Jump to content

ginaly

=o=
 • Mesaj sayısı

  23.275
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

ginaly hakkında

 • Rank
  ginaly

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. ginaly

  hayat ne tuhaf vapurlar felan

  Para derdi olmayinca kafa gidiyor.
 2. ginaly

  Beyaz Yakalılar

  Pasif gelir olmadan olmaz bu işler.
 3. ginaly

  Yapay zeka tıngır mıngır geliyor

  Bence ortada böyle bir şey yokken üretmiyorlar. Yeterince hızlı itere edilmediği için yokken üretilmiş gibi algılıyoruz. Evrensel küme dışından bir öge kullanılmayacağına göre çığır açacak olan beste bütün olasılıklar kümesinin içerisinde, hepsini çok hızlı bir şekilde scan etsek mozartın bestesine de denk gelebilmemiz lazım. Eğer beste denen şeyin varlığı yokken insan tarafından var edildiğini söylüyorsan orada da aslında yine aynı küme geçerli, adını koymadığımız ve duyu organı ile algılanabilen onlarca veri içerisinden kulağa hoş gelen sesler toplamını aradan sıyırıp beste demek. muhtemelen zevk algısı ile ilgili, zevk algısı nasıl oluştu peki? yine sonlu sayıdaki algılar kümesi içerisinden bir öge. yani bütün sorgulamalarda hep evren içerisinde kalıyoruz, dolayısıyla yaratıcılık aslında yok. varolanın düzenlenmesi ve seçilmesi var. bu seçim süreci de random ve kompleks görünüyor.
 4. ginaly

  Yapay zeka tıngır mıngır geliyor

  mozart etkisini yaratması için yeteri kadar iterasyon yapması yeterli. 1 milyon farklı beste yazsın, içlerinden biri o etkiyi yaratır. zaten mozart'ı da mozart yapan o değil mi, tarih boyunca kimbilir kaç composer vardı, kaç beste yapıldı, beğenilip bilinenler kaldı.
 5. ginaly

  Yapay zeka tıngır mıngır geliyor

  bu maymunların görsel hafızalarının çok iyi olması ile ilgili bir belgesel vardı, kesin denk gelmişinizdir, 1'den 9'a kadar olan rakamları ekranda 1 saniye görüyor, ama hepsinin yerini doğru hatırlıyor falan, bunda mesela insanın maymundan geri kalma nedeni insandaki konuşma yetisinin gelişmesi olarak açıklanıyordu. Yani hayatta kalmayı sağlayan özellikler diğer özelliklerden feragatı da beraberinde getiriyor.
 6. ginaly

  ISS (ISP) önerisi

  turknet candır, araştırmana gerek yok.
 7. ginaly

  Yapay zeka tıngır mıngır geliyor

  bu alanda ilerledikçe fark edecekler ki insan beynini simüle etmeye gerek yok çünkü muhtemelen beyin hayli verimsiz ve hatalı çalışıyor. çok iyi ahkam kestim bence.
 8. ginaly

  ISS (ISP) önerisi

  turknet telekomun altyapısını kullanıyor. vdsl varsa yerine göre 75 Mbit'e kadar verebiliyor. Ben telekomdan turknet'e geçtim, kablodan 70, kablosuzdan 45 Mbit hızı 4-5 ping ile alabiliyorum. Ben memnunum ama adrese göre çok farkediyordur. bu arada kullandığı telekom altyapısı bakır kablo olanlar, adsl/vdsl falan. turk telekomun orijinal fiber hattını kullanamıyor.
 9. ginaly

  Hoşgeldin Ayşe Ece

  anaa, 0ne'cığım tebrikler, musmutlu büyüsün inşaallah
 10. ginaly

  Volkswagen Golf Mk7 mi Mk8 mi

  şaşkınlık nominal fiyattan ziyade 2. el piyasası ile arada oluşan farktan kaynaklı bence. misal şu an satılık, bildiğim temiz güvenilir adamdan 2016 model 44k km'de BMW 4.18 var, 200 bin istiyor. 2016 model C var birinde, 195'e bırakıyor. Bunları görünce 200 şaşırtıcı ve komik geliyor. Yoksa tabi 300 de olacak 500 de zaman içerisinde.
 11. ginaly

  Volkswagen Golf Mk7 mi Mk8 mi

  200e gülmüşsünüz ama bu HAYLAYN. HAYIRLI OLSUN KARŞİM.
 12. ginaly

  mac hoparlor

  benim başıma gelmişti, resimde mavi kare içerisindeki yuvarlak kısım kenarından biraz kopmuştu, çok hafif bir şekilde yapıştırdım geçti. (açmışken cd sürücüyü de çıkarıp attım alet hava alsın diye)
 13. ginaly

  Abi forum bozuk ya.

  Uruguay'da görülmüş
 14. ginaly

  Hangi Çelik Kapı

  "Çok ilginç bir şey paylaşayım. 97 yılında platin metal de çalışıyordum. Yurtdışı ithalatlarını ben yapıyordum. O zaman bu Mul-T-Lock la yazışıyordum. İtalyan bir kilit markası vardı securie gibi bir şey di bir de bunlar vardı o zaman uzun kapı boyunca kilit yapan aşağı ve yukarı kiliti olan. (I) Bunları tr ye davet ettim. (II) Çok iyi bir anlaşma bitirdim bunlarla. (III) Şimdi isimlerini yanlış yazıyorum. (IV) Kafam ne kadar dağınık. Herhalde seneler ce finans piyasasında olmanın etkileri bunlar. (V) İkinci el bir Laguna almıştım bu anlaşmadan." Yukarıdaki paragrafta yer alan cümlelerden hangisi parçanın anlam bütünlüğünü bozmaktadır? A) I B) II C) III D) IV E) V
 15. ginaly

  Anadolu tarafında çalışacak mekan

  Kozyatağı Workinton var ama 100 lirası vardır en az.
×
×
 • Yeni Oluştur...