Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cuma

masa

Öne çıkan mesajlar

Mantar hızla yayılıyor. Yarın başka bir veterinere götüreceğim.
Bugun tüm gün evde tuttum. Zaten çok keyifsizdi. Ama gece 02.00de kağıya gidip bağırmaya başladı. Kıyamayıp saldım. Sabah bulup veterinere götüreceğim. Antalyada veteriner önerisi olan var mı?
Ayrıca bende çok fazla kaşınmaya başladım. Ama psikolojiktir diye umuyorum:)
Sosyal ağlarda paylaş

Mamayi degistirmeye degmeye bilir. 6 gunde kademeli gecis yapmak gerekiyor (%25,%50,%75 yeni mama karisim orani ile 2ser gun). Yoksa ishal olur ve gecirmen zor oluyor. Yeni mamaya gecene kadar mantar tedavisinde zaten ilerlemis olacaksin. Ustune eski mamaya gecis sureci gene 5-6 gun. Benim tavsiyem vetten suyuna ya da mama icine konulan vitamin katkisi alman. Bagisikliga faydasi var mi bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mantarli bolgeye dokunduktan sonra (krem vs icin) ellerini mutlaka yika. Bir de kediyi gecene kadar sevmeyin ve kucaga almayin.

Kedilerin viral hastaliklari insanlara gwcmiyor. Ancak ic/dis parazitlerin bazilari, bakteriyel enfeksiyonlar ve ozellikle mantarin insana aktarilmasi mumkun. Mantar hele cok kolay. Havlulara bir gecti mi kasiklar ve ayaklarla ugrasirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

güzelobadaki akdeniz hayvan hastanesi iyidir, doktorlarının 3-4 tanesi bizimkinin tedavisinde iyiydi yani baya, fiyatları normal.

Konuştum burayla 12ye kadar açıkmış götüreceğim bugün. Daha cuma gelmedi, onu bekliyorum.

Acana sipariş ettim. Birde vitamin ve şampuan alacağım ama marka konusunda kararsız kaldım. Önerisi olan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Oraya götürmedim uzak diye. Liman tarafında, boğaçayını geçince per-vet dye bir yere götürdüm. Veteriner çok ilgiliydi. Zorla birşeyler satmaya çalışmadı. Aşı yaptı, 20 gün sonra tekrar yapacakmış. Başka birşey kullanmanıza gerek yok dedi. Ama gene de batikon süreceğim sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat aralıksız kapıda miyavlayınca çıkarmak zorunda kaldım. Ayrıca sanırım bana da mantar geçti. İlk başta psikolojik olduğunu düşünüyordum ama kafamı kaşımadan 5 dakika geçiremediğimden mantar geçmiş olabileceğini düşünmeye başladım. Yarın ilk iş doktora gidiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün sabah cuma sabah 7de miyavlamaya başlamıştı. Bende çok sinirlenip sıgara paketi fırlattım. Sonra ben uyanana kadar ağzını açmadı, pencereden dışarı izledi sessizce. Öğlen dışarı saldı. Dün gece gelmedi eve. Bugun de ortalarda gören olmamış. Kaç defa dolaştım çevreyi. Acaba sıgara paketi fırlattığım için mi sinirlendi. Ya da dışarı çıkarmıyorum diye mi gelmiyor. 230 tl verip acana mama sipariş vermiştim halbuki. Mama geldi cuma yok.
Sosyal ağlarda paylaş

o sağlık açısından iyi abi tat açısından değil o kadar. yani mamayı görünce "ooo baco neyi kutluyoruz" gibi bi tepki bekleme. önceki sayfalarda denildiği gibi bu meret geçene kadar sokağa salmasan iyi aslında ya.

ben de uğraştım bu kedide mantar bokuyla hakikaten sıkıntı bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk geçiş sıkıntılı olabiliyor bu acana, nd, origen vs tarzı mamalara. gerçi her türlü normalde yediğinden farklı mama için geçerli aynı şey. karıştırıp vereceksin giderek azaltarak. ilk iki gün mesela %20 yeni mama %80 normalde ne yiyorsa ondan veriyorsan sonraki iki gün biraz daha artıracaksın falan. bi de yeni mamayı yemeyip acıkmıştır diye farklı şeyler verirsen hayatta alıştıramazsın
Sosyal ağlarda paylaş

Of o kadar da para verdim. Neyse bakalım hayırlısı. Cuma biraz dinledip tekrar çıktı dışarı. Gelir sandım, gelmedi. Dışarıda çığlık atan kediler var, hep onlar yüzünden dışarıda. Yoksa hava dışarıya çıkılcak hava değil. Gündüz güneşli ama gece esiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Acanaya hiç iştahla yaklaşmaması normal, lezzetli bulmuyor zaten çoğu kedi.

Tabi ki farklı tecrübe yaşayanlar olabilir ama besleyicilik bakımından tüm dünyanın iyi olarak kabul ettiği markalar bunlar. İştahını dert etme, başka mama da verme yesin bundan işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...