Jump to content

Quo-Vadis

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.973
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Quo-Vadis hakkında

 • Rank
  Quo-Vadis

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Quo-Vadis

  Imgur Mirror User Script

  Danke schon , öbüyorum gıdından bende , iyi çalışmalar.
 2. Quo-Vadis

  Imgur Mirror User Script

  Açmadı bende imgur direk linkleri ya ? Mesela şu : http://imgur.com/a/VUqVE Edit: Nan , sadece paticik üzerinden verilen linkleri açıyor desene, Bende sapingen gibi browser den girmeye uğraşiyorum. Edik 2: Bu direk linkleri de imgurp.com a da yönlendirse olmazmı ?
 3. Quo-Vadis

  Horizon: Zero Dawn

  Az önce bitirdim, bu oyundan çok ekmek çıkar daha, zaten ben bu tür teknolojik , apokaliptik setupları seviyorum. Oyun baya oynattı kendini, filmi çıksa, giderim , kitabı olsa, okurum. 3-5 DLC çıkarsalar her AI yi tanıtan, baya iyi olacak. HADES ve HEPHAESTUS u gördük. Diğerleri ne olcek acaba ?
 4. Quo-Vadis

  Satılık Game Of Sultans Hesabı

  Bu oyunu ilk defa duydum, charını satıyorlarsa , oynayanı baya var demek.
 5. Quo-Vadis

  En lightweight gui li linux distro

  Puppy linux , Tiny Core, Sparkly linux , Lubuntu. Yapıştır gitsin, favorim Lubuntu dur. Daha user friendly diğerlerine göre. Antix i de eklemek lazım, debian based. Da sen zaten Linux Lite yi kullanmaya başlamışsın artık.
 6. Quo-Vadis

  Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

  Lazer engraver olarak NEJE al , fiyatı da fazla değil zaten, deri tahta plastik, gayet başarılı. https://tr.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_009994902085.html?wid=1433363#goodsDetail
 7. Quo-Vadis

  PS Cafe açmak istiyorum

  O zaten başta yaptığın bir gider. Kullanım değer kaybı olarak, onu hiç hesaplayamıyorsun, O çok random bir olay. Bozuluncaya kadar kullanıyorsun, bozulunca, garantisi var ise, garantiye, garanti yok ise, tamir ettiriyorsun, tamiri fazla tutuyorsa, sıfırı almak daha mantıklı ise, çöpe atıp yenisini alıyorsun. Neden dersen - ortalama bir konsolun 10 sene desteği var. Sony 10 sene boyunca oyun ve sistem güncellemesi çıkaracak. Tv ler de aynı şekilde. Sağda solda çeşit çeşit sitelerde, Ya kampanya kovalıyorsun ya da temiz 2 nci el bakıyorsun, mesela ben şu an PS4 pro bakıyorum. Buldukça alıyorum. TV leri de aynı şekilde bakıyorsun. Genelde az buçuk bu işten anladığımdan, tamirleri ben kendim yapiyorum. Açma gibi bir düşünceniz var ise, elektronikten anlamanız, lehim nasıl yapılıyor bilmeniz, sizin yararınıza 🙂
 8. Quo-Vadis

  PS Cafe açmak istiyorum

  Saati değişiyor ya, şu anda bende saati masa başı 1 veya 2 kişi farketmez 8 TL, 3 kişi olunca 12, 4 kişi oluca 16 tl, 4 tl kişi TL saat başı diye hesapla işte. Veya saati 8 tl işte. Ki şu anda etrafımda bulunan PS4 salonlarında en yüksek fiyat benimki, 6 tl saatini veren de var, 7 tl saatini veren var. Ankara, İstanbul, İzmir ortalama 10 tl diye gidiyor. Da benim fiyatı yüksek tutmamın amacı envai çeşit serseriyi uzak tutmak. Bir nevi filtre. Baya etkili oluyor.
 9. Quo-Vadis

  xaty & copry wedding :)

  Bakış çok fena yalnız, - Ehehe peder, az büyüdükten sonra, bak ne ediyom ben seni bakışı.
 10. Quo-Vadis

  PS Cafe açmak istiyorum

  Sadece kendi işletiğim dükkandan bahsedebilirim: Çünkü İlden, ile değişiyor, aydan, aya değişiyor, ciro 9k da yaptığım var, 21k da yaptığım var. Ortalama 12k - 13k gibi bir şey hesapla işte, Bundan çıkar 2500 kira, 700 -1200 arası elektrik. Su 60 -100 arası, 3 ayda bir gelen kira stopajı 1500, Muhasebe ücreti 170, Gelir vergisi, Geçici vergi, Her ay ödediğin 48 tl kdv bilmem ne, Eğlence vergisi, Sene sonlarında ödediğin Reklam Tabela vergisi - Işıklı mı Işıksız mı fiyat değişiyor - , her sene eylül ekim aylarında 6k-10k arası verdiğin yeni oyun parası. Ortalama sana Aylık kalan 3k - 6k arası bir şey. Bazen o bile kalmıyor. Bu bana eh idare eder derken, Bazı PS4 salonları oha büyük para derler. Başka PS4 salonu meh diye burun kıvırır. İlçelerde olan mekanlar genelde günü 200 tl ye kapatınca , oo iyi oldu diye sevinir. Kirası düşük, giderleri düşük, vs. vs. Büyük şehirlerde, hele universitelinin kalabalık olduğu semtlerde, Ankara, İzmir, İstanbul gibi yerlerde adamlar günlük 1k ciroyu beğenmiyor. İşler çok değişken oluyor. Bazı günlerde sabah açtığın gibi adam gelmeye başlar, bazı günlerde bomboş oturursun. Geçen gün 159 lira ile kapattım, dün 256 lirayı zor yaptım. Bu gün saat 13.15 olmuş, daha adam yok dükkanda. Da dediğim gibi çok değişken, fiyat, makine sayısı, tatil, para, hava durumu, ekomonik kriz, vs.vs hep etkiler. Bu günlerde bildiğin ölmüşleri oynuyoruz.
 11. Quo-Vadis

  PS Cafe açmak istiyorum

  Duruyor, ama bugunlerde herkesinki gibi, onların da işler bozuk.
 12. Quo-Vadis

  PS Cafe açmak istiyorum

  Yok be , ne dövmesi, sadece piçaklarım. 😊 Gerçi Küheylan arabayı bırakınca, Simitçinin müşterileri pis pis bakıyordur ona, Simitçi ile beni karıştıran çok. Benim müşteriler dışarıya ancak sigara içmeye çıkar. Zaten topu topu 2 tane kırmızı plastik sandalyem var dışarıda. Veya Küheylan ya trollüyor ya da hüsnü kuruntu yapıyor.
 13. Quo-Vadis

  PS Cafe açmak istiyorum

  Ne alaka ? Neden pis pis baksınlar sana ? Belediyenin yolu. Kaveden dışarı bile çıkmıyorum. Bir dahaki sefere arabayı koyunca , içeri gel madem tanışalım. Pis pis bakan kimmiş gösterirsin :)
 14. Quo-Vadis

  PS Cafe açmak istiyorum

 15. Quo-Vadis

  PS Cafe açmak istiyorum

  LoL , aklımdan bile geçmedi. Ama accık mekan reklamı olsun diye düşünmedim değil. En azından antalya paticik ahalisi gelirse tanışırız bari.
×
×
 • Yeni Oluştur...