Jump to content

paramecium

Mod
 • Mesaj sayısı

  11.699
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

paramecium hakkında

 • Rütbe
  paramecium

Son profil ziyaretçileri

2.663 kez ziyaret edildi
 1. paramecium

  Anime : Ranking of Kings

  Selam, Eğlenceliydi gerçekten. Saygılar.
 2. paramecium

  monitör kolu sıcak fırsatı

  Selam, @Quo-Vadis sağolsun ben de kavuştum koluma :P Saygılar.
 3. Selam, Bir şekilde almış olduğum ve uzun zamandır kenarda yatan Draytek modem ile MikroTik WAP AC kurulumunu yapmaya giriştim. Draytek ile vdsl ayarlarını yapıp bağlandım çok şükür. MikroTik WAP AC ile de bir şekilde wifi'ı aktif ettim ama şöyle bir sorunum var: Cihazlar AP'e yakın bile olsalar 2.4GHz bandından bağlantı kurup 5GHz'i es geçiyorlar. 2.4 olan yayını kesince bağlanıyor ama bu seferde uzak sistemlerde verim olmuyor. Önceliği 5'e verip, bağlantı kötüleşince 2.4'e geçiş yapmasını nasıl sağlarım? Saygılar.
 4. paramecium

  patiler nasıl yatırımlar yapıyor

  Selam, Altın için 6 aylık öngörüsü olan var mı? Saygılar.
 5. paramecium

  monitör kolu sıcak fırsatı

  Selam, Bende o ürün de gözükmüyor enteresan şekilde 😛 Saygılar.
 6. paramecium

  monitör kolu sıcak fırsatı

  Selam, Gelen yok yahu T_T Saygılar.
 7. paramecium

  monitör kolu sıcak fırsatı

  Selam, Bir tane de bana alırdı şunca forumdaştan biri 😛 Kaçan fırsatın acısını yutup yatayım... Saygılar.
 8. paramecium

  monitör kolu sıcak fırsatı

  Selam, Yetişemedim 😞 Saygılar.
 9. Selam, Evdeki Asus PA246 için bu tip ayaklardan almak istiyorum. Şunu al/alma diyebilecek kimse var mı? Saygılar.
 10. paramecium

  Bilgisayar koltuğu

  Selam, Nurus sitesinde bazı ürünler için indirim yapmış. Me Too kaptım bir tane. Saygılar.
 11. Selam, Test yapılırken Petlas da alınmış 🙂 Saygılar.
 12. paramecium

  İşte yerli otomobil

  Selam, Ben o kadar olumsuz olarak görmüyorum olayı. Hatta Türkiye'nin mevcut potansiyelini de düşününce bence uygulanabilirliği en doğru teknoloji, araca elektrikli ile başlamak. Yazılım noktasında çok daha hızlı ve başarılı sonuç alabileceğimize inanıyorum. Güncellemeleri 4G veya bağlı telefon üstünden yapabilirler. Pil konusunda bildiğim kadarıyla zaten yerli üretim var ama araç üretimini destekleyecek miktarda yapılıyor mu bilemiyorum. Şase tasarımı falan oldukça kolay bence; deneyim noktasında yeterli düzeydeyiz. Süspansiyon sistemi için zaten hazır ürünlerle tasarım yapılıyor. Elektrik motoru ve aktarma sistemi yine mevcut deneyimlerle halledilebilecek bir husus. ESP, ABS, ASR... gibi elektronik şeyler için Bosch, Continental, VOD falan var zaten. Tek takıldığım nokta şarj noktasında apartman hayatı yaşayan insanların nasıl araçlarını şarj edebilecekleri. Şirket araçları belki daha avantajlı imkânlara sahip olabilirler ama herkes için ne kadar gerçekçi bir çözüm olacak göreceğiz. Saygılar.
 13. paramecium

  Televizyon tavsiyesi

  Selam, Emektar Panasonic GT50 plasma ile yolları ayırsam mı diye düşünüyorum. 55" TCL C835/735 falan baktım, marka güvenirliliği nasıl bilemedim. Hiç sevmediğim Samsung mu bakayım diye düşündüm ve yine tavşan gibi model üretmişler; Q vs QN ve bir de 80/85/90/95'ler ile bunların A/B alternatifleri ortalıkta. Fazla uçmadan ve fazla da düşünmeden neye yönleneyim; veya görüntü kalitesinden memnum olduğum Pana ile yola devam mı? Apple tv 4k (netflix, amazon, disney, plex ve turkcell TV+) ve internette sorun olursa diye de yedekte duran Dreambox alıcım var. Konsol veya PC bağlama gibi bir talebim yok. Saygılar.
 14. paramecium

  Nvidia RTX 4000 serisi

  Selam, Bulaşık deterjanı ile anakart, gpu falan yıkadım ben; elde boya fırçası ile kulak arkasına kadar! Ama bunu yaptığım kartlar uzuuun süre yatan kartlar oldular ve sonrasında da hem hava ile fazla suyu aldım, hem de güneş altında kuruttum. Silikonsuz kontakt temizleyici ile de güzelce temizliyorum sonrasında. Bu işlemi koleksiyon amacıyla topladığım kartlara yaptım. İhtiyacı olan arkadaşlara yolladığımda çalışmayan olmadı! Suyu da musluk altında olarak kullandım. Basınçlı yıkama yapmadım. Termal pasta suyu değmesi ile akıp giden bir eleman da değil, oldukça kıvamlı ama basınçlı suya maruz kalır ise mutlaka kenarlardan erezyona uğrayacaktır diye düşünüyorum. Önemli olan kartın üstündeki bilumum elemanda yük kalmaması. Aktif kullandığım PC parçalarında bunu yapmıyorum çünkü temizlik sonrası hemen kullanmam gerekiyor. Edit: Bulaşık deterjanı hem yağları güzel temizliyor hem de yüzey direncini düşürdüğü için durulama sonrası yüzeyde su tutulumunu azaltıyor. Saygılar.
 15. paramecium

  Bedelsiz eski PC parçaları

  Selam, Atıl PC'i NAS'a çeviren bir arkadaşa gitti parçaların çoğu 😕 Realtek kartlar kaldı. Saygılar.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...