Jump to content

paramecium

Mod
 • Mesaj sayısı

  11.470
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

paramecium hakkında

 • Rütbe
  paramecium

Son profil ziyaretçileri

920 kez ziyaret edildi
 1. paramecium

  philips tv tamircisi

  Selam, Merkez servis Dudullu OSB'de Kadosan Sanayi Sitesi'ndeydi. Hâlâ orada olsa gerek. Saygılar.
 2. paramecium

  Arabada Bir Kaç Onarım vs.

  Selam, Arabayı saterken kılcal çiziklere WD40 sıkıp ovalayıp cillop gibi diye satanlar var :P Saygılar.
 3. paramecium

  Arabada Bir Kaç Onarım vs.

  Selam, RFT olayında @KHaRoN özetlemiş durumu :) Pasta konusunda boya incelttiği koca bir yalan! Vernik tabakasını inceltiyor :P Her yaz yaptırma manyağı değilsen dert edecek bir durumun yoktur şu an. Arzu edersen boya kalınlığını ölçüp kontrol et. Nasıl yapılacak: 1. Kapı içindeki boşlukta boya kalınlığı ölçülecek (burada vernik tabakası ince atılıyor) 2. İşlem yapılacak yerlerde boya kalınlığı ölçülecek (buradaki vernik dış ortamın haşinliğine maruz kaldığı için daha kalın) Aradaki fark sana ne kadar aşındırma payın olduğunu söylüyor :) Şimdilerde pasta faslını 3M Trizact zımpara ile hızlı geçen uygulamalar da var. Genelde daha ağır yıpranma olan araçlarda yapılıyor. Saygılar.
 4. paramecium

  Arabada Bir Kaç Onarım vs.

  Selam, Tamponun boyalıymış. Boya ile vernik tam olarak birbiriyle etkileşime girmediği için vernik basınçlı su ile soyuluyor ve alttan mat boya çıkıyor. Komple zımpara ve sonrasında boya+vernik öneririm. Sadece vernik ile kurtarılır diyen olabilir inanma. Kazıtmadan da boyatırsan kalınlıktan ötürü esnekliği olmuyor ve ileride yine çatlama gibi sorunların olabiliyor. Lastiği değiştir, aşınma durumuna göre aynı akstaki diğer lastik de değişmeli. Kılcal çizikler için baharda pasta yaptır. Vaktin varsa çizik giderici alıp ovalayabilirsin de :) Saygılar.
 5. paramecium

  Nvidia Ampere / 30x

  Selam, Bazen amazon.it daha uygun fiyata veriyor. Ben fiyat bakarken artık .it .de ve .fr olarak bakıyorum 🙂 Saygılar.
 6. paramecium

  Maymuncukla Kilit Açma

  Selam, Bizde daha teknolojikler canım: Saygılar.
 7. paramecium

  Garage Sale

  Selam, Bana kapalı zarf usulü denildi :P Saygılar.
 8. paramecium

  Garage Sale

  Selam, Eyvah eyvah... Herkes çirkinleşmeye başladı. Ben teklifimi ÖM attım :P Saygılar.
 9. paramecium

  Garage Sale

  Selam, Denyo bir arkadaşım için PSU ve fanları görüp atladım ama kendileri Vatan'a gidip yolunmuş beklemeden! Hoparlör için beklemedeyim 😄 Saygılar.
 10. paramecium

  Garage Sale

  Selam, ÖM attım. Saygılar.
 11. paramecium

  pci-e x16'a pci-e x1 kart takmak

  Selam, Teşekkürler ikinize de 🙂 Saygılar.
 12. Selam, PCI-E x16 bir slot'a PCI-E x1, x4 veya x8 takılabiliyor. Benim anakart aşağıdaki gibi: En sağdaki PCI-E x1 slotta Asus Xonar mevcut. Sonraki PCI-E x16 3.0'da GPU var ve diğer x1 slotu öldürüyor haliyle. Ben Wifi adaptörünü X16 2.0 slotuna taksam GPU performansında sıkıntı olur mu? GPU da aman aman bir şey değil; HD7550 midir nedir. Daha da ölmesin yeterli benim için :) Saygılar.
 13. Selam, 2 lptop'u da n11 üstünden ve aynı satıcıdan aldım ben. https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-e595-20nf001rtx-ryzen5-3500u-8gb-512g-ssd-156-fhd-freedos-P399914615 Satıcı sağlam firma, bir distribütörün firması. 111TL'lik kupon da kullanmıştım. Saygılar.
 14. Selam, Online eğitim için 2 tane Lenovo E595 (Ryzen 5 3500U, 8GB ram, 512GB SSD, 15.6" FHD IPS) aldım ben. Benim ufaklıklara (3. ve 5. sınıf) yetiyor ama 8. sınıf beklentisi nedir bilemedim. Saygılar.
 15. paramecium

  Ofise NAS yedekleme

  Selam, Bence SHR daha mantıklı. Ola ki disklerden biri -istediği kadar garanti olsun- arıza yaptı. Tamam RAID sayesinde veri kaybın olmadı ama aynı diskten tekrar bulup koyabilme durumun olmayabilir. Ben bu sebeple SHR kullanıyorum. Kapasite arttırırken de faydalı oluyor. Saygılar.
×
×
 • Yeni Oluştur...