Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S8

Xaero

Öne çıkan mesajlar

kafalar çok garip ya. akılları başlarına gelir 6 ay sonra, her yerde indirim girmeye başlarlar.

olay iphone ile aynı fiyat olması değil bu arada. iphone ile aynı fiyat olmaması için bir sebep yok. flag shiplerin kurdan dolayı 4.5-5k noktalarına çıkması ve hala aynı kar marjı ile satmaya çalışmaları çok komik.
Sosyal ağlarda paylaş

şu an ciddi şekilde (300$'a varan) hediyelerle ön sipariş alıyorlar, tr'de 400tl indirim olcağı söylendi (fiyat aynı kalcak ama satış belli kanallarda indirimli olcak). muhtemelen samsung kendi mağazasında bu fiyatlardan satarken diğer mağazalarda daha ucuza bulunabilecek.
iphone çıktıktan sonra da fiyatı daha da düşürcekler, hediyeler kalkcak bu sefer de
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Bundan sonra fiyatlar öyle olcak, yapcak bişey yok. TR'deki ek ücretler ve yabancı markaların zorluklarını biliyor herkes.

gıda değil abi bu, hayvanı marjlarla satıyorlar ürünleri. ondan acıma yetime durumu var.

yapacağımız şey de belli, almayacaksın.

bir önceki nesil hala kaya gibi. devam kullanmaya. her sene, iki senede bir telefon değiştirme huyunu bırakmak gerek. eskisi gibi değil zaten yavaşlama falan yok.
Sosyal ağlarda paylaş

acıma yetime durumu var tabi, şu alet gayet lüx bişey. standard bi ihtiyacı karşilicak telefon 1500'ü geçmeden bulunur. marka/servis falan dersen hadi 2000 olsun. eğer paran varsa veya özel bi sebebin varsa alırsın. zaten herkesin elinde high-end telefon olması ayrı saçmalık

bende hala s4 var, son günleri muhtemelen telefonun. s8 bekliyordum merakla. çok da beğendim ama havadan hediye çeki vb gelmezse almam bu fiyata. s7 veya daha alt bir şey alırım başka markadan.
Sosyal ağlarda paylaş

valla abi 2 sene önce 6+ almıştım bi gazla. çok memnunum hala ama şu anda cidden düşünüyorum lan bu telefona bişi olursa napıcam diye. fiyatlar olmuş 2. el araba parası. ben zamanında en kaliteli iphone'un 64 gb versiyonunu 3200 gibi bi fiyata almıştım. fiyatlar olmuş 5k. şaka gibi yemin ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Telefon piyasasında bulunabilecek her şey bulundu galiba. Son 5 yıldır inovasyon falan yok.

Önceden Symbian vardı Nokia'larda bazı Siemens'lerde falan, 3th party uygulama yükleme olayı, "multitask" falan çok güzel olaylardı. Kameralar video kaydedebilmeye başladı.

Dokunmatik ekranlar geldi, iOS geldi Android geldi falan işletim sistemleri gelişti. Sonra durdu ama.

Bakıyorum şimdi de, benim dolapta duran samsung galaxy s2'nin s8'den gerçekten tek kötü olduğu noktalar ekranı küçük, kamera çözünürlüğü kötü bi de yavaş. Gerçi yavaşlığı da yeni Android sürümleri daha fazla sistem istiyor, kendi zamanında öyle bir "aa sayfayı 1 dakikada açtı" falan da yoktu yani. Ki Apple da farklı değil şu anda. Evet iPhone baya inovatif bir şey idi de son 3-4 jenerasyondur neyi var ki inovatif?

Yok baya baya dur ekranı yana genişletip biraz rami arttırıp satalım derdi ile teknoloji gelişmez. Ama satılıyor işte o saçma. Sadece sosyal medyada takılıp ayda üç fotoğraf çeken adam s6'yı satıp s8 alacak şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

ben isteseler gerçekten yenilik sayılabilecek bir çok özellik ekleyebileceklerini düşünüyorum apple/samsung gibi firmaların ama kasıtlı olarak bunu tek seferde yapmıyorlar.

atıyorum elindeki telefon 100'lük feature'a sahip olsun. firmalar aynı telefonu bir sonraki modelde 200'e çıkarabilme fırsatı varken 120'ye çekiyor. sonra 140 160 diye gidiyor bu 200'e kadar her sene. sonra yeni bir milestone belirleniyor. tabi arada -5 -10 normalde iyi çalışan bir feature'ı çıkarma saçmalığı da yapabiliyorlar. ama sonuçta bir seferde tüm yeni arge çalışmalarını telefonun bir sonraki modeline yetiştirseler bu sefer hepten ellerinde yenilikçi özellik kalmamış olacak.

hem de satış politikası. azıcık insanların ağzına bal çalsan telefon piyasasında hemen "HOBAREEEEY" diye atlıyorlar. böyle böyle de her sene telefon değiştiriyorlar bilinçsiz tüketiciye.

kasıtlı eskitme konularına girmiyorum bile.
Sosyal ağlarda paylaş

dediğinin olması için lobi olması lazım.

şöyle düşün sen arge ile büyük bir şey koyup ürününü farklılaştırabiliyorsan o zaman rekabeti kırıyorsun çok büyük oranda. pazarda domine değilken domine olmanı veya kar marjını yükseltmeni sağlar böyle bir durum. hiçbir şirket böyle bir avantaja sahipken "beyler dursun" demez.

apple belki der, o da zaten piyasada üstünlüğünü korumak için yeni şeylere ihtiyacı olmadığı için :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...