Jump to content

Quo-Vadis

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.322
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Quo-Vadis tarafından gönderilen her şey

 1. Quo-Vadis

  Rise Online World

  Büyü animasyonları direk Knight Online dan çarpma , ama karakter koşu animasyonları Camelot Unchained ten iyi. Knight sevenler oynar. Çıkarsa. 🙂
 2. Quo-Vadis

  kim haklı

  Y erkek , X kadın galiba - duruma göre kimin evi boş kalıyor ise, orada buluşsunlar. Macera yaşarlar.
 3. Quo-Vadis

  Camelot Unchained aka Dark Age of Camelot

  Pff, bir bok olmaz bundan, Adamlar Camelotu bırakıp, Colossus diye 3D Tower defense yapmaya koyulmuşlar. Bu da bahane açıklaması. Bu gidişle Camelot filan çıkmaz. İlerleyen zamanda Colossus iyi tuttu, tüm gücümüzü ona verdik, kusura bakmayın Camelota şimdilik zaman yok derler.
 4. Quo-Vadis

  New World

  Bu video ya baktım da, Albion Online v.2 yapıyorlar gibime geldi. Olmaz bu iş.
 5. Quo-Vadis

  yok mu browser oyunu?

  Bu çok iyimiş. Açtım account denedim baya oynattı kendini, her yer adam. Daha doğrusu pixel 🙂 . Ama Popup çıkıp duruyor, reklam büyük ihtimal, Add block yüklü olduğundan engelliyor. Oda bilmem ne elixir al, popup çıkmasın deyip duruyor, elixir fiyatı da pek ucuz değil. Aylık 900 elixir istiyor, bir nevi premium üyelik. en ucuz 630 elixir = 5 USD, 1300 elixir = 10 USD. diye gidiyor. 15000 elixir = 100 dolar. Ama oyun baya iyi, oynatır kendini.
 6. Quo-Vadis

  yardim: 3lu monitor setup, 1x 34 + 2x 27"

  yatay olarak değil de monitörleri yan yana dikine koysana ? Şurdaki gibi : Veya bir yatay 2 tane daha ufak dikine, - ama bu setupu her ekran kartı desteklemiyor. Bak bunu iyi bir örnek: 2 dikey ufak , 1 yatay büyük.
 7. Quo-Vadis

  Corepunk

  Yalnız open world ise, bu baya baya tutar. Çeşit ecnebi forumlara bakıyorum da, Diablo ,Ultima, Lost Ark karışığı gibi bir şey diye anlatıyorlar.
 8. Quo-Vadis

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  al kaçırma ben aynı aleti aldım. İçinde zaten nvme ve normal HDD yuvası var, NVME ye 256 gb toshiba takmışlar. Onu ben Nvme 512 ssd yaptım, normal yuvaya da yedek disk niyetine 512 GB taktım, ramı da 16 yaptım. Zaten uçuyordu, şimdi uzaya çıktı. Aslında Normal kullanıcı için. 8 gb ram ve , 256 gb ssd de yeterli aslında, da benim tüm dosyalara kulandığım programlara yetmez diye yükseltme yaptım. Ekran orta karar, Kasa gayet düzgün, klavye yeşil ışıklı güzel, ses çok iyi, Bang Olufsen hoparlör var zaten üstünde, onların equalizer ile , çok başarılı oluyor. Ufak bir ayrıntı belirteyim, üründeki görsel onun bir üst modeli, kasa aynı olsa da, USB girişi 2 tane bunda, Görselde 4 gösteriliyor o yanlış görsel. Gelecek olan 2 USb li olan kasa. Cihaz sessiz çalışıyor. Ekran kartını gayet başarılı buldum. Yalnız şöyle bir sorun var, ekran kartı için sürücüler en düşük sürüm Windows 10 - 1903 istiyor. Bundan eski ise windows sürümü, yükleyemezsin sürücü. Nvidida veya HP Sitesinde olan sürücüler, bu windows sürümü uyumlu değil deyip yüklenmiyor. Onu da şu şekilde çözüyorsun, Ya Nvidia Experinece yüklüyon, o sana buluveriyor sürücüleri, yada windwos update basıyorsun oda bulduğunu çekiyor. Bende windows 10 enterprise var. Sürücüleri kendi buldu çekti, Yoksa ne nvidia ne HP nin sitesinde sürücüyü yüklemiyor.
 9. Quo-Vadis

