Jump to content

paramecium

Mod
 • Mesaj sayısı

  11.538
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

paramecium hakkında

 • Rütbe
  paramecium

Son profil ziyaretçileri

1.532 kez ziyaret edildi
 1. paramecium

  döküm demir tava / cast iron pan

  Selam, Tuzun ince değil de iri taneli olması gerekiyor diye biliyorum. Öbür türlüsü hemen çözülüyor çünkü. Saygılar.
 2. paramecium

  Taş fırın ve pizza

  Selam, Abi fırın 300°C'e kadar çıkıyor, üstü abartı olacaktır diye düşünüyorum çünkü temizleme modunda 500°C sıcaklığa çıkıyor alet. Fırının içini nemli tutmak da ısıyı arttırıyor, ben onu yapıyorum. Ufak bir tepside su da koyuyorum, elimde su da sıçratıyorum içine. Saygılar.
 3. paramecium

  Taş fırın ve pizza

  Selam, 7mm yerine 8mm bulabilirdim ki daha ağır olacaktır. 6mm malzemenin depoladığı enerji de kâfi geliyor hamuru koyunca çıtır yapmaya. Hazırda da yüksek karbonlu bulunca şahane oldu. Kesim ve malzeme 50TL vermiştim; hammadde fiyatlarının böyle saçmalamadığı dönemdi :\ Ben fırında alttan 2. rafa koyuyorum sacı, sıcaklık olarak da 275-280°C kullanıyorum. Fan açmıyorum, fanın tarafı çok daha çabuk kızarıyor dengeyi bozuyor ve çevirmek gerekiyor. Onun yerine nemli pişirme yapıyorum; 3,5-4 dakika içinde hazır oluyor. Pizzada hafif kahverengi kızarmış taban istiyor ev halkı. @goldbären sana da yaptıralım bir sac :) Saygılar.
 4. paramecium

  Taş fırın ve pizza

  Selam, Ölçü ve adet belirlerseniz toplu olarak lazerde kesitirilebilir herkese; daha uygun fiyat alırsınız. Size azcık zımpara işi falan kalır. Saygılar.
 5. paramecium

  Taş fırın ve pizza

  Selam, Ben lazerde 6mm yüksek karbonlu çelikten(ST52) kestirdim 1 tane. 1 yıldan fazladır onu kullanıyorum, oldukça memnunum. Yüzeyi zımpara ve scotch ile temizleyip sonra da seasoning yaptım; yapışma falan olmuyor. Tek kötü yanı ağır ama taş gibi kırılma ve emme derdi yok. Benim fırının raflarından 3 tanesi raylıydı, tam raya otuıracak şekilde kestirdim; oynama ve kayma da yapmıyor. Fırın temizleme modunda bunu da içerde bırakıyorum, tertemiz oluyor. Saygılar.
 6. paramecium

  E-Kitap Okuyucu

  Selam, GERGE'nin tavsiyesi ile Libra almıştım, gayet güzel. Saygılar.
 7. paramecium

  Higrometre ve Alın Termometresi seçmek

  Selam, Benim bildiğim civadan ötürü değil de camdan ötürü belli bir sürenin sonudna değiştirin deniliyor. Tam sebebi nedir soruşturmadım. Şimdilerde elektronik bir ürüne geçmem gerekiyor; çocuklar hastayken bile anında oyun moduna geçmeye çalışıp riskli anlar yaratabiliyorlar :\ Saygılar.
 8. paramecium

  hava temizleyici zımbırtı cihazı

  Selam, Birçok gıda tesisi UV kullanıyor şeffaf ambalajlı ürünler için. Su şişeleme tesisleri bile kullanıyor şişeleme sonrası; her ihtimale karşı. İşlenmiş et ürünlerinde falan da bu geçerli ama sodyum nitrat basmayı pek bir seviyorlar onlar da. UV'nin verilme yoğunluğuna bağlı olarak değişir diye düşünüyorum ben etkinliği. Saygılar.
 9. paramecium

  Higrometre ve Alın Termometresi seçmek

  Selam, Civalıların bir ömrü var. Ben genelde sonbahar gibi yenilerini alıyorum; malum hastalık mevsimi :) Ama pandemiyle maskenin önemini gördük; Asya ülkeleri gibi çocukları okula gönderirken taktırırım ben artık. Üst solunum yolu enfeksiyonlarından kırılıyorduk okulan eve taşınan hastalıklardan ötürü. Saygılar.
 10. paramecium

  hava temizleyici zımbırtı cihazı

  Selam, Statik filtre denen şey geçirgenliği yüksek elyaf tarzı bir filtre. Yaptığı şey havadaki kaba tozları tutuyor; iplikçik ve saç gibi. Kademenin fazla olması, arkadaki daha pahalı olan ve daha çabuk tıkanma riski olan filtrelerin ömrünü uzatmak amaçlı. 3M'in klima filtresi satılıyordu Koçtaş'da, 3 al 2 öde şeklinde, ondan aldım. Klimanın içindeki filtreler oldukça iri gözenekliler ve çabuk pisleniyorlar; ayrıca filtreleme oranları da düşük. Bu sayede sirkülasyon modunda havadaki tozları filtreleyecek. Benim klimada enzim, karbon ve bir de plasma quad dediği bir şey var. Sirkülasyon modunda devrede oluyor mu kontrol etmedim daha. Bakteri, virüs ve toz için etkili demişler ürün broşüründe. Saygılar.
 11. paramecium

  hava temizleyici zımbırtı cihazı

  Selam, Salondaki klima için filtre aldım, yarın falan elime geçince onu takıp hava sirkülasyonu modunda çalıştıracağım. Kitaplığın olduğu oda için de 3H alıp koyayım bakalım ne olacak. Yerde robot dolanıyor ama tırmananı lazım artık bunun :P Saygılar.
 12. paramecium

  hava temizleyici zımbırtı cihazı

  Selam, Air purifier filtreleri nereden alıyoruz peki; aliexpress mi hepsiburada falan mı? Bir de 3C ile 3H farkı nedir??? Saygılar.
 13. paramecium

  hava temizleyici zımbırtı cihazı

  Selam, Salonda klima var, ona statik filtre takıp deneyeceğim 1-2 ay. Ama 10m² çalışma odası için ne önerirsiniz; hedef sadece toz! Saygılar.
 14. paramecium

  Robot Süpürgeler

  Selam, Dyson sanki fazla yüksek 😕 Saygılar.
 15. paramecium

  hava temizleyici zımbırtı cihazı

  Selam, Bulundukları odadaki toz miktarını ne derece azaltıyor bunlar? Kitaplıklar ve raflar toz oluyor sürekli, çok el oyalıyorlar 😞 Böyle bir cihaz ile dertlerim azalır mı acep? Saygılar.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...