Jump to content

reyou

=o=
 • Mesaj sayısı

  17.143
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

reyou hakkında

 • Rütbe
  reyou

Son profil ziyaretçileri

748 kez ziyaret edildi
 1. reyou

  erasmus ile gidip temelli kalmak

  Madem vatandaşlığın var, git garsonluk yap yine de kal.
 2. reyou

  Bir Film/Dizi Vardı?

  Pandemi donemi belgeseller haric tum filmler diziler yok sayip yola devam ediyolar. Yok mu soyle su anin hayat akisini anlatan maskeli, karantinali bir dizi, film vs?
 3. reyou

  R10 net davetiyesi lazım

  yazsana buraya belki alıcı falan çıkar. Çok mu komik bir şey.
 4. reyou

  Video Bölümü

  RIP 😞
 5. reyou

  Cyberpunk 2077

  stadia bunu alana controller + chromecast 4k veriyor. vay amokachi.
 6. reyou

  Di neredesin

  Parayı kırdı sonunda kraliçeler ile mali adasında margaritasını yudumluyor.
 7. reyou

  Bir Başkadır (Ethos) 2020 Netflix.

  Dediklerinde zaten bir sıkıntı yok, benim söylemeye çalıştığım dizi lokal kitle için yeterli, güzel, seyrediliyor. Ama bu olayı abartıp da sanki dünya üzerinde Çalkantı yaratacakmış gibi bir izlenim ortaya çıktı özellikle Twitter’da. Ya da belki de benim takip ettiklerim etrafında döndü bu olay. benim söylemeye çalıştığım, hah işte Türk sineması bu! bunu bu şekilde yansıtmalıyız, dünyaya bu şekilde tanıtmalıyız denmesine karşıyım. mesela Slumdog millionaire nasıl Hindistan‘da geçen bir olayı dünya çapında beğenilecek şekilde yansıtıyorsa veya parazit aynı şekilde Kore sinemasınin neler başarabileceğini gösterdiyse bana kalırsa bunlara eşdeğer filmler üzerinden gitmeliyiz. eğer bu şekilde tek sezonda bırakılacaksa zaten puanı oldukça düşer. bana kalırsa bu rüzgârı arkasına alıp çok sağlam bir ikinci sezon gelmesi gerekiyor.Aklı başında kimsenin bu haliyle on üzerinden dokuz vereceğini zannetmiyorum ki Şimdi imdb puanına baktım vermişler bile haha..
 8. reyou

  Bir Başkadır (Ethos) 2020 Netflix.

  Ben Twitter’da yüksek takipçili olupta bu diziyi Netflix’te az bulunan bir değerli bir taş misali yabancı arkadaşlarını Öneren insanlar gördüm. Eğer ben Türk sineması önerecek olsam bir eşkiya filmini öneririm mesela. Baktığın zaman oda az çok kuşaklar arası veya kültürler arası farklılığı ve çatışmayı çok iyi anlatıyor. Senin benim için çok şey ifade edebilir ama bu diziyi ben bir Amerikalının veya Kanadalinin vay arkadaş türklerde ne film veya işte dizi yapmış diyebilecek kalibrede olduğunu düşünmüyorum. eğer Türk sinemasını dünyada temsil edecekse bir eşkiya gibi hatta Susuz yaz gibi filmlerin temsil etmesini tercih ederim . bana kalırsa Türk sineması odur. Bu nuri bilge ceylan, zeki demirkubuz tarzı yapımlar ile Tanınacaksa bence yanlış olur. Bu adamlar belli ki sinemayı Türk seyircisi izlesin Türk kültürünü derinden bilen insanlar zevk alsın diye yapıyorlar yoksa bunlar dünya arenasında çıktığı zaman bahsettiğin kore filmlerinin etkisini bırakmaz. masum dizisi bana kalırsa bundan iki gömlek daha iyi hatta Berkun Oya’nın yine son dizisi de dünyaya pazarlanabilecek bir dizi ancak bu bana kalırsa sadece iç pazarda is yapar.
 9. reyou

  Paticik Youtube/Twitch Kanalları

  Benim için tiktak neyse TVch de o şekilde geliyor niyeyse. yani düzgün yayın yapanları bir kenara koyarsak nasıl tiktak da insanlar like kazanmak için şekilden şekile giriyorsa bir o kadar da Twitch canlı yayında şekilden şekile giriyorlar gibi geliyor. O yüzden izlediğim yayıncıları da genellikle YouTube üzerinden takip ediyorum çünkü adamlar saçma sapan bir şey koyarsa dislike manya olacağını bildiği için videoları özenle editlemeye zaman ayırıyor. Bir de TVch wep application bana çok saçma geliyor yani arama veya başka kanalları tavsiye etme gibi özellikler YouTube’un yanında Çok amatör.
 10. reyou

  Travmatik sevgili

  Vay be şu Pandemi döneminde hala Pandemi öncesiymiş gibi yaşayan insanlar var helal olsun çıkar bütün travmanın tadını. Şu devirde böyle travmalar kolay bulunmuyor bence değerini bil kolay kolay elinden bırakma.
 11. reyou

  Bir Başkadır (Ethos) 2020 Netflix.

  Dizi tamam iyi hoşta sanki Türk sinema tarihinde bir ilkmiş gibi yansıtılması fazla abartı. Dizinin ilk çıktığı gece sanki ağız birliği vermişcesine bir sürü sanatçıdan ağır övgüler aldı. Mesela ben dizinin ilk 20-30 dakikasında ki psikolog sahnesinde hadi artık diye durdurup sonra tekrar izlerim diye çıkmıştım. İnsanları özellikle 70 80’ler gibi olan çekim teknikleri avladı. Sonrasında her bölümün sonuna eklenen ferdi Özbeğen falan değişik geldi ben Twitter’da 2000 sonrası doğan slxlerin helal olsun Berkun Oya ya bizi Ferdi Özbeğen gibi bir sanatçıyla tanıştırdığı için diye yorumlar okudum sdfdd yani ilk başlarda gelen Twitter fenomenlerinden Hype yürüdü gitti. Yoksa hani Ön yargılı lâik ve cahil kesimi temsil eden taşralı kapalı kadın çatışması hiç işlenmedik konular değil. Son olarak Psikoloğa psikologluk yapan kadının olayı nedir hiç anlaşılmadı herhalde ikinci sezonu düşünüp havada bıraktılar. Havada kalan tabi daha çok şey var ama şimdi Spoiler falan uğraşamayacağım.
 12. reyou

  Queen's Gambit (2020) - Netflix

  annesi de yaprak dokumu ferhunde bu arada asdf
 13. reyou

  Queen's Gambit (2020) - Netflix

  kizi sanki 3d effect ile sonradan gercek sahnelere yedirmisler gibi. pixar animasyonu gibi kiz lan. ortalarindayim, dizi coghk iyi bu arada. yuruyedur fischerin gizi.
 14. reyou

  PlayStation 5 vs. Xbox Series X

  thanks to selenium ✌
 15. reyou

  PlayStation 5 vs. Xbox Series X

  online store dan bahsediyor heralde. cat giyip alan adam da olabilir bilemedim.
×
×
 • Yeni Oluştur...