Jump to content

aktiftablet

=o=
 • Mesaj sayısı

  18.783
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

aktiftablet hakkında

 • Rütbe
  aktiftablet

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. aktiftablet

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Beni ikisi de baydı ya. kaçamak ı yarıda bıraktık zaten.
 2. aktiftablet

  senko

  Adam dövüyo bar kapılarında.
 3. aktiftablet

  Türkiye'de İnternet altyapısı

  Fiber döşenirken eski bakırların toplanıp satıldıgını (TT için) bu yüzden çok da maliyetli olmadıgını duymuştum ama nerede duydum hatırlamıyorum. Bizim buraya gelmiyor. 5G gelecek fiber döşenmiyor diye bi dedikodu dolaşıyor. Bu arada ben 4mb kullanıyorum. Adsl oldugu için 3.5 falan anca geliyor. Surf yapmak için yeterli degil. Paticik falan için yeterli ama çok fazla obje olan web uygulamaları için yetersiz. youtube 480 ancak izleniyor.
 4. aktiftablet

  Nfc

  Ivır zıvır bluetooth hoparlör eşlemesinde kolaylık saglıyor. İşbankasının maximum appi ile ödeme yapılıyo. internetin çekmedigi dag bayır yerlerde birbirine resim vs göndermekte işe yarıyo vs vs. gayet kullanıyoruz biz bosscihan.
 5. aktiftablet

  güneye taşınmak ve iş imkanları

  Adamın sıkıntısı 1saat 3 dakika sürmüş. Ne güzel her sıkıntı böyle olsa keşke.
 6. aktiftablet

  Boşananlar kulübü

  Anlat pampa dinliyoruz (=
 7. aktiftablet

  Baldur's Gate 3

  Öyle leak mi olur abi, bilerek paylaşmışlar işte.
 8. aktiftablet

  Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini

  O kadar kaynak yazacak bi konu degil ya. AVR dedigin alet basitçe, içinde bir hdmi switch var. Uydu alıcı, ps4, vs hepsini buna baglıyosun, bunu da TVye baglıyosun. Hangi kaynagı seçtiysen TVye onun görüntüsünü yolluyor, sesi yollamıyor. Sesi kendisi çözüp, kendi amfisiyle bagladıgın hoparlöre yolluyor. Hoparlör kısmı burda senin zevkine kalıyor, binlerce marka model içinde kulagına hoş geleni alıp kullanıyosun. Bu aletlerin kötü yanı -çok üst seviye modeller hariç- analog input bile kullansan her sesi önce dijitale çevirip işleyip, ondan sonra tekrar analoga çeviriyor. Geçen hanım bi pinkfloyd CDsi alıp geldi. Adamlar CDnin kitapçıgında kullanılan her ekipmanı, analog-dijital dönüştürücülerin marka modelini nasıl kayıt yapıldıgını vs vs anlatmış. Dinleyince anlıyosun gerçekten. Alan Parsonsın bi lafı var "odyofiller müzik dinlemek için ekipman kullanmaz, onlar ekipmanlarını dinlemek için müzigimizi kullanır" diye, kayıt o kadar iyi gerçekten de pink floyd sevmesen de dinlersin yani. d&r da nasıl kaydedilip nasıl basıldıgı belli olmayan plaklara para verenler bir yana dursun, CDnin hakkı verildiginde ne kadar iyi bi medya oldugu da ortaya çıkıyo.
 9. aktiftablet

  Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini

  Şuna tam cevap vermemişim. 5.1 kanallı sesin noktadan sonraki subwoofer kanalı. Yani aslında 6 kanallı ses var. Diger 5 kanalda full range her frekans var, ama .1 de sadece düşük frekanslı ses var. Sen 5.1 içerik izlerken -idealde- subwooferdan bu .1i duyman gerekiyor. Stereo yani 2.0 içerik dinlerken idealde subwooferın çalışmaması gerekiyor. Ancak bazı sebeplerden daha güçlü bass duymak için, noktanın sol tarafındaki kanalları da bir lpf filtreden geçirip, onların bassını da subwoofera yönlendirmek isteyebilirsin. Stereo amfide, senin yaptıgın gibi bagladıgına subwooferın içindeki filtre, bassları kendisine, geri kalan sesleri hoparlöre veriyor. Sen amfini böyle baglarsan .1i duyamazsın. Benim tarif ettigimde bass managementı subın içindeki muhtemelen çok kaliteli olmayan pasif filrte yerine, amfindeki dijital ses işlemcisine bırakıyoruz. Amfin sub çıkışından hem .1 ', hem de diger 5 hoparlörün sadece basslarını suba "kontrol edilmiş" (yani bütün ton ve volüm ayarı yapılmış ancak güçlendirilmemiş" şekilde gönderecek. Subda bu sinyali kendi power amplisi ile güçlendirecek. Bu yüzden aslında subın üzeirndeki filtre ve varsa ton/eq kontrollerine ihtiyacın yok. Bunların hepsini maksimuma getir. Volume'ü ise en ortada tutarak ilk konfigürasyonu yap ki, az veya fazla oldugunda ayar yapma imkanın olsun.
 10. aktiftablet

  Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini

  @Goering başta göremedim avr modelini sonra gördüm yazdım işte? fiyat kavgasına yorum yapayım, hdmi olmaması çok büyük eksi. Çünkü bu ampli degil, avr. hdmi olup da versiyonunun eski olması da eksi mesela, internette 1000tl ye ilan açan da vardır illaki ama hdmi öncesi avrler o kadar etmez. Mesela dolby ve dts'in lossless formatları da hdmi'ın her versiyonunda çalışmıyor diye biliyorum, çalışsa bile cihazda çözücüsünün olmaması eksilerden biri. Ama bu demek degilki aleti çöpe atacaksın, gerçekten de TVnin eşantiyon olsun diye mecburen koydukları saçma hoparlöründen iyidir 😄 43cm deck genişliginde ve agır bir cihazı da normalde kimse pcde kullanmaz. Fonksiyonel olarak çok mantıklı (modern grafik kartları hdmidan her türlü ses kodekini saglıyor ve de on board ses kartından çok çok performanslı - bunu bizzat denedim) ama cihazın boyutları nedeni ile hiç pratik degil. @Deathblade : Abi sen yaptıgın sabwoofer baglantısı, subwoofer çıkışı olmayan amfilerde kullanılır. Sen goreingin linkini verdigi gibi tekli bir rca kablo ile (daha ucuzu da olur) recieverın sub çıkışını, subın line in yazan girişine bagla. Aslında o giriş line-in degildir, subda dikkat etmeden o şekilde yazmış sony, kafanı takma şimdilik bu ayrıntıya. Egerki sub çıkışı olmayan bir stereo ampin olsaydı, ön hoparlörlerin high-level çıkışlarını sub üzerinden dolaştırarak verecektin. Diger bütün hoparlörleri, amfide uygun terminallere, ucu açık kablolarla baglayabilirsin. Hem benim, hem göringin verdigi linktekiler uygun. İkinci olarak, avrnin menülerinde gezin ve nasıl bir bass management yapıyor ona bak. Diger hoparlörlerin küçük oldugundan, onlardan çok fazla bass almak yerine, 5 kanalın da basslarının subwoofer kanalına yönlendirmen uygun olanı. Bunu yapmak için, avr'nde hoparlör ayarlarından speaker size "small" seç. Crossover ya da lpf ayarı görürsen 80hz yap. Subwooferın üzerindeki ses seviyesini en ortaya getir. Subwooferın üzerinde crossover varsa maksimuma getir. impedance selector, yamaha amfilerin meşhur ve anlamsız bir o kadar korkulan dügmesi 😄 Adamlar sanırım asyadaki ya da bi bölgedeki bir regülasyon için mecburen koymuş. bagladının hoparlör empedansı ne olursa olsun, o 8de kalsın. Bilgisayarında dijital çıkış varsa yine onu kullan, yoksa analog 5.1 giriş kullanabilirsin. Telefon için bence en iyi çözüm bluetooth dönüştürücü örnek: https://www.hepsiburada.com/logitech-bluetooth-adapter-980-000912-pm-bd501403 Senin cihazın kullanma kılavuzunu indirdim, lazım olursa mail falan atabilirim.
 11. aktiftablet

  Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini

  Her türlü TVden daha iyi ses verir. Fotoyu arkadan çeksen daha bi yardımcı olabilirdik, normalde hoparlörlerde kablo olmaz, kullanıcı kendi istedigi kabloyu kullanır bu resimdeki sonyleri bilemiyorum. Kablosu sabit mi ya da üzerinde ne tarz terminal var. Eger kablon yoksa şöyle ucuz birşeyler al. Diğer yaylı terminalden varsa zaten anlatmaya gerek yok 😃 Recieverın üzerinde model yazmadıgından emin olamadım, üzeirnde hem dolby digital yazıyo, hem stereo yazıyo ve A,B,A+B stereo seçimi var. O recievarda hdmi yoktur, önce TVnin optik çıkışından recievara baglantı dene bakalım dolby digital ses alabilecek misin? Edit: recieverın modelini şimdi gördüm, çok garipmiş gerçekten. Baya stereo receiver tandansı var, yanına surround iliştirilmiş gibi, hatta ac çıkış bile var 😃 Dedigim gibi TVden dijital baglantı yap, ön hoparlörleri A yazan çıkışa bagla, impedence selector'ı 8de bırak hiç dokunma ona 😄
 12. aktiftablet

  Akü ne zaman eskir? aküm bitti

  Hurafe degil. Akülere genelde 5 yıl ömür veriliyor. O 5 yıl içinde boşalsa da tekrar şarj tutuyor, ama 6-7 yıldan sonra akü boşalınca bi daha şarj tutmuyo genelde. Bir de start-stop sizin için olmazsa olmaz degilse normal akü alabilirsiniz? Benim araçta normal akü var, araç stop etmiyor sadece. Düzenli kullanıyorsan aracı birşey olmaz. Arabayı yatırırsan ve akü boşalırsa sıkıntı yaşamaya başlarsın.
 13. aktiftablet

  Beşiktaş 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

  Hiçbi zaman iyi degildi. Hep hırsızdı. Burak geldikten beri kulübün hiçbir başarısı yok demek ki kurtarmamış.
 14. aktiftablet

  Beşiktaş 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

  Sezonun en iyi oyununu oynadık ya. Karius bile hata yapmadı, demek Sergen'in elinde iyi bi santrfor bi solbek olsa iddialı olacak. Hadi Caner 'in mal mal orta kesmek dışında hiçbir becerisi yok da, hırsızı Beşiktaş'a aldıranlar bu umursamazlıgını görünce utanıyorlar mı acaba? Once a karaktersiz, always a karaktersiz, kesinlikle bunları kulüpten içeri sokmamak lazım.
 15. aktiftablet

  Midway (2019)

  En azından aşk meşk yoktu diye olumlamak istiyorum ama yok ya çok kötü 😞
×
×
 • Yeni Oluştur...