Jump to content

Mal

=o=
 • Mesaj sayısı

  9.123
 • Üyelik tarihi

Mal hakkında

 • Rütbe
  Mal

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Mal

  Korona Gerçeği

  Bu konularda herkese uyan sihirli bi formül yok bence. Bazı insanların bünyesi hayvansal gıdaya ihtiyaç duyabilir. Aynı insanın farklı mevsimlerde farklı psikolojik koşullarda farklı şekilde beslenmesi de gerekebilir. Mesele kendini gözlemleyip neye, ne zaman, ne kadar ihtiyacın olduğunu bilmek. @DoGMeaT Uykum çok iyidir. Sağlıklı değil ama herkes gibi besleniyordum. Sinirimi çok bozan bişey vardı. Antibiyotik girdi işin içine ve genetik yatkınlıkta olunca ortaya çıktı. Türklerin yüzde 90 ında olduğu söyleniyor candida overgrowth. Tabi bu seviyede değil herşeyde olduğu gibi bununda bokunu çıkararak atlattım çok şükür.
 2. Mal

  Korona Gerçeği

  Dün yazamadım aslında uzun detaylı yazmak lazım ama olabildiğince özet geçiyim. Geçen sene bu zamanlar aniden idrar yollarında tıkanma ve vucudun diğer yerlerinde inflamasyon yani iltihaplanma başladı. Bi süre kendim idare etmeye çalıştım ama ciddi birşey olduğunu anlayınca doktara gittim. Viral enfeksiyon yüzünden idrar yolu iltihaplanması. 14 gün boyunca günde 3 tane çok ağır antibiyotik artı 3 tane kalçadan iğne. Antibiyotikler etkisini gösterdi güzel, düzelme oldu ama tam geçmedi böyle, hissediyorum bişeyler yanlış. Doktora da aynısını diyorum şu testi yap diyor yapıyorum aslında sen iyileştin farkında değilsin iltihabı atamıyorsun diyor felan. Neyse 1 senedir yarı iyileşmiş halimle her sabah düzenli olarak pro fitnesçıların bile yaparken zorlandığı cardiolar yaparak doktorun sen atamıyorsun dediği inflamasyonu atıp ayakta ve sağlam kalabildim ancak. Birde zencefil kakule ham kakao ve karanfilin oluşturduğu çay comboları. Bir yandanda düzgün şekilde olabildiğince az inflamasyona sebep olacak şeyler yemeye çalışıyorum. Forumda son 1 yıldır kafayı sağlıklı beslenmeyle bozmuş sosyetik teyze profili çiziyor olmamın sebebi bu. Olan şey aslında şuymuş. Yoğun antibiyotik kullanımı sonrası iyi veya kötü bütün bağırsak bakterlerinin ölmesi ve bu durumu fırsat bilen bağırsak mantarlarının bütün bünyeyi ele geçirmesi. Bunlardan en sık rastlananı candida. Yapmam gereken ise antibiyotik kullanırken ve kullandıktan sonra bir süre probiyotik içeren ev yapımı yoğurt - kefir ve doğal fermente edilmiş turşular yemek, bu probiyotikleride elma muz brokoli gibi prebiyotiklerle beslemek. Doktorun bunu bilmiyor olması mı, bilipte uyarmamış olması mı, çıkarken elime kartviziti iliştirilmiş bir broşür verip bak bu bilmemne kolombia ağacı çekirdeği özü karvizitteki ismimi söylersen indirim yaparlar demesi mi yoksa bunları yapanın ankarının köklü devlet hastanelerinden birinde bölüm başkanı olması mı daha vahim karar veremiyorum. Bu olay bütün devlet hastanelerinde devamlı oluyor. Bir ara bir pazar yerindeki çay ocağında pazarcılara çay servisi yapıyordum. Pazar yerinin tuvaletinin sahibide aynı çay ocağının sahibiydi. Bir pazarcı senin patron önce çayları içirmek için paramızı alıyor birde üstüne içtiğimiz çayları işetmek için tekrar para alıyor demişti. Baya sağlam komplo teorisyeniymiş. Komplo olmasa bile teori kısmı pratikte gerçekleşiyordu. Sonradan araştırınca öğreniliyor antibiyotikten önce oregano vulgaris türü kekik yağını doğru oranda seyrelterek kullanılsa üzerine dediğim gibi doğal probiyotik ve prebiyotiklerle beslenilse sıkıntısız atalatılabilirmiş. Bunun dışında genel olarak hastanede hastalık tedavi edilmiyor hastalığın belirtileri hafifletiliyor bu yapılırkende başka şeyler bozuluyor.
 3. Mal

