Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pokemon Go

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Elimden geldigince bazi konulari aciklamaya calisayim. PokemonGo'yu almanca oynadigim icin cogu seyin ingilizce sürümünde nasil cevirildigini bilmiyorum.

Trainer yaratma asamasi zaten cok basit. Karakterin tipi sadece görsel.

Sececeginiz ilk Pokemon da pek bir etki yaratmiyor. Gönlünüzden ne geciyorsa onu secin. Zaten tercihler arasinda sadece Bulbasar, Charmender ve Squirtel var.

Harita üzerinde Mavi Pokestop'lar yanina yaklastiginiz takdirde acilabilirler. Iclerinden rastgele olarak Pokeball, Egg, Potions, Incense ve (ress tasi) gibi esyalar cikiyo. Pokeball bol bol düsüyo. Sikintisini cekmezsiniz. Zaten benim gibi manyakca toplarsaniz cantanizin limiti dolar ve yüzlercesini de atmak zorunda kalirsiniz. Egg'ler simdilik 2km, 5km ve 10km olmak üzere 3 cesit. Yani 2km'lik bi yumurtayi yatlatabilmek icin 2km yürümeniz lazim. Bu süre zarfinda oyun acik olmali. Arabayla gezmek kilometre dolmasini saglamiyo. Denendi ve ise yaramadi. Ayni anda sadece elinizdeki (egg maschine) sayisi kadar yumurta ayni anda aktive edilebiliyor.

Pokemon yakalamak en karlisi. Pokemon basina 100 exp (pokemonu yakalama ustaligina bagli olarak 10-50 arasi fazla exp alabiliyorsunuz sanirim) aliyoruz. Eger o pokemonu ilk defa yakaladiysak yüklü miktarda exp ve candy de veriyo oyun.

Candy'ler Pokemonu evrimlestirmek ve güclendirmek icin gerekli. Dikkatli kullanmakta fayda var. Her tip pokemon'a özel Candy var ve sadece o pokemon tipinden yakaladiginiz takdirde o Candy'den kazaniyorsunuz.

Pokemon'u saldiginizda Prof Oak size candy hediye ediyo.

Pokemon yakalarken dikkat edilmesi gereken bir kural var. Pokemonun cevresinde olusan yesil halka ne kadar kücükse yakalamasi o kadar zor ve kazanacaginiz bonus exp de o kadar fazla olucaktir.

Eger bir pokemonu Arenaya birakirsaniz, cantanizdaki ilk birkac pokemonu da güclendirmeyi unutmayin. Onlar cantanizda da olsa dövüse katiliyorlar sanirim. (Bunu henüz pek test edemedim.)

Oyunda üc cesit takim var. Mavi, Sari ve Kirmizi. Bu takimlar bir avantaj katiyor mu bilmiyorum ancak ayni takimdan olan trainer'lar birbirlerine karsi savasmiyorlar ve arenada destekleyebilecekler diye okudum.

Benden tavsiye yakalayabildiginiz kadar cok pokemon yakalayin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...