Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cuma

masa

Öne çıkan mesajlar

Laraken haklı sanırım. Dün gece de gelmedi cuma. Az önce balkondan bir baktım cumayı gördüm.

bbc public

Çok uzaktı onun için vidyo çekemedim. Fotoğrafı çektikten 5 dakika sonra dişi kedi kaçtı cuma da peşinden gitti. Dişiye mantar bulaşır mı acaba.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Dün gece cuma gelmedi eve. Bu sabah geldiğinde ise gözünün hemen üstünde çizik vardı. Batikon sürdüm pamukla, şuan uyuyor. Dün gece çok fazla kedi bağrışması duymuştum. Sanırım başka bir kediyle kavga etti. Yalnız çizik bana biraz fazla kalın geldi. Başka bir kedi bu kadar kalın çizebilir mi? Acaba insan işi olabilir mi?

Sosyal ağlarda paylaş

Sabah işe giderken baktım ilerde soköler 4 tane birşeyle oynuyorlardı
çok dikkatli baktım almışlar kediyi ortalarına saldırıyorlar
koştum önlemeye çalıştım ama garibim kediyi öldürmüş ağzına almış uzaklaşıyordu
bıraktırdım kediyi ama iş işten geçmiş

ya varya mahalledeki kediler o kadar uysal sakin

sabah sabah delirdim

kedilerinize dikkat edin
Sosyal ağlarda paylaş

tek sorun o degil. kedinizi sokaga saliyorsaniz:

*taksiler, kuryeler ve diger trafik
*sogukta yagmurda arac altina saklanma ve ezilme
*motor icine girme ve parcalanma
*diger kedilerle kavga ve kalici hastaliklar (goz cikmasi, enfekte yara vb) ozellikle kendi kediniz kisir degilse ve erkekse.
*corona virus (ileride fip mutasyonu) ve benzeri virusleri diger sokak kedilerinden kapma. (karma asida fip haric engellersiniz)
*sokakta cocuklar tarafindan eziyet edilme
*bahcesinde dolasiyor, apartmanin onunde yatiyor diye psikopatin teki tarafindan zehirlenme/dovulme/dovulerek oldurulme.
*takip edemediginiz beslenme duzeni
*idrar ve diski takip edemediginiz icin farkedemeyeceginiz hastalik ve enfeksiyonlar
*her an sahipli oldugunu anlamayan bir baskasi tarafindan sahiplenilme riski
*bir sokak kopegi ya da o anda gezdirilmekte olan bir kopek tarafindan yakalanarak parcalanma. kopek olan bir bahceye bilmeden girme ve parcalanma.

uzar gider.
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce cumanın kulağında kızarık bir şişlik fark ettim. Kulağın içinde de aynı şekilde şişlik var. İltihap var gibi içinde. Dün de balkona kusmuş. Kusmasıyla şişliğin bir ilişkisi olabilir mi? Batikon sürdüm ama batikon iltihabı iyileştirmez sanırım. Veterinere götürmeden kendim halledebilir miyim, yoksa kesin götüreyim mi?

Sosyal ağlarda paylaş

cuma gibi kapkara bi kedim vardı, canı isteyince gelip camı çalan içeri giren. haftalarca dışarda kalan vs.
aynen mahallenin dayısı kıvamında takılıyordu, bir gün kafatası görünür biçimde geldi, köpek kapmış herhalde dedik.
3 ay sonra yaradan eser kalmadı, eskisinden deli oldu aktı mahallede

bu da böyle bir anımdır
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce cuma kucagimda veterinere giriyorduk. Kopek gordu o kadar korktu ki suratima gecirdi tirnaklarini. Burnumun içine girdi tirnagi veteriner zor biraktirdi. Hiç olmayacak bir yer ya tam burnumun derinliklerine geçirdi tirnaklarini. Acile gidiyorum şimdi. Cuma da antibiyotike basladi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...