Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

https://medyatava.com/uploads/news/db8125e2-db11-46a1-86a5-0f1da4505c45.jpg

8/10

Türk sinemasından hiç beklenmedik bir İngiliz kara mizahı çıkmış ortaya. Senaryo biraz daha çalışılabilir, sonu da daha güzel bağlanabilirmiş, ama genel itibariyle resmen yenilik getirmiş Türk sinemasına.

ben bu filmi ilk 20 dk ana ekran sonra yan ekranda açtım. bitmiyordu, olsa 3. ekrana taşıyacaktım. sevenlerin de nasıl sevdiğini anlayamadım.
abartılı oyunculuklar, duymuyorlardır bağırarak espri yapalım belki gülerler sahneleri, ciddi bi işi salaklarla dolu bir aileyle yapalım o da güldürür, ne olduğu belli olmayan da bi son yapalım merak uyandırır...
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

rewendorun tavsiyeleri hep öyle ya, adam her filmden keyif alabiliyor imreniyorum bir yandan ne güzel bir şey, bizim gibi fularlı içekaçıklardan değil.

Yoo beğenmediğim tonla film var, genelde buraya beğenmedim demek için yazmıyorum ama. Ha çok kötü oldu mu özellikle berbat gördüm mü yazıyorum. Kara mizah severim ama, hele Türkiye'de örneği çok az bir tür. Ölümlü Dünya bir başyapıt değil ama bu türü sevenler için eksiklerine rağmen gayet güzel film. Snatch, Lock Stock & Two Smoking Barrels tarzı filmleri sevmiyorsanız evet bunu da sevmemeniz gayet doğal.

Mesela sevmediklerimde en en uç nokta olarak zamanında Avatar'a "pokahontastan komple çalmış çalmış koymuş adam, en ufak özgünlük yok, senaryo birebir c/p, çok güzel efekt ama film olarak bayağı tırt, üstelik uzaya girince iyice saçma olmuş senaryo, yoksa çak orbital bombardmentı 2 dkda bitsin" dedim diye bayağı linç yedim burada.

Oysa adamın derdi zaten 3d'yi gösterip şovunu yapmaktı, yoksa filmin tırt olması sıkıntı değildi, fanboi aggro çektim yine de..
Sosyal ağlarda paylaş

Scalanova said:

k1nJo said:

https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMjI3MDAxNTg1OF5BMl5BanBnXkFtZTgwMzMzMDM1MzI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

9/10.
kadronun güzelliğe bak.

imdb puanı ve aldığı oy sayısına baya şaşırdım (6,9/10 | 16.669)
pek ilgi görmemiş gibi.
aynı yönetmenin filmi de olan boyhood gibi boktan bir film bile 300k oy ile ~8 puan almışken bunun böyle olması üzdü ya.

gerçi vıcık vıcık amerikan milliyetçiliği filmi sanıp izlemek istememiş olabilir bir sürü kişi. de siz öyle yapmayın izleyin, baya güzel film.

guzel begendim

75/100 çok tatlı film olmuş oyunculuk muazzam diyaloglar çok şeker konu kısır ve klişe ordan kırdım
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

Rewendor said:

https://medyatava.com/uploads/news/db8125e2-db11-46a1-86a5-0f1da4505c45.jpg

8/10

Türk sinemasından hiç beklenmedik bir İngiliz kara mizahı çıkmış ortaya. Senaryo biraz daha çalışılabilir, sonu da daha güzel bağlanabilirmiş, ama genel itibariyle resmen yenilik getirmiş Türk sinemasına.

ben bu filmi ilk 20 dk ana ekran sonra yan ekranda açtım. bitmiyordu, olsa 3. ekrana taşıyacaktım. sevenlerin de nasıl sevdiğini anlayamadım.
abartılı oyunculuklar, duymuyorlardır bağırarak espri yapalım belki gülerler sahneleri, ciddi bi işi salaklarla dolu bir aileyle yapalım o da güldürür, ne olduğu belli olmayan da bi son yapalım merak uyandırır...

Adamı yalnız bulmuş saldırmışınız. ayıp. 5-6 defa sinemada izledim bu filmi. 8-9/10 çalışır benden. Muazzam bir film
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...