Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

Loex

Öne çıkan mesajlar

5 saat önce, Loex dedi ki:

vsadece kendi içlerinde kendilieriyle savaşmış bi millet. Batı gibi 5 yaşındaki afrikalının topuklarını kesmemiş veya bıçak satmak için koca 2 kabileyi düşman etmemiş veya bunun gibi yüzbinlerce örnek verilebilir bizim ülkemiz dahil. Kurtuluş savaşına beraber girdiğimiz milleti bize düşman etmeye çalışan bir mantaliteyi savunmayın bence

Tibet işgali , Talas savaşı ?  Şuan Doğu Türkistanda ki işgal ve medyada belirtilen eziyet ( ne kadar gerçek doğru tartışırlır)

Orta Aysa devletleri ( Türk , Moğol ) bazıları savunma bazıları saldırı ve toprak işgaline kadar giden durumları var.

Son yy. lar içinde İngiltere Fransa ile afyon savaşları ve japonya işgali ile uğraşmışlar. Bir nevi afrika kendileri olmuşlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Tibet te haklı olabilirsin bak aklıma gelmedi.

Türkistan konusu yine batı yalanı. 

dediğin gibi son yüzyılda afrikanın kendisi oldular avuç içi kadar japonya milyonlarca çinliyi öldürdü. Türkler ve Moğollarla savaşları da genelde nefsi müdafaa .

Sosyal ağlarda paylaş

On 04.01.2021 at 10:52, Loex dedi ki:

https://m.cucas.cn/mobile_news/detail?id=3988 ilk 500 de 38 uni var.

zenginlerin bir kısmı hala kaçıyor ülkeden doğrusun.

aynen abi ben kesinlikle demokrasiye inanmıyorum. Herkesin eşit oy hakkı olması saçmalık. Çinin sevdiğim özellikleri arasında devletin halktan üstün olması da var.

Bunu yazdıktan sonra zaten senin için en gelişmiş iyi ülke 1939-45 arası Almanya. Teknolojisi süper, kendi kendine yetiyor, sadece yahudilere katliam yapıyor. Devlet halktan ustun

miyaw33 tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

* Ülkenin bu kadar dünyaya kapalı olması Doğu Türkistan da batı yalanı olması tezlerini kuvvetlendirmiyor. Karşı çıkacak iseler tezlerinde Dünyadan belirli kuruluşlara  gözlem izni verirsin  , raporlarlar  ama buna da izin verilmiyor.

* Hun hükümdarı Mete han'ın ilk seferinde Teoman han döneminde kaybedilen Hun otlaklarını almak için olduğunu belirtir tarihçiler. Her toplumda daha geniş alana hükmetme , toprak ele geçirme , esir alma durumları olmuştur.Vahşetin boyutları her ülke için farklı düşman askerlere hastalık yayan, kuyuları zehirleten , vebalı cesetleri şehre mancılıkla atanlar.Kale savaşlarında esirleri surlara asanlar , yada mancılıkla kafaları kalelere atanlar , kafalardan kuleler yapanlar , esirleri yiyenler , canlı canlı yakanlar. En fazla bulunan dönem ve yaşam şekillerine ve ihtiyaçlarına göre bizim daha az insancıl bulabileceğimiz vahşetleri her toplum yapmıştır. Biz , çinlileri yada dünyada benzer devletler kurmuş ırkları masum gösterme çabası boşuna bir çaba olacaktır.

Sosyal ağlarda paylaş

@Loex Batı yalanı diyip işin içinden sıyrılmak çok ahmakça geldi bana. ortada bir sürü mağdur ifadeleri, görüntüler, raporlar var. burada batı yalanı diyip çini haklı çıkarmak savunduğunun aksine esas yalancılık. aksini iddia edebilecek herhangi bir kanıt sunman gerekiyor zira suçlamaları yapanlar kanıtlarla geliyorlar.

burada türk halkının iki tip argümanını görüyorum.