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  Alacak olan HP alsın ben bunların GTX 1650 olanını aldım n11 in 11.11 idiriminde indirim çaktım, birde aşağıdaki DH konusundan para iade kapmanyasından yararlandım HP nin , parayı da gönderdi herifler hesaba. Aldığım laptop, fiyatı 4499 a düşmüştü. Birde 200 tl kupon kullandım. https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/notebook-hp-8bp77ea-ryzen5-3550h-8-ram-256ssd-gtx1650-156-P386542080 HP para iade konusu : 480 tl parayı da iade aldım. Adamlar 1 hafta içinde gönderdi ibana parayı. https://forum.donanimhaber.com/eski-hp-si-olup-yeni-bir-hp-alacak-kullaniciya-480tl-ye-kadar-para-iadesi-kampanyasi--116696103 Yeme yanında yat oldu laptop. Bu HP nin para iade kampanyası hala devam ediyor, dikkat edeceğiniz şey, Şirket laptopu olmayacak. Başka herhangi bir HP laptop seri no olur. Herhangi bir bilgisayarcıdan hurda bir laptop seri no alıverin. 2 nci önemli olan şey alacağınız HP laptop sizin adınıza olacak, şirket filan olmayacak. Müşteri ilişkilerine telefon edince, Onlar seri no dan kontol edip, uygun olup olmadığını söylüyor. ( ben bizim tanıdık bilgisayarcıdan, 3 tane HP seri numarası bildirdim, 2 si şirket bilgisayarı çıktı, 1 tanesi normal müşteri, o geçerli oldu.) , aynı zamanda alacağınız laptopun modelini de söylerseniz kampanyaya uygun model olup olmadığını da söylüyor size.
 10. Quo-Vadis

  Ginaly'nin Sigara Bırakma Günlüğü

  10 sene oldu bırakalı, günde 3 paketten, bir anda sıfıra indirdim. 2 ay canım her sigara çektiğinde nikotin sakızı (Nikorette) çiğnedim. Ondan sonra bitti. Ama bırakmak içi gaza gelmiştim. Birde ne kadar garip gelse de Allen Carr ın kitabını (Sigarayı bırakmanın kolay yolu) okuyunca, bırakmak daha kolay oldu. O gün bügündür içmiyorum, aramadım bile. 14 yaşında sigara içmeye başlamışım. 37 yaşında bıraktım.
 11. Quo-Vadis

  Yabanci ile yapilan evlilikte soyadi kullanimi

  Öyle sorma, öyle sorarsan kanuna bakarlar. Taş koyarlar. Diyeceğin şey şu: Ben TC Kimlik No lu , Türkiye cumhuriyeti vatandaşı Nigger of the sands , Green Forest vatandaşı olan: Nigger of Forest ile Green forestte belediye evlendirme dairesinde evlendik, Green forest diyarında evliliğimiz tescillendi, Evlilik belgeleri ektedir. (Ek-1 green forest evlilik cüzdanı fotokopisi - burada açık bir şekilde adınız soyadınız ayrı olduğu gözüken sayfayı köy. ). Türkiye cumhuriyetince evliliğimiz tescil ettirmek istiyoruz. Bunun için konsolosluk nezdinde hangi evraklar gereklidir. ? Onlar sana cevap verir zaten. Şunu getir bunu getir yapalım der ise, götür yaptır. Ama Nigger of Forest, Soyadını Of Sands yapmadığından , biz bunu yapamayız der ise, o zaman farklı bir konsolosluğa sor.
 12. Quo-Vadis

