Jump to content

Borastus

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.207
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Borastus hakkında

 • Rütbe
  Borastus

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Borastus

  Cyberpunk 2077

  oyun dlclerle adam olur mu bilmiyorum sanki temel kod yapısında büyük sıkıntılar var gibi. ben çok severim glitch, bug, exploit videolarını ubisoft oyunları, f76 falan favorim zaten ama bundakiler bambaşka ya gerçekten binbir tane feature için binbir ayrı branch yaptılar sonra bunları bir türlü birleştiremediler ciddi entegrasyon sorunları oldu bu sorunları aşmak için kaçak yollar yaptılar (oyunda yağmurun sadece layer şeklinde eklenmesi veya saat ilerletince herkesin sabit kalıp sadece güneşin ilerlemesi gibi). ya da gerçekten temel o kadar kötü ki sadece bu şekilde çözüm bulabildiler istenilen featurelar için. geliştirilme aşamasında yaşananları çok merak ediyorum daha sonra ortaya çıkar umarım.
 2. Borastus

  The Witcher 3: Wild Hunt #2

  evet w2 ile w3 hikaye olarak baya benzer mantık olarak hikayenin odağındaki arkadaşın adımlarını takip ederek onu bulmaya çalışmak. w2 de epey iyiydi bu assassin of kings olduğundan krallıkları geziyon, baya savaşlara gidip çıkıyorsun pazarlıklar yapıyorsun falan. w3 de öyle de yani o kadar alakasız yerlere gidiyoruz ki işte ciri burda şunu yapmış diye bir yerden sonra tamam bir sonraki kişinin adını ver moduna geçtim. zaten çoğu kişi bloody baron bölümlerini hatırlıyor sade.
 3. Borastus

  Discord forumu öldürüyor mu?

  reddit yukarda yazılanlar gibi belli bir konuya bakmak için güzel yoksa genel olarak kötü baya. zaten böyle başlıkları ve yazılanları sıradan okuyayım diye rahat rahat bakılabilecek hiçbir yer kalmadı. illa ki bin bir eleme ayıklama işleminden sonra birkaç şey öğrenebiliyorsun. bandwagon effect her yerde cyberpunk için bakıyorum bir çok iyi deme furyası başlıyor herkes övüyor sonra kötüleme başlıyor çoğu kişi ne olduğundan habersiz kaptırıp gidiyor ne yönde akıntı varsa. ben türkiyedeki haberleri öğrenmek için eksisözlük bakıyorum neler çektiğimi anlatamam ne yazıkki alternatif yok adam gibi.
 4. Borastus

  The Witcher 3: Wild Hunt #2

  w2'nin main questi w3den daha iyi, w3deki villian kimdi hatırlamıyorum bile.
 5. Borastus

  Pathologic 2

  Epeydir beklediğim oyundu. Çok iyi olacağından değil ancak ilk versiyonunun hikayesi baya ilgimi çekmişti remake yapıldığını duyunca bırakmıştım çıkınca alırım diye. Gameplay gerçek zamanlı ilerliyor. Belirli bir süre seçince gün bitiyor o zamana kadar yapabildiğiniz kadar quest yapıyorsunuz kalanlar gidiyor direkt. Haritanın bir ucundan diğerine gidip şunu getir diye bir quest alınca tek o görevle gün bitebiliyor mesela. Bunun kötü yani da oyun baya walking simulator oluyor çogu zaman. Umarım bu yenisinde bu mevzuyu kıracak şeyler eklemişlerdir. Onun dışında first person survival game. Eldeki az kaynaklarda hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyun rus yapımı. Sovyet döneminde balkan ülkeleri tarzı bir atmosferi var. OST şu tarz Hikayesini övüyorlardı baya. Zaten önceki versiyonun grafikleri sesleri falan epey kötü hikaye de olmasaydı hiç bilinmezdi sanırım. 3 karakter var oyunun başında seçiyoruz sonra sadece o karakterle devam ediyoruz. ilk karakterde, bir salgın için ufak bir kasabaya gönderilen doktor tarzı birşeyiz. Hastalık patlak vermeye başlayınca şehirdeki belli bölümler karantinaya alınıp kapanmaya başlıyor. Bu alanlar gittikçe yayılıyor bir yandan da şehirdeki mevzuları anlamaya çalışıyoruz. 3 büyük aile var bunların politik ilişkileri var falan. 3 karakterden seçilmeyenler hikayede karşımıza çıkıyor, onları seçince de onların açısından durumu anlıyoruz. https://www.pathologic-game.com/
 6. Borastus