1. devletin çıkarı olur dostu olmaz bla bla ile her türlü fırsatçılığı kendine reva görmek

2. müslüman kardeşlerimizi koruyalım.

her ikisi de ana konuda yanlış dala tutundukları için nasıl tepki vereceklerini, nasıl tutarlı olabileceklerini beceremiyorlar.

bu 2 tip insan grubu içerisindeyse farklı fraksiyonlar var. müslüman ama devletin bekası içinciler, müslüman ama çin haklıcılar, müslüman oldukları için tamamen haklılarcılar gibi sırf müslümanlıkları üzerinden hesap kitap yapanlar.

diğer tarafta müslümanlıkla hiçbir bağ kurmadan ırkları üzerinden hesap yapanlar. türk kardeşimiz onlar diyenler olduğu kadar gücümüzü toplayana kadar ayıya dayı diyeceğiz ama bir gün türk dünyasını birleştirince gerekeni yapacağız diye dolaşan teraneler de var.

bir de bariz türk ve müslümanlara karşı antipatisi olan kişiler var bazısı mankurtluk derecesinde. bunlar da hiç umursamıyorlar. umursayanı da batı dünyası medyada haber yapıyor diye sıradan bir batılı vatandaş kadar alelade bir karşıtlık.

bunların bir de "rasyoneliz biz abi" havasıyla devletleri duygusal ve insani hareketlerden tamamen soyut tutmaya çalışan versiyonları var işte. devlet tüzel bir yapı olsa da halkın duygularını da önemsemesi gereken bir organizasyon olduğunu unutuyorlar. bunlara sorsan kişisel hayatları çok önemli ve devlet hiçbir noktasına karışmamalı derken kendinden olmayanların temel hakları konusunda kıvırabilecek kadar kaypak olduklarının farkında değiller.

daha detaylı yazmak, karşılaştığım farklı fikirleri de ortaya koymak isterdim, fakat bunların hiç biri ortada bariz bir şekilde yaşanan, asimilasyonun hatta ve hatta birleşmiş milletlerin soykırım tanımlarına uyacak şekilde bir takım uygulamaların yapıldığının raporlarını yalanlayacak kadar tutarlı değiller. 

Sosyal ağlarda paylaş

nasıl batı yalanı yahu, türkiye'de oturup yaşamıyor mu oradan kaçanlar, yakınları hala orada hapis kalanlar? nasıl bir yalanmış bu hala canlı tanıkları varken ve yaşanırken, doğru düzgün reddetmeye bile uğraşmıyor çin artık.

türkiye'nin de esas buna harcaması lazım dış politika gücünü ama çin'in eline muhtaç hale getirdi yanlış hesaplar ve arapçılık. keşke biz çeksek uygurlara zulme eleştirinin başını dünyada.

Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu açan arkadaş haksız. Hele doğu türkistanla ilgili yorumları hayatımda gördüğüm en yanlış ve saçma önermeler. Çin hükümeti bile buralarda böyle kamplar yok demiyor, bu kamplarda bu insanları çin toplumuna kazandırıyoruz diyor. Uydu fotoları var kampların. Kamptan çıkmayı başarıp başka ülkelere geçenlerle yapılan söyleşiler var. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak yanlış. 

Sosyal ağlarda paylaş

bağımsız yayın kuruluşu hahaha.

ben çini övmüyorum batıdan üstün diyorum siz konuyu nerelere getirdiniz uygur türkleri meselesi doğru bile olsa bu çinin üstün olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Batı dediğim sizin şuanki tüm mutsuzluklarınız boşa çabalarınız ve boş umutlarınızın sebebi. 

Türkistanın daha önce ne kadar fakir olduğu nasıl açlık çektiğini biliyormuydunuz acaba veya bir çoğunuz haritada yerini bile gösteremezdi eminim. Çin artan üretim maliyetlerini azaltmak için oralara kamğlar kurdu hem adamların işi oldu hem aşı 

bide ayıptır söylemesi hemen hemen tüm avrupayı gördüm frankfurta 2 sene gittim geldim her ay neredeyse, Amerikada da Vancouver da ve New york da toplamda 6 aydan fazla yaşadım. Kopenhag dışında beğendiğim yer yok yurt dışında. Tabii shangai a gitmeyi çok isterim wuhan da ne işim var. Dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyoruz. 

yahudi soykırımınada inanıyosunuzdur siz eminim

Sosyal ağlarda paylaş

hayır bide çok komik hala batının ezilen herhangi bir halkı düşünebileceğini düşünüyorsunuz bu kadar saf olmayın.

milyonlarca masumun kanı var o bayıldığınız batının elinde tamamen sömürü ve hırsızlık ile kendilerine düzen kurmuşlar. 

en büyük düşmanları Türklere üzülüyolar şimdi öyle mi hahahah. Şaka gibisiniz 

deseniz ki çin sırf hong kong olayları unutulsun diye koronayı saldı eyvallah. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...