Jump to content

Trias

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.764
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Trias hakkında

 • Rütbe
  Trias

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Trias

  su arıtma cihazı

  50mikron+karbon+5mikron+RO+UV(çok önemli, bir çoğunda yok)+koku filtresi , kombinasyonu olmadan almayın. (yıllarca ultrasaf su sektöründe çalışmış kişi önerisi)
 2. Trias

  Thailand (Yardım)

  Ocakta Similan'a gideceğim.
 3. Trias

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Ad Astra 8/10. Ağır dram, görseller 10/10. Sürekli din vurgusu.
 4. Trias

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Amerikalıların 12 yaşındaki bebeleri bile bu Korelilerden iyi rol yapıyor (aslında gerçek hayatlarında da öyle yapmacıklar) , 2 saatinize yazık :)
 5. Trias

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Çok beklenti ile seyrettim, ama konu zayıf geldi.
 6. Trias

  Thailand (Yardım)

  Taylan'da gitmişken Bangkok kesinlikle görülmeli.
 7. Trias

  The Boys (2019) - Amazon

  Süper kahraman dizisi sevmem, the boys diye dizi ismi mi olur? diyerek uzun süre seyretmedim. 9/10
 8. Trias

  Arjantin - Bolivya - Palau - Güney Kore.

  Araba kiralamadım. Patagonya'da yazdığım gibi sıkıntı. BA'de gerek yok, uber ucuz ve çok. Valla benim hanımı aldatayım daha az kızar. Yalnız gitmek için tek izni sardine run.
 9. Trias

  Arjantin - Bolivya - Palau - Güney Kore.

  Dövizde karaborsa diye bir şey duymadım, hiç de sorun yaşamadık.
 10. Trias

  Arjantin - Bolivya - Palau - Güney Kore.

  Nesini açayım bilemedim :). Mesela araba kiralamayın diyorlar, benzin çok sıkıntıymış. Benzinlik az, ve bulunmadığı çok sık oluyormuş. El Chanten çok küçük ve kalması sıkıntılı bir kasaba, 2-3 gün ayrılırsa uzun yürüyüşler ile güzel rotalar var. Soru varsa cevaplarım. Svalbardı küçük yat ile dolaşmayı iki yıldır planlıyorum. Hanım soğuk sevmiyor, bakalım ne zamana.
 11. Trias

  Arjantin - Bolivya - Palau - Güney Kore.

  Arjantin gayet güvenli bir ülke.
 12. Trias

  Arjantin - Bolivya - Palau - Güney Kore.

  Epey pahallı geziler, dolar kuru mühim. niye crap yazmışım, bilemedim. Düzeltme için sağol. Bu yengeçlerin kafasını yiyenler var, siz yemeyin, epey kötü.
 13. Trias

  Arjantin - Bolivya - Palau - Güney Kore.

  Seyahat amaçlı. Genellikle dalış yeri ayarlayıp, o ülkeyi veya yakındaki bir ülkeyi geziyoruz.
 14. Bu yıl yaptığım geziler. Arjantin, Ushuaia , dünyanın en güneyindeki (kabul edilen) kasaba. İnanılmaz güzel bir yer. Emerald Lake yürüyüşü ve kanal turu muhakkak yapılmalı, king crap yenmeden dönülmemeli. Dünyanın her yerinde görebileceğiniz dağlar, ancak burada ne hikmetse tüyleriniz diken diken olup o manzaraya sürekli bakasınız geliyor. Dalış sertifikanız varsa dalın, 5 derece suda sea lionlarla ile dans edin. El Calafate - El Chanten, El Calafate'de büyük buzul yürüyüşü yapılmalı (50 yaş sonrası kabul etmiyorlar), El Chanten'de Fritz Roy'a ağzı açık bakılmalı. (tercihan 2. gölden, vakit yoktu oraya gidemedik). Bariloche, vakit varsa gidilmeli. Dağ, orman, göller. Buenos Aires, 4-5 gün dolaşmalı. Arjantin'deki ekonomik krizin her yerinde hissedildiği şehir. Bol bol et yemeden dönülmemeli, gideceklere restorant tavsiyesi de yapılabilir. Bolivya- Sacremento, BA den vapur ile geçiliyor, vaktinize yazık. Gitmeyin Palau Pasifikte bir ada. Dünyanın en iyi dalış yerlerinden birisi. Dalış yapmıyorsanız gitmeyin. Yeni dalışa başladınızsa da gitmeyin, başka yeri beğenmezsiniz. Coconut crap ve yarasa çorbası meşhur, yemedik. Ayrıca Peleliu adası ziyaret edilmeli, 2. dünya savaşının en kanlı muhaberelerinin olduğu yerler görülmeli. Ayrıca bu adada bu bölgenin en kaliteli ma.ihu.nasının üretildiği bilinmeli. Seoul, Uzak doğuda herhalde bütün şehirleri görmemize rağmen bizi şaşırtan şehir/ülke. Adamlar para kazanıyor ve harcıyor abi, diyorsun. Busan, Korelilerin Antalya'sı. Balık pazarı görülmeli, yat turu yapılmalı. Paranıza kıyın, Park Hyatt da kalın, o kadar lüks otelde kaldım, böyle manzara görmedim. Kore hakkında uzun uzun çok şey yazılır. Ancak üşeniyorum. Büyükelçi ile de görüştük, bize uzun uzun anlattı sağolsun .
 15. Trias

  Bitcoin #6

  geçen artışında "gelecekten gelen adam btc 500k oluyor" diye haber çıkmıştı. hemen satıp geliri ile tv, telefon ve gezi yapmıştım. Düşük fiyattan yine aldım, bu sefer araba niyetim var . Satmak için yine böyle absürt haberlerin artmasını bekliyorum.
×
×
 • Yeni Oluştur...