Jump to content

Max Damage

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.788
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Max Damage hakkında

 • Rütbe
  Max Damage

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Max Damage

  Karışık Tarih Bilgileri

 2. Max Damage

  50k'ya kadar araba.

  Bu bütçeyle otomobil alma diyeceğim de ahkam kesmek istemem ama diğer arkadaşların dediği gibi illa alacaksan Japon al derim. Civic demişler ama o paraya kimse Civic veya Corolla vermez. Honda Accord ES'ler hem otomatik hem donanımlı araçlardır. 2000 cc olduğu için tüpte çok fazla kağnı gibi de olmaz. Al geç. https://www.sahibinden.com/honda-accord/yari-otomatik,otomatik?a5_min=1998&a5_max=2000 Senin yerine filtreledim (otomatikleri seçtim). Pazarlıkla dediğin bütçelere gelebilir belki.
 3. Max Damage

  Türk kimliği

  Türk kimliği tartışmalarında konu dönüp dolaşıp yazıya gelir. Yunanlılar mö 500'lerde bilimin temelini kurarken siz ms 600'de anca taşa işaret kazımışsınız derler. Kağıt üzerinde doğru görünse de Türklerin tarihte belirleyici bir rol oynamadığına veya baskın bir kültür olmadığına delalet değildir. Erken Cermen tarihini araştırırken ve bu konuda okumalar yaparken fark ettim adamlar imparatorluk topraklarına girip krallıklar kurana ve hıristiyanlığı kabul edene kadar yazı falan bilmiyor. Hunlar gelmeden hemen öncesinde Kapadokyalı misyoner Ulfilas Tuna'nın kuzeyindeki Gotlara bir alfabe oluşturuyor ama devamı yok. Yani Cermenler de yazıyı ve onun getirdiklerini tıpkı Türkler gibi etrafındaki hakim kültürlerden alıyor. Cermenlerin ilk yazılı metinlerinden biri 500'lerde o da Roma anayasası üzerine yazılan Theodoric yasalarıdır. Keza Ren Nehri'nin diğer kıyısı ve Tuna'nın kuzeyinde yerleşik krallıklar Roma İmparatorluğu yıkıldıktan çok sonraları kurulmaya başlıyor. Yani Türkler taşa işaret kazırken Cermenlerin durumu da farklı değil. Yazılı kültürün yoksa Afrika kabilesinden farksızsın anlayışı yanıltıcı olabilir.
 4. Max Damage

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Heavy Metal (1981) Yetişkinler için Amerikan animesi. Loc-nar denen galaktik kötü bir ruhun çeşitli zamanlarda ve boyutlarda yaptığı puştluklar ile ona sahip olmak isteyenlerin hikayeleri anlatılıyor. Birçok bölüm birleştirilip uzun metraj yapılmış. B-17 sekansı çok güzeldi. Ama çizim kalitesi He-man tadında. Hatta o ekip yapmış olabilir.
 5. Max Damage

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  İran Top Gun'ı diye de geçiyor bu film. Saddam'ın üslerini vurdukları sahneler gerçekten çok başarılı.
 6. Max Damage

  patici/k/ silah topiği

  Afrika pazarından özellikle yoğun talep var. Ucuz olduğu ve belli bir süre teknik destek yani bakım, yedek parça sağladığımız için Türk apc'lerini tercih ediyorlar. Ucuz iş gücünün de bu uygun fiyatlarda payı var hiç kuşkusuz. İleriki dönemde Tümosan'ın prototip dizelleri seri üretime geçerse firmalar maliyetleri çok daha aşağıya çekebilir.
 7. Max Damage

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  https://www.imdb.com/title/tt0070948/ Zardoz. Uzak bir gelecekte ölümsüzlüğü bulan seçkinler kendilerini dünyadan izole bir bölgeye hapseder. Hapseder diyorum çünkü yüzlerce yıl sonra ölemedikleri için sıkılmaya başlıyorlar. Mayokinili Sean Connery ilk başlarda bu ne lan dedirtse de filmde bol bol piramit, Horus'un gözü ve Antik Mısır göndermeleri bulunuyor. Filmin her sahnesinde derin felsefi eleştiriler var. Dünden beri fimle alakalı çözümlemeleri okuyorum.
 8. Max Damage

  The Walking Dead (2010) - AMC

  Çizgi roman da kötü bitti. Aceleye getirmişler belli ki.
 9. Max Damage

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  The Quiet Earth 7.5/10 Az bilinen ama sağlam bir bilimkurgu filmi. Büyük bir deneyin araştırmacılarından Zac Hobson isimli abimiz bir sabah uyandığında dünyada kimsenin kalmadığını görür ve kendi gibi hayatta kalan insanları aramaya başlar. Bilimkurgu olmasının yanı sıra filmde kadın erkek ilişkilerine de eleştirel bir bakış açısı var.
 10. Max Damage

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Apokaliptik devam edeyim dedim ama bu fazla oldu. Çok vurucuydu gerçekten. BBC yapımı belgesel tadında bir film. Soğuk Savaş'ın son safhasında İran yüzünden birbirine giren Sovyet-ABD güçleri nükleer silah kullanmaya başlıyor. İngiltere de savaştan nasibini alıyor.
 11. Max Damage

  Mercedes

  2 tonluk mercedes suv'a 1.3 motor koymak ne kadar performanslı olursa olsun soru işareti oluşturuyor bende. Yeniliklere kapalı biri değilim aslında. Böyle ara çözümlerle uğraşmak yerine doğrudan elektrikli araçlara geçmek gerekli diye düşünüyorum. Ayrıca ben Akp'yi az biraz tanıyorsam giriş seviye b segment araç ile 500k'lık aracın MTV'sinin aynı olduğunu görünce illa ki bir düzenlemeye gidecektir.
 12. Max Damage

  Mercedes

  Bu tip premium araçlarda ufak motor zulüm olmaz mı ya?
 13. Max Damage

  motor yağı

  Elf de güzel markadır. Yağları oldukça kalitelidir. Hatta 2002 civarı Castrol'den çok daha iyi bir marka durumundayken sonrasında pazarlamaya çok yoğunlaşmadıklarından olsa gerek fiyat olarak Castrol'ün gerisinde kaldılar.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...