Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adil Kullanım Kotası Kalkıyor (Soon™)

Xenus

Öne çıkan mesajlar

Dark_Soul said:

Ordaki altsınır ibaresinden yürür gider bence iss'ler.
Mesela 50mbit bağlantı için , bizim altsınır aslında 16mbit diyip akk sonrası 8mbit'e çekerler.

Olsun sorun değil.

Sonuç itibari ile akn sonrası hız düşüşü yapsalar bile 02:00-08:00 arasında full hız vermek zorundalar. Madde böyle diyor.
Download yapacak olan kişinin sorununu kalıcı olarak çözmüşler böylece.
Sosyal ağlarda paylaş

benim anladığım 50mb internetin varsa 24 e değil 16 ya düşcek.çünkü 50mb üstü diyor.misal kablonette artık 10mb bağlantın varsa 9.9 u aşamıyosun bir türlü.eskiden böyle değildi 11mb a çıkardı.
kablonetteki 25mb seçeneği iyi gözüktü bana. ona geçicem sanırım zaten taahhütsüz aynı parayı veriyorum.akn aşınca 16 ya düşerse süper olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
toggie said:

Benim mevcut sol tarifem gece kuşu, 00.00-06.00 arası dl yapabiliyorum. Geceyarısına kadar bile zor ayakta durup, otomaik shutdown falan hallediyodum da şimdi bana auto dl start lazım. utorrent'te yapılabilir herhalde bu di mi?

O işin çözümü "tixati".. start/stop/program kapama/bilgisayar kapama hepsi mevcut
Sosyal ağlarda paylaş

-Crawler- said:

Güncelleme gelmiş.

Tam tarih verilmiş. 31.12.2018 de akn tamamen kaldırılıyor.

Bu süre boyunca 2017 mayıs ayında geçerli olmak kaydıyla akn sonrası hızlara güncelleme gelmiş.
02:00 - 08:00 arasında aknsiz bölge olarak ayarlamışlar.

http://i.hizliresim.com/l3q1Lr.jpg

Tam detay burda.
https://www.btk.gov.tr/tr-TR/Kurul-Karari/Adil-Kullanim-Noktasi-AKN

Upload ile ilgili herhangibir değişiklik yok.

acaba bu olay böyle kalır mı? güvenebilsem yeni kablonet tarifesine geçicem. 25mbit'e 77 veriyorum 250gb akk ile. 100gb akk ile 100mbit internet 80tl. 3tl fark veririm eğer mayıstan sonra hızım akk aşında şimdiki hızıma düşecekse.
Sosyal ağlarda paylaş

btk'nın yaptırımı direk. kalmaması diye bişi olmaz, sanmıyorum.

bu arada 100 bence gereksiz ya. 25'e 250 kullanıyorsan, çok büyük ihtimalle 50'ye 150 olan aynı fiyattır. fazla para vermeden 50'ye geçersin, tertemiz kullanırsın. hem 150 gb'ı bitirmen de kolay olmaz, 100'lük kotayı, 4 kere gün içinde hd film çeksen bitirebilirsin.

ha diyorsan ben abuk subuk şeyler yapıyorum bana 100mbit'ten aşağısı gelmez. ayrı konu. ama ben 50 kullandığım 7-8 ayda, 1 kere bile "ah be daha hızlı olaydı" demedim.

şu an 25 kullanıyorum mesela, bunda aynı anda 2 stream açıp, bir yandan bi download yapayım falan diyemiyorsun kolay kolay mesela. ama bu bile cılkını çıkarmak yani :D
Sosyal ağlarda paylaş

Olabilir, bazı firmalar şimdiden uygulamaya geçiş olabilirler. Yada test ediyorlardır.

1 Mart itibari ile tüm firmalar tarifelerini revize edecektir. Çünkü akn olan paketlere sınırsız denmesi yasaklanıyor. Bir tarifede akn varsa, o artık limitli internet olacak. Sınırsız ibaresi artık tamamen sınırsız paketlerde yer alacak.

O yüzden taahhüt bitme gibi durumlarınız varsa ve yeni tarifeye geçiş yapacaksanız mart ayını beklemenizde fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bunu internette bir yere yazmaya korkuyorum adamlar bulur eder diye ama gerçekten bi yandan da merak ediyorum. benden başka tarifesinde hiçbir değişiklik olmadan hızı düşmeyen var mı?

geçen kasım ayından beri 75 gb'lık fiber kotamı defalarca geçmeme rağmen hızım hiç düşmedi. resmen AKK'siz hayat yaşıyorum birkaç aydır. merak edenlere spoiler vereyim arşivcilik ve her şeyi indirme isteği bir süre sonra sıkıyor.

bu posttan sonra ttnet pati yöneticilerine ulaşır da ip'mi paylaşırlarsa çok pis küserim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...