Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adil Kullanım Kotası Kalkıyor (Soon™)

Xenus

Öne çıkan mesajlar

Güncelleme gelmiş.

Tam tarih verilmiş. 31.12.2018 de akn tamamen kaldırılıyor.

Bu süre boyunca 2017 mayıs ayında geçerli olmak kaydıyla akn sonrası hızlara güncelleme gelmiş.
02:00 - 08:00 arasında aknsiz bölge olarak ayarlamışlar.

http://i.hizliresim.com/l3q1Lr.jpg

Tam detay burda.
https://www.btk.gov.tr/tr-TR/Kurul-Karari/Adil-Kullanim-Noktasi-AKN

Upload ile ilgili herhangibir değişiklik yok.
Sosyal ağlarda paylaş

tr'de herhangi bir şirketin kurumun falan ekstra ücret alabileceği bir ürünü/hizmeti kendi kendine bitireceğine inanmıyorum.

söyleyeceklerim bu kadar.

@adem ücreti artacaksa da limitli kotalı sefil internetin fiyatı artar, ayrıca limitsiz glorious internet tarifesi satarlar, o daha da pahalı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de tamamen kalkacak deniyor aklıma akn öncesi internet tarifelerinin hız farklarının arasındaki dengesiz fiyatlandırma geliyor sadece.

Yani hemen herkesin alt yapısı bugün 16+ mbps destekliyor ve herkes bu hızlara adapte oldu aceba fiyatları bu aralıklarda mı kalıyor yoksa yukarıdaki tablodaki giriş hızlarınamı çekecekler şuanki fiyatlarını?
Sosyal ağlarda paylaş

Bu olay bir bakıma altyapı yatırımlarınızı artırın mesajı. Zaten LTE ile birlikte gösterilmiş yoğun bir çaba var, ama daha fazlası gerek.

Nasıl ki 56k'lardan 50mbit kotalılara geldiysek, kotasıza da geleceğiz elbet. Geç kalınmış da olsa iki yıl sonra geçileceğini bilmek bile iyi hissettiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

-Crawler- said:

Güncelleme gelmiş.

Tam tarih verilmiş. 31.12.2018 de akn tamamen kaldırılıyor.

Bu süre boyunca 2017 mayıs ayında geçerli olmak kaydıyla akn sonrası hızlara güncelleme gelmiş.
02:00 - 08:00 arasında aknsiz bölge olarak ayarlamışlar.

http://i.hizliresim.com/l3q1Lr.jpg

Tam detay burda.
https://www.btk.gov.tr/tr-TR/Kurul-Karari/Adil-Kullanim-Noktasi-AKN

Upload ile ilgili herhangibir değişiklik yok.

oooooooooo makkarena. baya baya baya iyi ki. bir de gece kuşu, uyku yok bilmemne gibi ek paketleri de komple iptal etmişler yani. otomatik olarak gece 2 ile 8 arası sayılmayacak falan. çok iyiymiş gerçekten.

ulan daha yeni sözleşme yapmıştım ben. bilseydim şunun bu kadar çabuk geleceğini, ona göre beklerdim. 50'ye 150 veya 25'e 250 arası değişebilen bi tarifem var benim şimdi. neyse artık 50'ye 150gb takılırım, kota dolunca da 24 mbps ile takılırım. tertemiz.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

Bu olay bir bakıma altyapı yatırımlarınızı artırın mesajı. Zaten LTE ile birlikte gösterilmiş yoğun bir çaba var, ama daha fazlası gerek.

Nasıl ki 56k'lardan 50mbit kotalılara geldiysek, kotasıza da geleceğiz elbet. Geç kalınmış da olsa iki yıl sonra geçileceğini bilmek bile iyi hissettiriyor.

Evet bence de aynen öyle. Devlette tüm işler şu şekilde yürüse, vizyon-hedef-çalışma olsa ben vatandaşın kalkıp şikayet edeceğini sanmıyorum zaten, yeter ki adam gibi amaçlar belirlensin ve onun için çalışılsın. Bu kadar basit bir şeyden bile mutlu oluyoruz emenike.
Sosyal ağlarda paylaş

daha epey varmis asil duzenlemeye ama guzel haber (tu) asimda 10 sene oncesinin baglantisini vermeyecek olmalari da guzel. ama orada bir bit yenigi var mesela 3mbit veriyorlar bana sozde, pek 3mbit degil o. nispeten rahatlatir ayin son gunlerini diye umuyorum.

02:00 - 08:00 amerikan dizilerinin cikis saatine denk geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Netflix offline calisiyor artik, gece acik birak iste. Korsan kullananlar da Sonarr ve Couch Potato yuklesin zaten. Neredeyse tum release'ler bizim saate gore gece cikiyor, kendiliginden iner siz uyurken. Private tracker ya da Usenet gerek ama performans icin tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Ordaki altsınır ibaresinden yürür gider bence iss'ler.
Mesela 50mbit bağlantı için , bizim altsınır aslında 16mbit diyip akk sonrası 8mbit'e çekerler.

paket lansmanındaki ibaresi kilit orda. sana 25'e kadar 50'ye kadar gibi ibarelerle o hızı satıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...