Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

aman neyse oyunuma bakayım.

37 dakika önce, sylvanas dedi ki:

Sanirim morrowind de miydi oblivion mu, ziplaya ziplaya athletics kasiyoduk. Burda da orgrimar refleksiyle ziplaya ziplaya gezerken atletiks arttigini farkettim.

yerde kaydım defalarca gene olmadı ama zıplamayı da denerim.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, razzRaziel dedi ki:

performans beklediğimden iyi, 60fps'nin altına düşmüyor rtx dışında herşey açık ultra. 

1080ti kingpin, i7 8700k, 32gb ram

Allaalaaaaa. Ben mi bişeyleri yanlış yapıyorum acaba?

i7 9750, 2060 rtx, 16gb ram, SSD'de yüklü, taze çıkan sürücüdeyim grafikler high, rtx medium (Chromatic Aberration, Film Grain ve Motion Blur kapalı) 35 fps ancak alıyorum. Hadi tamam fpsim düşük ama kalite yüksek olur dicem... Aşırı kötü yani. Bir yerlerde bir şeyleri beceremedim heralde. Bulucam.

Nvidia Game Experience bana "Ray Tracing KAPALI" oyna diyor... Lan Ray Tracingi kapatacaksam ne anladım bu işten?

Ya bir de.... Kızılelmacığım bak gelmişsin yine botluk yapıyorsun. Üzüyorsun beni. Sağdan soldan bir şeyler yapıştıracağına eğer aldıysan/izlediysen, oyunla ilgili izlenimlerini falan yazsan? Kaç yıldır tanıyorum seni.. Bir kere ya. Bir kere. Gözüm açık gidecem valla.

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu sevip sevmeme konusunda emin olamadım ben. tamam Hard'da açtım ama adamın ağzına girip shotgunla vuruyorum, %2 canı gidiyor. sonra arkasına geçince stealth kill çıkıyor full aksiyonun ortasında, tek tuşla ölüyor falan. wut

combat ortasında overheat mesajı alıp duruyorum, neden olduğunu anlamadım, oyun bi anda çok fazla veriyi attı üzerime. Hikaye önce sakin başladı lakin;

Spoiler

barda herifin tekiyle konuşuyoruz, borcum var aga bi hallet beni be diyor, gidip borcu olan adamla konuşuyoruz, araba çal diyor. okey. gidiyorum araba çalmaya, o sırada başkası da geliyor, ortalık karışıyor falan, hooop bi anda 6 ay sonra mı dedi bi şey dedi, adamla kanka olmuşuz, iş falan kovalıyoruz... lan bi dk e noldu çalmak istediğimiz araba, borçlu olduğumuz herif, borçlanan pampa? ileride herhalde gösterecektir bi şeyleri de orada bi anda koptum. çok fazla background var ve hiçbirine hazırlamadan direk içeri attı oyun beni. kim kimdir, nedir necidir bi koptum.

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Black-ice dedi ki:

rpg abi oyun. aksiyon fps mantalitesiyle yaklaşmamak lazım.

ben esas araba kullanmada bi sorun görmedim. herkes bok atıp duruyor. ona da need for speed mantalitesiyle mi yaklaşıyorsunuz nedir

sen de doğru diyon tabi de, aksiyonun dibi bir mevzuyu RPG şeklinde işlemişlerse eğer, bu şekilde problematik olabilir bilemedim. Zaten zamanımın çoğunu performans testleriyle ve etrafı incelemekle geçirdiğim için çok bi şey anlamadım oyundan. belki baştan başlarım yarın bi daha. etrafa bakmaktan diyalogları kaçırdım falan filan. bi de herkesin genel olarak yaşadığı bi göz yorması var ama neden olduğunu çözemedim, güzel grafikler işte yani olması gerektiği gibi ama bi yerde bi acayiplik var renk paleti midir artık nedir bilemedim bi yoruyor oyun. 

Sosyal ağlarda paylaş

8 dakika önce, Aket-Atum dedi ki:

83gb lik ssd yer var, yeter mi? 70 yazıyor ama bir yerlerde büyük patch falan okudum sanırım

60 filan tutuyor ama unpack için ne gerekir ileride kesin söylemek zor. yetmesi lazım.

motion blur, chrom aberration, depth of field, film grain hepsini kapayın.

bu athletics zıplayarak da artmıyor bende.

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Sam dedi ki:

kameradan hack atıyorlar işte overheat o. oyun zorluğu sonradan değiştirilebiliyor ayrıca.

hah mesela buna neyin sebep olduğunu hiç anlamadım bile o curcuna içinde. 

neyse en azından şey ders oldu, vuram, önüme gelene dekmeyi vura vura dışarı çıkam diyemiyosun pek. belki playstyle hatasıdır bilekaysın dediği gibi. bi an gta sandıysam demek "ne var lan iyi aimle hallederiz hepsini" diye düşünüp çektim emaneti ağzıma sıçtılar.

bi de yani etrafta  o kadar çok lootable obje var ki, içimdeki hoarder triggerlanıyo, 7 tane adam ateş ederken bile durup loot bakıyorum, hmm ne güzel boş konserve kutusu diyip alıyorum falan. çok distraction var lan aaağğh

yarın tekrar denicem.

Sosyal ağlarda paylaş

Oynadım biraz bugün, arkadaşın PS4 te, Oyun değil de, filmi veya dizisi olsa, super olacak.  Altered Carbon ile kapışır.

Bu arada :

Karakter yaratma ekranında Female seçersen, pipi ekleyebiliyorsun Female karaktere, Shemale oluyor. Eklemekle kalmıyor büyüklüğünü filan da ayarlıyorsun. ? Erkeğe kuku ekleniyormu bilmiyorum denemedim.

Neden 18 + olduğunu anladım böylece.

Quo-Vadis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Film Grain ve Chromatic Aberration nedir yani, bir insan niye bunları istesin oyununda? Ultra'da bu ikisini kapadım, 1080p'de 50-60 arası oynuyorum.

Ryzen 5 3500X, RX 5600 XT, 16GB 3200 MHz var.

Çok kurcalamadım, hafta sonuna yetişsin diye Digital Foundry yarın tüm ayarları analiz eder diye düşünüyorum, o zaman 60'da kararlı bir ayar kurarım. En kötü Cumartesi çıkartsınlar yani.

Sosyal ağlarda paylaş

işte filmler ve diziler vardı, şimdi oyun da oldu hele şükür. neredeyse tam istediğim gibi oyun, keşke pcyi tamamen yenileseydim bu yıl. neyse artık kısmet.

char creationda erkek veya kadın olmayı ses seçeneği belirliyor, vücut veya genital değil. istenildiği gibi mix match yapılabiliyor.

outfitler varmış dış görüntüyü tamamen değiştiren, palyaço olamamaın tek çaresi maalesef. asscreed odysseye yaptıkları gibi yamayla transmog lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda cozunurluk dusurup resolution scale yapinca isik golge su bu high oynayabiliyorum, kucuk monitorun mucizesi oldu bana.

Uc pathi de denedim yarim saat icinde ayni yere cikiyorlar. Sonrasinda pathin olayi var mi bilmiyorum da. Oyuna bi yerden dahil olma hissini en iyi nomad de aldim.

Bi de shotgun op gibi geldi. Build ile baya bi yikar sanki ortaligi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...