Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BY2JiYTNmZTctYTQ1OC00YjU4LWEwMjYtZjkwY2Y5MDI0OTU3XkEyXkFqcGdeQXVyNTI4MzE4MDU@._V1_.jpg

8/10

görsellik şahane, referanslar şık özellikle shining harika. klasik şipilbörg kötü adam tiplemesi... baya beğendim. tek kötü yanı easter egg'e gidişleri falan çok hızlı geçtiler bir yerden sonra. kitabına da bakıcam bir ara.
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

sabonis said:

The Square - 2017

Bir sürü mesaj verme kaygısı olan ve bunları güçlü bir şekilde veren ama bunları bir türlü harmanlayıp birleştiremeyen, bundan zevkle ve bağlanarak izlenecek bir hikaye yaratamayan bir film. "Hollywood mu pffffft" diyen fularlı kesimin ayıla bayıla izleyeceği bir film ama.

Bu arada kötü değil, her türlü izlenir. Ama birkaç seviye yukarıda olabilirmiş, olmamış.

anlayamamis olabilirsin ki normal,
yonetmenle roportaj: https://www.gq.com/story/the-square-ruben-ostlund-interview

biraz feminist bakis acisi, ben de izlerken boyle dusunmemistim

Yaw anlamayacak ne var. Bi sürü mesaj var adamın verdiği filmde ve hepsi bas bas bağırıyor. Ayrıca filmle ilgili bişiler de okumuştum zati.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.gstatic.com/tv/thumb/v22vodart/13959124/p13959124_v_v8_am.jpg

çok uzun zaman sonra ilk kez bir filmi yarısında bıraktım sanırım. yarısında bırakılacak kadar kötü bir film değil kesinlikle ama izleyenler bilirler aşağıdaki sahne resmen çileden çıkardı beni bu nası bir sahnedir nasıl oyunculuktur ne kadar saçma bir senaryodur tanrım. buna ek olarak oraya kadar olan olay örgüsünde de sürekli iç içe geçmiş alakasız olayların tam diğer olayın ortasına laps diye düşmesi aşırı zorlama geldi.

bahsettiğim sahne...

ana karakterin eski kocasının eve gelmesi ve kadını boğazından tutması ve oğlunun bi anda boğazına bıçak dayayıp ayırması ikisini. lan ne kadar saçma ak adam kadını senelerce dövmüş etmiş altyapısını yapıyosun ama kadının evine gayet rahat yeni sevgilisi ile geliyor adam, sonra kadını yine dövmeye yelteniyo ama oğlu bıçak dayıyo boğazına. ama çocuk bıçak olayına girmeden önce anne ve babasını dolduruyo adeta kavga etsinler diye. 2 saniye sonra eve adamın yeni genç sevgilsi gelip esprili şakalı bişiler yapıp tuvalete gitmek istiyor bi yandan bi anda duygusal paylaşımlar oluyor çünkü kızları ölürken tecavüze uğramış ama daha 2 saniye önce adam kadını yine dövecekti falan hiçbir olayın birbiri ile alakası yok ve aşırı büyük bir duygu tutarsızlığı var herkeste gibi geldi. ne saçma sahne lan bu diye kapadım valla filmi.

herkes coen filmlerine benzetmiş evet işleniş olarak falan benziyor belki ama coen filmlerinin başarılı anlatımı kesinlikle yok bunda. beni tatmin etmedi yada ben artık film izleme alışkanlığımı falan kaybettim. tahammül edemedim açıkçası filmdeki saçmalıklara.
Sosyal ağlarda paylaş

bird box.

boyle final olmaz olsun.

final dedigin

bir zehir varsa panzehiri de olmalidir.

misal en salak anlamda, o yaratiklari bir tek dogustan gorme engelliler bir sekilde gorebilecek, yani direk kafasini cevirip bakabilecek, ve o yaratiklar inleye inleye olecek.

sonrasinda yaratiklar da bunlardan kacip, taktik gelistirecekler, ama insanoglu durur mu? korleri sanki normal insanmis gibi sokaga salip, sonra cat diye yaratiklarin karsilarina cikarip soylarini tuketeceklerdi. the happy end.

bu hali ile 5.8/10.
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

bird box.

boyle final olmaz olsun.

final dedigin

misal en salak anlamda, o yaratiklari bir tek dogustan gorme engelliler bir sekilde gorebilecek, yani direk kafasini cevirip bakabilecek, ve o yaratiklar inleye inleye olecek.

sonrasinda yaratiklar da bunlardan kacip, taktik gelistirecekler, ama insanoglu durur mu? korleri sanki normal insanmis gibi sokaga salip, sonra cat diye yaratiklarin karsilarina cikarip soylarini tuketeceklerdi. the happy end.

bu hali ile 5.8/10.

Niye öyle dedin ki, The Mist'in (film versiyonu, kitap ya da dizi değil) sonu gayet iyiydi mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

reyou said:

bird box.

boyle final olmaz olsun.

final dedigin

bu hali ile 5.8/10.

Niye öyle dedin ki, The Mist'in (film versiyonu, kitap ya da dizi değil) sonu gayet iyiydi mesela.

Bilmiyorum onu izlemedim, ama mesela Annihilation filmi de benzer yapida olmasina ragmen, bir sonuca cokta baglaniyor. Sonunu izleyiciye birakmak ayri (inception) bunun gibi zik gibi birakmak ayri.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...