  Korona Gerçeği

  Benim bahsettiğim siz olayı kişisel saldırı ve kavgaya dökmüşsünüz, konuyu tartışmıyorsunuz. Anlatacaklarım evrensel. Şu an dünyanın heryerinde olan şeyler. Belki doktorlar alınganlık gösteriyor bu konuda ama konu şahıs olarak doktorlar yada yüce bilim değil.
 4. Mal

  Korona Gerçeği

  O değil ben anlatıyım istiyosan kendi yaşadıklarımdan ama kişisel kavgaya dönüşmüş bu konu. Bi çay içiyim gün içinde yapacaklarım var sonra anlatırım belki.
 5. Mal

  Korona Gerçeği

  Cahillik değil bence o yukardaki paragraftaki gerçeği görmeyen ya ciddi bir rahatsızlık başına gelmemiştir yada tamamen körleşmiştir.
 6. Mal

  SALAKLIKLARIM

  Benimde dün bütün gün sular kesikti. İkide bir gidip suyu açmaya çalışıyorum. Salakmısın aklında tutamıyomusun dedim kendi kendime. Bunu derkende bi yandan elimdeki kaşığa su tutmak için musluğu açmaya çalışıyordum.
 7. Mal

  30 yas bunalimi

  Ben 30 olduğumu farketmemiştim hiç. 31 olunca farketmiştm üçlü sayılara geçtiğimi.
 8. Mal

  Köyde Kışın Konaklama

  Devamlı kalınmayacaksa önemli bir iş yoksa bir süre internetsiz kalmak çok iyi geliyormuş onu anladım. Yani interneti cidden bağımlı seviyesinde kullanıyorum. Dönem dönem böyle hayatımı tamamen sabote eder hale geldiği çok oldu. Gene öyleydim bütün gün internette yapacak bir şey bulmak dışında hiç bişey yapmıyordum. Geldikten sonra sınır koyabildim ilk defa. Araştırmam gereken bir şey olursa anca giriyorum. Takip ettiğim 2-3 youtuber var bir tek onların bildirimleri açık oda öncelikli başka şeyler varsa onu yapıyorum izleyemiyorum birikiyor. En son twitche sarmıştım onuda tamamen kapattım. Instagram felan açmıyorum bile rahatladım.
 9. Mal

  Klasik traş bıçağı (Double-edged razors)

  En güzeli ayarlılarından almak.
 10. Mal

  Ev değiştirme kararsızlığı

  Muhit önemli ev konusunda hemde çok
 11. Mal

  Yeni kuracağım Oyun ağırlıklı

  Çocuk bakıcısı ilanı bile oluyor sahibindende.
 12. Mal

  Lego hastalığı

  Baktımda farm kategorisi yok niyeyse. Farm diye aratınca çıkanlarıda benzetemedim başka bir şeydi belkide ismi.
 13. Mal

  Amazon Prime Geldi

  Açıldığından beri netten o kadar şey aldım anca iki kere felan bulmuşumdur amazonda aradığım şeyi ve hesaplı. Ne aldığına bağlı belkide.
 14. Mal

  Amazon Prime Video

  Edit: iki konu varmış
 15. Mal

  Lego hastalığı

  Lego hastalığı yokta parçaları bölük pörçük eksik bi çiftlik seti vardı eskiden. Sinir olurdum bişey yapmak isteyince. Onu bulsam sevinirim ama çok eski set.
×
×
 • Yeni Oluştur...