Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.9 [22kasım20]

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Yok abi, dünden beri YouTube Nvidia yalan söylemiş videolarıyla dolu, 3090ti hala daha iyi performans.

O değilde, 1200W PSU aldığımı yeni fark ettim ben, elektrik faturası girecek sanırım =(

Her şekilde ama AM5 sistem kurup da RX 6750 XT almaktan daha iyi olduğuna inandım. Bu konsol nesli bitene kadar götürür bu beni sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

2k 144hz sweet spot su an. Ben cozunurluge her turlu tercih ederim yenileme hizini. Bir kez alisinca cok rahatsiz edici geiyor dusuk yenileme.

Gecen Darktide’da 40 kusur fps aldim rtx falan kokleyince ve kor olacagim sandim. Halbuki eskiden oyle oyun oynuyordum ne guzel diyerek. 

Sosyal ağlarda paylaş

benim bi monitör 4k 144 hz, diğer monitör 1080p 60hz'de çalışıyor. masaüstündeyken bile mouse'u soldan sağa geçirdiğimde ayarım kaçıyor, mouse sanki fps dropluyomuş gibi hissediyorum asdf

bi de 2k'ya alışınca 1080p asıl leş geliyor. bazen performans değişecek mi diye 1080'e çekiyorum oyunu sanki 640 480 yaptım emenike

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, GERGE dedi ki:

4K 60Hz ile 2K 165Hz arasında kaldım.

2K tercih edeceğim sanırım. 60Hz'ye dönmek istemiyorum. Zaten bu sistemi uzun süre kullanırım, sonra yeni monitör alırım.

benim linklediğim 4k 144hz'di ama kıyasladığın modelleri göster bize de bakalım.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Ben çok visual novel okuyan biri olarak 720p visual novel 1080p'de ne kadar kötü görünüyor biliyorum. 1080p şu anda çoğu VN, bunlar 4K'ya güzel scale oluyorlar ama 1440p'de çamur olur.

Alabileceğim en iyi monitör bu, itiraz yoksa alıyorum: https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-gaming-vg289q-28-60hz-5ms-hdmi-display-4k-uhd-freesync-ips-monitor-pm-HB00000TORRU

Ama bilemedim gerçekten. 1440p 165hz vb. de alabilirim, daha yüksek fps olur hem. VN kötü görünür ama.

1440p olarak bu olabilir: https://www.hepsiburada.com/lg-27gl83a-27-ultragear-g-sync-qhd-ips-1ms-oyun-monitoru-pm-HBC00000BL9IU

Sosyal ağlarda paylaş

abi dur ben arayayım biraz. limitin 9k mı?

12k'dan aşağı bulamadım maalesef, 9k altı 4k seçenekler 60hz şu an. monitörleri zamlamışlar maalesef. bu makinenin hakettiği 4k 144hz aslında ama 3k kesinlikle ekleyemem diyorsan o zaman 1440p yüksek tazeleme daha mantıklı gibi. ama visual novel diyorsun o da doğru yani temiz görünmeyebilir. 4k'da text okumak da web'de gezmek, video vs mükemmel.

keşke haziran ayına bir kapı açıp sana bu monitörü oradan sipariş verdirebilsem. tam aradığın şey.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Battı weeb death flag verir demişler, aldım Odyssey G7'yi. İyi sistem kurdum, kötü monitör takıp zevkini mi çıkartamayım? AutoHDR filan da kullanırım hem. HDMI 2.1 ile 4K 144Hz çalışıyor zaten.

Sağol abi tavsiye için.

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, GERGE dedi ki:

Battı weeb death flag verir demişler, aldım Odyssey G7'yi. İyi sistem kurdum, kötü monitör takıp zevkini mi çıkartamayım? AutoHDR filan da kullanırım hem.

Sağol abi tavsiye için.

güle güle iyi günlerde kullan, çok sevindim gerçekten. deneyince bekliyoruz yorumunu. ? autohdr gayet düzgün çalışıyor, uyumlu olmayan sanırım toplam iki oyuna filan rastgeldim şimdiye dek. ama oyunun kendi hdr’ı varsa onu devreye sokarsın. valhalla mesela kendi hdr’ı daha iyi.

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, GERGE dedi ki:

4K 60Hz ile 2K 165Hz arasında kaldım.

2K tercih edeceğim sanırım. 60Hz'ye dönmek istemiyorum. Zaten bu sistemi uzun süre kullanırım, sonra yeni monitör alırım.

12 saat önce, deadwoll dedi ki:

2k 144hz sweet spot su an. Ben cozunurluge her turlu tercih ederim yenileme hizini. Bir kez alisinca cok rahatsiz edici geiyor dusuk yenileme.

Gecen Darktide’da 40 kusur fps aldim rtx falan kokleyince ve kor olacagim sandim. Halbuki eskiden oyle oyun oynuyordum ne guzel diyerek. 

11 saat önce, Xenocide dedi ki:

benim bi monitör 4k 144 hz, diğer monitör 1080p 60hz'de çalışıyor. masaüstündeyken bile mouse'u soldan sağa geçirdiğimde ayarım kaçıyor, mouse sanki fps dropluyomuş gibi hissediyorum asdf

bi de 2k'ya alışınca 1080p asıl leş geliyor. bazen performans değişecek mi diye 1080'e çekiyorum oyunu sanki 640 480 yaptım emenike

Agatörler siz ciddi misini ya? Ben hiç anlamıyorum farkı. 2 monitör kullanıyorum biri 60 biri 144. Ayarlarını falan da 40 kere kontrol ettim düzgün çalışıyor yani, zinhar arada fark görmüyorum ben. Evet bi pencereyi tutup bir monitörden diğerine taşırken fark görünüyor ama o kadar, hepsi o yani. 

Sosyal ağlarda paylaş

evet, dahası pathtracing modu gelecek, esas o zaman en ağır oyun olacak lol. sanırım frame generation o zaman gerekecek esas. rtx portal'da filan da deneyebilirsin.

oynarken hissediliyor ya 60 ile 100 arası fark hareketli hedeflere tutturamayınca. öyle mp pvp shooter'larda ayar düşürüyorum o yüzden.

şurada testlerle deniyorlar yani 60'tan 140'a fark belli de 240'a çıkarken öyle fark yok.

şurada daha kısa aynı şeyi göstermiş.

Sosyal ağlarda paylaş

13 saat önce, deadwoll dedi ki:

altina imzami atarim haha

20-30 fps multi cod fln atiyoduk ya nasil gunler nasil dramlar

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, PrudenT dedi ki:

@aktiftabletevet, gayet net bence farkı. desktopta bile. rahatsız ediyor alışınca. bence bunu fark etmemek gayet güzel bi şey zaten, mis gibi daha ne istiyosun

Abi pencere falan taşırken çamurlaşma farkediliyor, veya browserda hızlıca scroll yaparken. Ama 144te neredeyse 60 kadar kötü. Ayıracak bir fark göremiyorum. 2 monitör yanyana olmasa hiç anlamam. 

Telefonda da mesela 120hz var. Açınca ekran scroll ederken bi iyileşme oluyo ama ikisi de çamur. 60dan rahatsız olanın, ooo 144 çok iyi demesini de pek anlamıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...