Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S8

Xaero

Öne çıkan mesajlar

s7 edge bence samsungun her yönden efsanevi aleti olarak kalıcak.iphone 7 ilk cıktıgında ingiltere apple shop daki kadın s7 edge ıcın wow bu hangı telefon falan cekmıstı. onun ustune bu kabzımallar hiç yakışmadı. sanal tuşlardan nefret ediyorum ya, acayip özürlü bir görüntü katıyor.

s7edge ım de pembe ekran sorunu var gerçi. lanet makine.s8 e gecersem tek sebebi samsung un 2 ay ıcınde bitip ölen bataryalarıdır. ( s8 de bunu cozduklerını soylemısler)

bir de apple ın şu kavisli ekrana gecınce cıkaracagı yaygarayı, innovation reklamlarını cok merak edıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Çıktığı ay almıştım S7 edge ilk hafta 28 saat fln dayanıyordu sonra 36 saat dayanmaya başladı o günden beri 36-44 saat arası gidip geliyor kullanıma göre. Ekran açık kalma oranı 4.5 - 5.5 saat aralığında ve parlaklık full always on açık vs. Arkada çalışan zibil gibi uygulama olmasına rağmen. Eşimde de S7 var o benden çok daha az uygulamaya sahip olduğu için bu zamana kadar geçen kullanımlarında %80 genelde 3 günü devirdi bataryası.
Sosyal ağlarda paylaş

fiziksel home button'in nihayet kalkmis olmasi basarili. keske s7 edge'de kurtulmus olsalardi. tam anlami ile bir "old school" kafasi fiziksel tus.

back tusunun yerinin degisitirilebiliyor olmasi da iyi. olmasi gereken yere gelmis nihayet.

ekran boyunun farkli olmasi konusunda soylenilenlere katilamiyorum. lg'lerin de ekranlari normal oranlardan farkliydi. dogrusu resimlerde ozellikle basarili sonuclar veriyordu o genis ekran.

samsung'un yanlardan genis ekrani umarim daha anamorphic gibi bir hava katacaktir. ince-uzun olmus. kenarlarin yuvarlamasi elden kaymiyor edge7 gibi. parmak izi taraycinin lokasyonu harbi kotu ama su ana kadar hicbir telefonumun parmak izini kullanmadigim icin onu da kullanmam. sorun yok o bakimdan :P

olmus bu.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

iphone yanında gerçekten eski kalıyor.

şu hissi başarmış adamlar gerçekten, bunu inceleyip biraz baktıktan sonra hangi telefona baksam eski geliyor gözüme..

parmak izi olayını da bi dahakine ekran altına gömüp siz istediniz biz yaptık dicekler, aslında bu telefonda da yapabilirlerdi, ayıp ettiler
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

"roket adam" said:

şu hissi başarmış adamlar gerçekten, bunu inceleyip biraz baktıktan sonra hangi telefona baksam eski geliyor gözüme..

parmak izi olayını da bi dahakine ekran altına gömüp siz istediniz biz yaptık dicekler, aslında bu telefonda da yapabilirlerdi, ayıp ettiler

Abi zaten yeni bi yatırımı bu his yaptırtabiliyor sadece. MAcbook Air'den sonra Retina Macbook kullandığında da aynı hisse kapılıyorsun mesela, herifler iyi ayarlamış onu.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

"roket adam" said:

özellikle s8(5.7" ) ile yan yana geldiğinde iphone plus bildiğin devasa kalıyor(5.5" olmasına rağmen), acayip sırıtıyor iphone.

-fiziksel home taraftarıyım aslında ama iphone 8'de ekranın içine gömülecek gibi duruyor home button.
taptic engine olayı yine iyi, samsungunkini test etmedim daha ama i7de hissiyat başarılı.

-vr işine kesin girecek ip7, yesyeni bişi gibi tanıtacak tabiki,
-batarya büyüyecek ama yine bi günden fazla gitmeyecek.
-kablosuz şarj gelecek

bu şekilde ancak samsung ile kapışabilir görsel olarak.

https://pbs.twimg.com/media/C9wOn4ZXsAAbGv-.jpg

yazılım konusunda ama hala çok önde ios.
https://www.youtube.com/watch?v=-pFpv0Im1UY
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

yok yok yetismedi bu.

xiamo mix denedi, yetismedi
samsung denedi, yetismedi (zaten onemli olan iphone yeni modelinden cok once cikmakti)
ilk gelen leaklere gore iphone denedi, o da yetistiremedi (arkada olacak buyuk ihtimalle)

yetisse guzel olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

yazılım konusunda ama hala çok önde ios.
https://www.youtube.com/watch?v=-pFpv0Im1UY

su karsilastirmalar giderek sacma geliyor. hangimiz app ac, kapa, hemen yeni app ac yapiyoruz ki. cok manasiz bir load test.

benim telefonda harbi cok sayida app var (tek bir oyun dahi yok. telefondan son oyun oynadigim zamani hatirlamakta zorlaniyorum dogrusu)

mail, excel, pdf, youtube, chrome, cesitli hava ve ruzgar appleri, instagram, facebook etc tarzi sosyal appler surekli acik.

hicbir sikinti cekmiyorum. gecislerinde yavaslamam yok. onemli olan kullanici deneyimi ve de google servisleri sayesinde bu konuda gercekten basarili.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

su karsilastirmalar giderek sacma geliyor. hangimiz app ac, kapa, hemen yeni app ac yapiyoruz ki. cok manasiz bir load test.
farklı platformları karşılaştırabilmek için kullanıcı deneyimine göre test gayet uygun. Sonuçta her testte olduğu gibi zorlayarak karşılaştırıyorlar, çok normal.
antutu testleri ise mesela bence daha kötü bi karşılaştırma. burda direk kullanıcı deneyimini görüyorsun.

dasaaa said:

xaty said:

yok yok yetismedi bu.

xiamo mix denedi, yetismedi
samsung denedi, yetismedi (zaten onemli olan iphone yeni modelinden cok once cikmakti)
ilk gelen leaklere gore iphone denedi, o da yetistiremedi (arkada olacak buyuk ihtimalle)

yetisse guzel olurdu.

iphone için 3 protatip gözüktü internette;
ilki iphone 4 tasarımının büyüğü arkada parmak izi okuyucu,
ikincisi iphone 6 tasarımının büyüğü, arkada parmak izi okuyucusu,
üçüncüsünde ise arkada parmak izi okuyucu yok.
ekranlar hakkında kesin bilgi yok, kenarlardan incelme var ama bilinmiyor tam olarak. Muhtemelen 2.5d ekrana devam edecek, ekranı edge gibi eğmeyecektir iphone.

yalnız iphone7deki taptic engine destekli yalancı home button, direk ekranla aynı malzemeden üretilmiş 3d touch ve touch destekli ekranla aynı özelliklere sahip, sadece görüntü yok. Yani yapılabilir gibi geliyor.

eğer parmak izi okuyucusu arkada kalırsa, masa üzerindeyken telefon uyandırılamayacak, bu kötü olur.

"roket adam" said:

abi iphone'da bence blackberry storm gibi tam ekranın içeri girdiği fiziksel bi taptik engine durumu olacak diye düşünüyorum fiziksel home tuşu yerine.

bu nasıl bişi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...