  Yeni Forum Altyapısına Hoşgeldiniz

  son mesajlarda filtreleme var ya onun tersi var mı istenilen başlıkları gösterme tarzı. 24 saat finans konuları okuyorum, buraya gelince de tl başlıkları olunca geriliyorum son mesajları göster kısmında. login olmadan daha iyiydi 😞
 7. Borastus

  Pic Thread (Definitive Edition)

  rammstein in yeni klibi çıktı da sanırım anlamak için analiz yazıları okumam gerekecek.
 8. Borastus

  PC Gaming #2

  günümüze ayak uyduramamışsın ne yazıkki other platform deyince akla ilk ios ile android gelmeli
 9. Borastus

  Oyun Tube Thread

  daikatananın level dergisindeki incelemesini hatırlıyorum nükleer kurbagalar saldırıyormuş bir yerde ahah. 30 falan almıştı yanlış hatırlamıyorsam. yazılımcı management ve pazarlama işlerine girince böyle oluyor duke nukem forever da 4 defa grafik motorunu degistirmişti, ofiste habire yeni bir teknoloji çıkmış hadi frameworkleri baştan yazalım diyen tipler geliyor gözümün önüne.
 10. Borastus

  android cihazlarda oynanacak oyunlar

  plague inc in yapımcılarının yeni oyunu çıkmış https://www.ndemiccreations.com/en/news/148-new-game-announced-rebel-inc plague'i dana gibi oynamış bir insan olarak ilk başta aynısı gibi geldi ama epey farklı. teknolojileri sırasıyla açmak bir işe yaramıyor çogunun götürüsü var gerçekten düşünmek gerekli.
 11. Borastus

  Anthem

  o zaman bu da benden olsun rüşvet konusunda hem de yerli ve milli https://youtu.be/4U8IYjAAP_8?t=330
 12. Borastus

  Factorio

  ben 1 haftadır falan ciddi oynuyorum. herşey güzel ama inanılmaz büyük üretim yapmak gerekiyor. hani demir yerine 10 tane miner kuruyorum sonra sıkıştıgı zaman ikinci bir yer alıyorum falan bakıyorum çok yavaş ilerliyor herşey. sonradan baktım internetten millet 100er 100er miner kuruyormuş. blueprint alıp onları da sağa sola kopyalıyor falan. ben kendi ufak şirin fabrikamla mutlu olmak istiyorum.
 13. Borastus

  Factorio

  vay arkadaş şunun ilk versiyonunu gördüm de hayata bakışım değişti. https://www.youtube.com/watch?v=L_a8_zxYLik
 14. Borastus

  John Wick (2014)

