Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cuma

masa

Öne çıkan mesajlar

of! geçmiş olsun.daha önce bir köpekle kötü bir deneyim yaşadı belki. umarım önemli değildir, çabuk iyileşir burnun, ama çok tatsız olmuş yav. cuma'nın yaraları için ne teşhis konulacak bakalım. yalnız, kediyi veterinere ya da uzak bir yere götürürken kutuya koyup götürmeni öneririm. bir tanıdığım, 4-5 yıl önce kedisini kucağında veterinere götürürken, hayvan bir şeyden ürküp atlamış , koşa koşa uzaklaşmış. haftalarca aradı, bulamadı ne yazık ki! ben kedimi her yere kucağımda götürebilirim diye düşünüp, güvenmeyin kedinize. çok geçmiş olsun tekrar!
Sosyal ağlarda paylaş

15 dakika veterinere gidip geleyim dedim başıma neler geldi.
Cumanın gözünün üstünde çizik fark ettiğim gün detaylı incelememiştim. Onun için diğer yaraları görememişim. O yaralardan biri enfekte olmuş. Kulakta iltihaplı şişli var. Oraya mavi bir sprey sıktı veteriner. Birde antibiyotik iğneye başladı. 3 gün vurulacakmış. 120 tl aldı 3 iğne için, uygun mu sizce?

Kedi tırmığına alışkınım ama burnumun içindeki o yumuşak deriye tırnak geçince çok fena oldu. Üst çenemde hissettim tırnakları.

Hayvan yaralamaları için yalnızca araştırma hastanesi bakıyormuş. 2 kol ve 2 bacaktan iğne yaptılar. 1 tanesi tetanoz, 3 tanesi kuduz. Birde enfeksiyon riskine karşı antibiyotik verdi doktor.
Kuduza gerek yok diye istemedim ama yakın zamanda kuduz vakası olmuş. Onun için çok ısrarcı oldular. 3 gün ara ile 3 kere daha kuduz aşısı olmam gerekiyormuş. Neyse ki artık birer tane vurulacakmış.

Kuduz aşısının yan etkileri baya kuvvetliymiş. Ağrı, ateş ve halsizlik yapıyor. Birde ağzıma garip bir tad geliyor ara ara.

Cumanın keyfi yerinde. Az önce dışarı çıkmak istedi ama salmadım bu sefer. Yatsın uyusun pezevenk.

cumanın kulağı

şişlik indi düne göre

Auril@ abi arada balkona mama filan koyda, nasiplensin hayvan.
Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun

foto 11 sene öncesi :D

valla sokaklarda doğa kanunları biraz sert işliyor malesef, dışarı salıyorsan bu gibi atraksiyonlara alışacaksın malesef
o yaptığı iğnenin maliyeti 1 lira falandır, vet ilaçları saçma bir şekilde ucuz, ama vet de para kazanıcak tabii ki, geçirmiş sana 120tl

tekrar geçmiş olsun
Sosyal ağlarda paylaş

kuduz aşısı ağır bir aşı ya. kuduz vakası çok uzun süredir yok istanbul'da ya benim bildiğim.

120 tl de uygun, benimkini sokak köpeği baya ciddi ısırmıştı. kadıköyün en uygun fiyatlı veterinerlerinden birine gittim 250 tl aldı 5 günlük antibiyotik için. sorgulamıyorum o bi fiyat çektiğinde çünkü kısırlaştırma ameliyatını bile 200 tl'ye mi ne yaptı arkadaşın kedisinin mesela, başka yerler 500-600 fiyat çekerken.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
bir de keneyi elle cikartmayin. kafa kismi iceride kalir. cok tehlikeli. ya govdesine yogun bir sey surup havasiz birakacaksiniz kendi birakip kacacak, ya da kafa kismina dogru biraz sikistirip sabirla bekleyeceksiniz, kendisi serbest birakacak kacabilmek icin. sokup atmaya calisirsaniz muhtemelen kafayi iceride birakirsiniz. butun virus, hastalik vs ne varsa iceriye bosaltir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...