Filmin her sahnesinde derin felsefi eleştiriler var. Dünden beri fimle alakalı çözümlemeleri okuyorum.
 5. Max Damage

  The Walking Dead (2010) - AMC

  Çizgi roman da kötü bitti. Aceleye getirmişler belli ki.
 6. Max Damage

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  The Quiet Earth 7.5/10 Az bilinen ama sağlam bir bilimkurgu filmi. Büyük bir deneyin araştırmacılarından Zac Hobson isimli abimiz bir sabah uyandığında dünyada kimsenin kalmadığını görür ve kendi gibi hayatta kalan insanları aramaya başlar. Bilimkurgu olmasının yanı sıra filmde kadın erkek ilişkilerine de eleştirel bir bakış açısı var.
 7. Max Damage

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Apokaliptik devam edeyim dedim ama bu fazla oldu. Çok vurucuydu gerçekten. BBC yapımı belgesel tadında bir film. Soğuk Savaş'ın son safhasında İran yüzünden birbirine giren Sovyet-ABD güçleri nükleer silah kullanmaya başlıyor. İngiltere de savaştan nasibini alıyor.
 8. Max Damage

  Mercedes

  2 tonluk mercedes suv'a 1.3 motor koymak ne kadar performanslı olursa olsun soru işareti oluşturuyor bende. Yeniliklere kapalı biri değilim aslında. Böyle ara çözümlerle uğraşmak yerine doğrudan elektrikli araçlara geçmek gerekli diye düşünüyorum. Ayrıca ben Akp'yi az biraz tanıyorsam giriş seviye b segment araç ile 500k'lık aracın MTV'sinin aynı olduğunu görünce illa ki bir düzenlemeye gidecektir.
 9. Max Damage

  Mercedes

  Bu tip premium araçlarda ufak motor zulüm olmaz mı ya?
 10. Max Damage

  motor yağı

  Elf de güzel markadır. Yağları oldukça kalitelidir. Hatta 2002 civarı Castrol'den çok daha iyi bir marka durumundayken sonrasında pazarlamaya çok yoğunlaşmadıklarından olsa gerek fiyat olarak Castrol'ün gerisinde kaldılar.
 11. Max Damage

  1000-1300 yılları arası ve klasik fantastik kurgu

  Nefret ettiğin kurgulara en güzel örnek Christopher Lambert'in oynadığı 90'lardaki Beowulf'tur. Erken Orta Çağ ama adamlar gece görüş dürbünü, mekanik silahlar vs. kullanıyordu. Tekno müzikleri olan steampunk bir filmdi. Güzeldi bence.
 12. Max Damage

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  Yazdıklarına bakıyorum aynını Japonlar da yapıyor. Onlar varken neden Çin'i tercih edeyim?
 13. Max Damage

  Karışık Tarih Bilgileri

  Doğu Avrupa nehir sistemi batıya göre çok daha avantajlı olduğu için bu kadar güney bölgelere inebildiler. Bazı yerlerde nehirlerin arasındaki uzaklık 4-5 kilometreye kadar düştüğünde botları ufak olduğundan dolayı karadan devam ederek diğer nehire geçiş sağlıyorlar. Zaten büyük akarsulara bir kere ulaşınca Karadeniz senin Hazar benim dolaşıyorsun. Zaten ben bu Avrupa nehir sistemine hastayım. Çok büyük bir coğrafi avantaj ve adamların gelişmesine doğrudan katkısı var. İlk Alman bourgları Ren kıyılarında kuruluyor. Keza Ruslar bu nehirlerden faydalanarak Sibirya'yı ele geçiriyor. Gel gelelim Osmanlı kadırgalarla bu avantajı neden kullanmamış anlamıyorum. Kiev 900'lerden bu yana önemli bir siyasi merkez konumunda. Karadeniz filosunun desteklediği bir ordu ile Viyana yerine buraya sefer düzenlense ve alınsa hem nehir sisteminin kilit taşı sende olacak. Hem Rusları erkenden baskılayacaksın hem de Kırım Tatarlarını daha rahat kontrol edebileceksin. Mesela Ruslar Azak Kalesi'ni bir türlü ele geçiremezken Büyük Petro nehirlerde tersaneler inşa ederek donanma kuruyor. Ne zamanki gemilerle kale kuşatılmış garnizon hemen vermiş anahtarları. Sonrası malum zaten.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...