  Yabanci ile yapilan evlilikte soyadi kullanimi

  Rusya - Moskova ve Ukrayna - Odesa , ama uyarayım , yıllar önce idi. Görevliler belli görev süresi içinde değişiyor, yeni gelen görevliler kanunu uygulayacağım diyebilir.
 13. Quo-Vadis

  Yabanci ile yapilan evlilikte soyadi kullanimi

  Bloodbane nin dediği gibi, benim de bazı arkadaşlarım var onların da öyle, bu soyadı tescil konusunda her konsolosluk kafasına göre takılıyor anlaşılan.
 14. Quo-Vadis

  Yabanci ile yapilan evlilikte soyadi kullanimi

  Şöyle mahkeme kararı var, buradan yürüyebilirsiniz. http://www.hurriyet.com.tr/gundem/evli-kadinlar-sadece-bekarlik-soyadini-kullanabilecek-40059512 Ben 2 kere yabancı ile evlendim, da benimkiler hep Türkiyede oldu. Konsoloslukta yapsaydinız uyduruk bir nikah keşke.
 15. Quo-Vadis

  E-Kitap Okuyucu

  E-kitap okuyucuların fiyatlarına bakınca - Aneeeey ne olmuş bunlara böyle dedim. Gözlerim faltaşı gibi oldu. O faltaşı gözler ile, bozuk olan Kobo GLO ma baktım. Tamir etmekten başka çare yok dedim. Önce multimetre ile sağını solunu ölçtüm. Elektronik olarak bozuk çıkmadı, sonra piline baktım, o direk ömrünü tamamlamış. Kobonun içinde bildiğiniz micro SD kart var , tüm sistem orada. O sd Kartı çıkarıp kontrol ettim bozuk çıktı. Ruslar saoğlsun, onlardan Kobo GLO için fabrika standart image buldum, başka bir mikro SD karta, o image yi yapıştırdım. Kobo ya taktım. Ölmüş olan pilin yerine de,telefoncudan galaxy s3 mini pili aldım, boyut olarak tam uydu. Voltaj biraz yüksek ama sorun değil. ( Kobo glo pili 3.7 volt 1000 mah ) (Samsung S3 mini Pili 3.8 volt 1600 mah). Yalnız eski pili sökerken pil kablosunun soketini bozmuşum, o sokete de inceldiği yerden kopsun deyip, iki adet kablo lehimledim, diğer uçlarını da galaxy S3 mini piline lehimledim. Büyük an geldi. Bastım düğmeye Kobo GLO bana hoşgeldiniz deyiverdi. 😁 Şu alttaki video gibi de Kaydı geçiştirdim. Çatır çatır çalışmaya başladı. Oh be dünya varmış dedim. Neden anlattım, belki birilerinin işine yarar. Kıssadan Hisse : Fakirlik adamı mucit ve tamirci yapar. https://www.youtube.com/watch?v=gJgRS1c5jFc
 16. Quo-Vadis

  Shadowlands Ana Konu

  3 ncü bir faction yaparlar, isteyen oraya para basıp geçsin neutral olarak derler. O neutral factionda, herkes birbirini keser, herkes birbirini anlar ve beraber Raid yapabilir dediler mi, bak ne oluyor. Üstüne hadi la size kıyak ta yaptık, Guild savaşları da ekledik o factionda olanlar için derlerse, Populationun %99 geçer o factiona. Horde allaince gene kalır, ama sadece bir nevi NPC faction olarak. Sadece belli başlı zamanlarda, Horde ve Alliance kapışması gerekecekken, İsteyen herhangi bir tarafa loyalty belirtir. Ona göre karşı factiona düşman olur. Örneği pandalarda yaşadık yani. Onlar bir taraf seçip geçiyordu. Bu da başka çeşidi olacak işte. Misal yani. Para kasmanın yolu çok.
 17. Quo-Vadis

  WoW Classic Ana Konu

  Aahaahah, Cağrukurtun koyduğu Screen harbi iyi olmuş.
 18. Quo-Vadis

  E-Kitap Okuyucu

  Benim kobo glo bozuldu ya, hiç açmıyor artık, Pil filan değiştirdim, yemiyor. Şarjda iken açıyor, sonra kendi kendine kapanıyor bir daha da açmıyor. tek başına hiç açmıyor. Fabrika reset filan yaptım. Olmadı. Amazon ve Kobo hariç tavsiye edeceğiniz bir marka var mı ?
 19. Quo-Vadis