  makinelerin agına artık wireless olarak bağlanmaya başlıyor. -animatrixlerde yapay zekanın ilk uyanışı anlatılırken wireless bilincin oluşumu anlatılıyor. makineler normalde olmayacak şekilde birbiriyle haberleşmeye başlayıp insanı duygular kazanmaya başlıyor. - starcrafttaki overmind'in benzeri burda the source diye vücut buluyor. - ikinci filmin sonunda bilinci iyice üst düzeye çıkınca neo artık farklı birşeyler hissediyorum deyince aslında makinelerle haberleşmeye başlıyor. ilk filmdeki matrix dünyasında makineleri parçalama gücü ikinci filmde gerçekten dünyada makineleri parçalama şeklinde devam ediyor yani. - yaklaşan sentinelleri parçalayınca bedeni iyicene ne oluyor deyip komaya geçiyor. matrixte de normalde silinmesi gereken programların oldugu space'e atılıyor. - 3. filmde neo aslında alışkın olduğumuz gibi matrix e baglı görünüyor diyor. - makinelerin datalarını alınca onları görmeye başlıyor. 3. filmde bane ile savaşırken ona karşı koyabiliyor ama onu öldürdükten sonra birşey göremiyor mesela. aynı şekilde mekikle uçarken de. bahsi geçmişken oracle 2 defa update ediyor. ilki ilk filmde kurabiye ile. nedenini şimdi hatırlamıyorum. ikincisi ajan smith ile kapışmadan önce şeker ile. bu yüzden smith eli ile onu kendine çeviremiyor. oracle'in oyunu şu şekilde. oracle hesaplanabilen herşeyi bilemiyor. ajan smith'in onu ele geçirmesine izin verince smith yeteneklerini alıyor ve neo ile kapışmasında kazanacağını biliyor. oracle'in güvendiği mevzu önceden yazdığım gibi tahmin edilemeyen seçimlerin sonuçlarının bilinmemesi. neo diger kapıyı seçince bu hesaplanan sonuç aslında geçersiz kalıyor ve sonucun ne olacağı karanlığa düşüyor. ajan smithin güçlenmesi de aslında onun işine yarıyor çünkü sistem karşıtı virus neodan farklı olarak matrix sisteminin komple çökmesine neden olabilir. pek düşünülmeyen bir konu insanlar makinelere karşı kazanırsa insanların çogu ölecek çünkü halen hemen herkes matrix sistemine bağlı. makineler kazanırsa zaten nanay. en iyi sonuç ateşkes olarak görülüyor. bu nedenle smith belli bir seviyeye gelince source e gidip ateşkes karşılıgında smith ile kapışıyor.
 15. Borastus

  John Wick (2014)

  baya güzel yorum. algılanan gerçeklikten şüphe etmek evrensel bir konu ve ilk film iyi işliyor ancak işlenen sadece bu değil. ilki kadar önemli bir konu da seçim konusu. ilk filmde o ihanet eden adam "morpheux makinelerden kurtulup özgürlük vereceğini söylemişti şimdi tek yaptığım 15 yıldır bir geminin içinde yaşamak". özgürlük gibi görülen şey gerçekten özgürlük mü acaba hapishaneden kurtulup bir adamın evinden çıkmadan hizmetçi olmak daha mı açısından yaklaşıyor. her filmde neo'un gerçekten kendi yaptığı bir seçim yok sadece oracle'In dediğini yapıyor. morpheux'u kurtarmaya çalışmayı bile kahin bir şekilde söylüyor. mimarın tanımına göre hesaplanamayan durumlar gerçekten gerçekten bir seçim. yani önüne bir çikolata bir de pırasa konan bir çocuk çikolatayı alacak bunu bilmek için kahin olmak gerekiyor sadece yeterli bir dataseti gerekli. çikolatayı alan çocugun sonraki davranışlarını da bilebilirim çünkü tamamen benim hesaplarıma göre gidiyor. ancak diğer yolu seçerse gerçekten bilinmezlige düşerim. ikinci filmin sonu da şu şekilde daha önceki 5 neo bir kapıyı seçerken bu seferki digerini seçince mimarın planları boşa çıkmış oluyor çünkü anlam veremediği bir seçim var. eski matrix yöneticilerinden olan şu fransız adam da seçim diye birşey yok diyor mesela sadece neden-sonuç vardır diye yaklaşıyor konuya o yüzden onun matrix'i de çok dayanmıyor. 3 film boyunca bu konu baya ciddi şekilde işleniyor.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...