Jump to content

Law

=o=
 • Mesaj sayısı

  7.308
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Law hakkında

 • Rütbe
  Law

Son profil ziyaretçileri

548 kez ziyaret edildi
 1. Law

  vücut geliştirme #5

  Bel ağrısı bende de vardı hatta bir ara acaba fıtık mı oldum diye düşünürken üstteki linke benzer hareketler ile daha iyi oldu. Akabinde ip atlama ve koşu rutinime burpees ekleyince bel ağrısı kalmadı ilginçtir. youutbe daolanırken şu abinin kanal denk geldim https://www.youtube.com/channel/UCBUo6dgGR82QOfidtpNRQww/videos başta ayakları geri çekip doğrulma hareketini yaparken belde bir gerilim oluşuyordu. Artık ağrı falan kalmadı.
 2. Law

  Kiracıyken satılan ev

  Eğer kira kontratı tapuya şerh edilmişse evet.
 3. Law

  Victoria 3

  @Fili Evet Brezilyada demir kömür yok, şili'de demir vardı saldırayım derken amerika bunu etkisine alınca o da yalan oldu. Ama keyifliydi fabrika dikemedim başta mekanikleri tam anlamamaktan dolayı ama kendim de diksem daha beter olurdu herhalde ilk oyun olması haliyle. İkinci oyunda artık.
 4. Law

  Victoria 3

  Yani evet bir noktadan sonra izlemeye başlıyorsun sadece, sanki adamlar bakın ne kadar güzel bir similasyon yaptık arada ufak dokunuşlar yapmanıza ve yarattığımz oyunu izlemenize izin veriyoruz hissi veriyor ama eğlenceli, yani yaptıkları oyunun kompleksliği oyunun verdiği eğlenceden daha büyük. Stellaris o yüzden daha tercih edilebilir gibi sıfırdan başlayıp sen şekillendiriyorsun imparatorluğunu serbestlik daha iyi ama bir noktadan sonra yavan kalıyor öngörülebilirliği ve yönetimi kontrol etmesi vic2 ye göre daha basit ve yavan.
 5. Law

  Victoria 3

  Vic 3 çıkmadan bir vic 2 ile staj yapayım dedim. Biraz tooltip ve gameplay ardından brezilya ile başladım, greatpower oldum fakat 1920 gibi çin beni sıralama dışına itti herhalde böyle biter oyun. Oyun başında muhafazakarlar liderdi, liberalleri başa getidim fabrika dikmek amacıyla ama malesef state capitalism veya planned economy gerekiyormuş o policy de onlarda yokmuş bunu tabi 1920 lerde fak ettim. Ama bu arada capitalistler fabrika vs dikmeye başladı zaten ekenomi şahlandı baya, savaş mekaniği için ufak 1-2 savaş yaptım vs. Fabrikalar dikilince bölgede craftsman national focus verdim ama clerkde lazımmış galiba fabrika başına %20 gibi. Sphere mekaniği ile 2-3 devleti etkim altına aldım onu da görmek için. Bu arada baya büyük bir sosyalist isyanı çıktı isyanı bastırdım ama bastırmasaydım EU4 te olan din isyanı mekaniği gibi ülke sosyalist mi olacaktı ? okur yazar oranı %98 oldu clergy national focus verip başta onları optimala getirdim. eğitim harcamalarımı da ekonomi kaldırınca maksladım. Güzel oyun savaş ikinci planda o güzel ama oyunu bu haliyle alıp yeni bir grafik motoru ile bölge sayısını artırıp savaş üzerine daha çok eğilseler sanki daha iyi olabilir. Savaş ilan etmeden önce iyi hesap yapmak lazım o açıdan daha eğlenceli.
 6. Law

  Victoria 3

  Tahmini ne zaman çıkar ?
 7. Law

  Imperator: Rome

  Yanlışlık oldu.
 8. Law

  Total War: Warhammer

  Total war warahmmer 1 ve 2 de çok iyi, 3 için makina toplamam lazım herhalde yoksa anında preorderı basmıştım. Ayrıca bugün ilk defa gameplay gösterececekler.
 9. Law

  Stellaris

  Ancient relics DLC si güzelmiş, oyunun exploration ve hikaye kısmına yeni eklemeler yapıyor. Oyunda esas yüklenmeleri gerekn kısım story packler olması lazım şu saatten sonra.
 10. Law

  Stellaris

  Bilmiyorum ama paradox forumlarıdna biri screenhotlar ile açıklamıştı baya baya zamanında, şöyle bir şey de var https://www.reddit.com/r/Stellaris/comments/8lyu9z/i_just_love_how_stellaris_is_using_my_cpu_cores/. Teknik olarak bilmiyorum ne kadar doğru veya yanlış. Stellaris kısaca clauswitz ile olmadı pop sayısı artınca oyun laga giriyordu. Son güncelleme ile oyun akıcı olmaya başladı. Ck3 te belki pop gibi bir işlemci gücü gerekmiyor yani iblmiyorum.
 11. Law

  Stellaris

  Yani zaten oyunun artık ömrü doldu bence, 2 si çıkmalı adam gibi clauswitz ile olmuyor oyuncular testler koymuşalrdı grafik mootoru sadece tek çekridek kullanıyor yani oyun kendi kendini baltalıyor. Her patch ile oyun sürekli değiştiği için girip mekanikleri kavramak denemek için 1-2 oyun atıyorum sonra siliyorum. Alacağın her DLC ile oyun ömrü 2-3 oyunluk artıyor.
 12. Law

  Stellaris

  3.0.3 patchi ile oyuna slider ekliyorlar pop growth speed ile ilgili. Şu anki hali ile bence oyun iyi, popun limitli olması filo sayısını da etkilemiyor çok 1000 pop ile 1.5 milyonluk filo yaptım. Çok ilginç performans artışı muazzam olmuş. Oyun akıyor late game lagı eskisine göre yok gibi.
 13. Law

  Stellaris

  Pop growth olayı baya değişmiş, planet capacity size ile mevcut gezegendeki pop sayısı arasında ki fark ne kadar yüksekse o kadar pop growth speed geliyor, başta housing ve tile temizleme ile baya bir bonus geliyor. Gezegende mevcut pop capacity limite yaklaştıkca pop growth speed düşüyor ve nihayetinde duruyor. Ayrıca birde total pop limit var yani imparatorluğunuz belirli bir limite gelince yine çok uzun sürelerde pop gelmeye başlıyor yani kısaca gelmiyor, limit koymuşlar performas sorunlarından dolayı galiba. Yani bir noktada her gezegeni koloni edeyim nüfus artsın daha çok üreteyim olmuyor artık. Bu noktada savaş açıp karşı tarafın poplu gezegenlerini almak lazım artık. Pop sayısı düşünce fleet sayısı da düşecek çünkü üretim de düşüecek haliyle performans artışı için deniyor yine late game laglı oluyordu malum. Okuduklarım bunlar tabi pratikte nasıl olur bilmiyorum. Daha dikkatli planlama yaparak gezegenlerde oynamak lazım. 1-2 aya ancak adam ederler herhalde, DLC yi de almadım casusluk sistemi traş deniyor şimdilik.
 14. Law

  Stellaris

  Daha oynamadım ama yorumlarda patch beğenilmiş (pop growth sistemini beğenmeyenler var) DLC ise genelde beğenilmemiş patchlenmesi lazım deniliyor.
 15. Law

  Yalnız kalmak istediğini söyledi ne yapmalıyım?

  İletişimi selamı sabahı kes tamamen vakit kaybı zamanına yazık.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...