Jump to content

Law

=o=
 • Mesaj sayısı

  7.302
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Law hakkında

 • Rütbe
  Law

Son profil ziyaretçileri

446 kez ziyaret edildi
 1. Law

  Imperator: Rome

  Yanlışlık oldu.
 2. Law

  Total War: Warhammer

  Total war warahmmer 1 ve 2 de çok iyi, 3 için makina toplamam lazım herhalde yoksa anında preorderı basmıştım. Ayrıca bugün ilk defa gameplay gösterececekler.
 3. Law

  Stellaris

  Ancient relics DLC si güzelmiş, oyunun exploration ve hikaye kısmına yeni eklemeler yapıyor. Oyunda esas yüklenmeleri gerekn kısım story packler olması lazım şu saatten sonra.
 4. Law

  Stellaris

  Bilmiyorum ama paradox forumlarıdna biri screenhotlar ile açıklamıştı baya baya zamanında, şöyle bir şey de var https://www.reddit.com/r/Stellaris/comments/8lyu9z/i_just_love_how_stellaris_is_using_my_cpu_cores/. Teknik olarak bilmiyorum ne kadar doğru veya yanlış. Stellaris kısaca clauswitz ile olmadı pop sayısı artınca oyun laga giriyordu. Son güncelleme ile oyun akıcı olmaya başladı. Ck3 te belki pop gibi bir işlemci gücü gerekmiyor yani iblmiyorum.
 5. Law

  Stellaris

  Yani zaten oyunun artık ömrü doldu bence, 2 si çıkmalı adam gibi clauswitz ile olmuyor oyuncular testler koymuşalrdı grafik mootoru sadece tek çekridek kullanıyor yani oyun kendi kendini baltalıyor. Her patch ile oyun sürekli değiştiği için girip mekanikleri kavramak denemek için 1-2 oyun atıyorum sonra siliyorum. Alacağın her DLC ile oyun ömrü 2-3 oyunluk artıyor.
 6. Law

  Stellaris

  3.0.3 patchi ile oyuna slider ekliyorlar pop growth speed ile ilgili. Şu anki hali ile bence oyun iyi, popun limitli olması filo sayısını da etkilemiyor çok 1000 pop ile 1.5 milyonluk filo yaptım. Çok ilginç performans artışı muazzam olmuş. Oyun akıyor late game lagı eskisine göre yok gibi.
 7. Law

  Stellaris

  Pop growth olayı baya değişmiş, planet capacity size ile mevcut gezegendeki pop sayısı arasında ki fark ne kadar yüksekse o kadar pop growth speed geliyor, başta housing ve tile temizleme ile baya bir bonus geliyor. Gezegende mevcut pop capacity limite yaklaştıkca pop growth speed düşüyor ve nihayetinde duruyor. Ayrıca birde total pop limit var yani imparatorluğunuz belirli bir limite gelince yine çok uzun sürelerde pop gelmeye başlıyor yani kısaca gelmiyor, limit koymuşlar performas sorunlarından dolayı galiba. Yani bir noktada her gezegeni koloni edeyim nüfus artsın daha çok üreteyim olmuyor artık. Bu noktada savaş açıp karşı tarafın poplu gezegenlerini almak lazım artık. Pop sayısı düşünce fleet sayısı da düşecek çünkü üretim de düşüecek haliyle performans artışı için deniyor yine late game laglı oluyordu malum. Okuduklarım bunlar tabi pratikte nasıl olur bilmiyorum. Daha dikkatli planlama yaparak gezegenlerde oynamak lazım. 1-2 aya ancak adam ederler herhalde, DLC yi de almadım casusluk sistemi traş deniyor şimdilik.
 8. Law

  Stellaris

  Daha oynamadım ama yorumlarda patch beğenilmiş (pop growth sistemini beğenmeyenler var) DLC ise genelde beğenilmemiş patchlenmesi lazım deniliyor.
 9. Law

  Yalnız kalmak istediğini söyledi ne yapmalıyım?

  İletişimi selamı sabahı kes tamamen vakit kaybı zamanına yazık.
 10. Law

  Civilization VI

  Gathering storm %75 indirimde steamde, civ 5 takılıyordum birkaç gündür bakalım bu DLC ile nasıl olacak civ 6.
 11. Law

  Tribes of Europa (2021) - Netflix

  Netflixin %90 ı böyle zaten.
 12. Law

  Cyberpunk 2077

  Mağduriyet yaratmasınlar burdan.
 13. Law

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Netflixde normal izleme hızı 1.25 yapacaksınız, zaten izlenecek doğru düzgün bir şey yok. Az bucuk merak uyandıranlar da 1,25 hatta yer yer 1.50 ve manuel ileri atlamalı.
 14. Law

  Imperator: Rome

  Biraz RP yapıyorum, olabildiğinçe optimize etmek derdim :), kuzeyi sıfır asimile ile salt manpower üzerine kurmak istiyorum.
 15. Law

  Imperator: Rome

  Mekanikleri gözlemlemek için, italya komple roman oldu, kartacada ki punicleri entegre kültür yaptım citizen yaptım. Kuzeye çıkıp sonra ordan toprak aldım amaç oralardan manpower almak, citylere forum diktim 3 tane freeman artışı ve mutluluğu için sonra barracks 3 tane, goverment bonusunu da şu manpower bonusu olarak seçtim, dinleri de farklı ama çok yavaş da olsa bir asimile değeri var 0.20 gibi. Yol bağladım ordan geliyor ve market var ordan da %2.5 geliyor. Tamamen asimile değerini sıfırlamak mümkün mü acaba ? Yol yapmasaydım ve marketi de yıkıp denemek lazım. Yani bir base asimile değeri var mı acaba ?

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...