  WoW Classic Ana Konu

  Gene guilde adam topluyorlar. Mazoşist olan katılsın. https://forum.donanimhaber.com/classic-wow-ayasofya-ashbringer-pvp-eu-tr-semi-hardcore-raiding-guild-horde--140689019 Edit: Oha amma hızlı sildiler konuyu. Hatta açıklama da yazmıştı. Şöyle bir şeydi: Kutad hesabından bilmem ne tarihinde 20 oyuncu atıldı. Kutad hesabından bilmem ne tarihinde 60 oyuncu daha atıldı. Çıkan infial sonucunda ana kadrodan 86 oyuncu ayrıldı (ya da 68 mi idi ) Şu anda kalan 14 kişi var. Yeni raider topluyoruz. Birde şöyle bir beyanı var idi: Biz serverde raid yapan 2 nci guild olalım ben biliyorum başımıza gelecekleri. - yani katılım uçar gider, demek istiyor arkadaş.
 20. Quo-Vadis

  Shadowlands Ana Konu

  Paranın kokusunu alsınlar, bak ne oluyor. Bırak factionu kaldırmayı, Oyuncuların arasında birbiri ile evlenmeyi bile eklerler. Alliance oynayan , aynı serverde Horde açamaz da diyorlardı zamanında.
 21. Quo-Vadis

  WoW Classic Ana Konu

  Bence bildiğin ruhsal bozukluk yaşayan bir kişilik, kendi sanrı ve hayal dünyasında yaşayıp, kendi kendine mağduriyet yaratıp, acıların çocuğu rolünü oynayıp, kendinin haklı olduğunu ıspatlamaya çalıştı. Yok hatun yürüdü bana, yok ben yürüdüm hatuna, Siz beni anlamadınız, aslında ben hepinizin iyiliğini düşündüm. vs benzeri idi açıklamalar. Guild banka çöktüm diyemedi anlaşılan, binbir dereden su getirdi.
 22. Quo-Vadis

  WoW Classic Ana Konu

  Aman kalsın. Dadanırsa kurtulaman.
 23. Quo-Vadis

  WoW Classic Ana Konu

  Tinu sende az değilsin veriyon gazı herife 🙂 Adam alta alta kendi kendine bildiğin monolog döşemiş zaten.
 24. Quo-Vadis

  WoW Classic Ana Konu

  Herif te kişilik bölünmesi filan mı var ? Dissosiyatif kimlik bozukluğu yaşıyor herif. La Üyenin birinin karısı bana yazıyor, hatta o karı onu aldatıyor, öküzün haberi yok demeye getirip, guildi o yüzden dağıttım diye açıklama yapıp, sonra herkesi geri çağırmak , büyük dengesizlik. Yıllar önce oyunlarda kurulan Türk oluşumlarından uzak dur diye bir kural koydum kendime. Ne kadar doğru bir kararmış.
 25. Quo-Vadis

  WoW Classic Ana Konu

  Ana konuyu silmişler DH den , ama başka konu açmışlar - Ayasofya hakkını istiyor diye. O kadar trafik yarattık tıklama yaptırdık reklamdan pay verin. Ben o birinin eşi yaziyor, guildi o yüzden kapattım, denen açıklamaya hiç inanmadım. Çok uyduruk geldi. Guild banka çöktüm demek zor geldi herhalde. Edit : Börek koymuş screeni zaten. Ahaha https://forum.donanimhaber.com/classic-wow-karakter-analizi--140666702#140666702 La şurda Kutadhan nicki ile konu açıp, millet laf edince , psikobull diye başka nick ile girip kendine methiyeler döşemiş. Ne çektiğini merak ediyorum. Alkol ile olmaz bu kafa.
×
×
 • Yeni Oluştur...