Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

Kayıtları dinleyen "tarlalar sürüldü" muhabbetlerini gören aklı başında herkes ortada bir hile hurda döndüğünün farkında zaten. Ha, "Emenike'nin para sayarkenki görüntüleri" gibi beklentiler boş çıktı tabii, ama bir şike dönmedi demek kendini kandırmak olur. "Sırf Fener mi şike yaptı, diğer takımlar çok mu temiz?" sorusu ayrı bir konu. Ama kanıtlanan, su götürmez şekilde ortaya çıkan benim bildiğim bir Fener (3 Temmuz muhabbeti) var, bir de Trabzon (ayrı konu, Anonymous kayıtlarındaki para aktarma muhabbetleri). GS'nin de teşvik primi konusunda ara ara çeşitli eski futbolculardan haberler geliyor, ama teşvik primi etikliği haklı olarak sorgulansa da mantıken şike kapsamına giren bi konsept değil. İnsanlara yenebileceği maçta yenilmesi için ödeme yapmak şike olur, direkt olarak doğal sonucun aksine hareket etmesini istemek olur, ama yenebileceği maçta yenmesi için teşvik vermek aynı ebatta bir şey değil.

Sosyal ağlarda paylaş

olur mu be öyle şey rew, adamların bir iddiası yok belki havlu atmış takıma size araba alacağım dersen (hele eskiden söz ediyorsak) herif varını yoğunu verir , vurur kırar parçalar maçı almaya çalışır. O maçın skoruna direkt etki ediyorsun, üzerine belki de adamlar agresif oynayacağı için sakatlık vs ile rakibini düdüklüyorsun. Şike sayılmıyor ama kesinlikle etik değil, normal bir tarafıda yok. Keşke sizinde başınıza gelseymişde o zaman görseymişiz ? . 

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, Rewendor dedi ki:

Kayıtları dinleyen "tarlalar sürüldü" muhabbetlerini gören aklı başında herkes ortada bir hile hurda döndüğünün farkında zaten. Ha, "Emenike'nin para sayarkenki görüntüleri" gibi beklentiler boş çıktı tabii, ama bir şike dönmedi demek kendini kandırmak olur. "Sırf Fener mi şike yaptı, diğer takımlar çok mu temiz?" sorusu ayrı bir konu. Ama kanıtlanan, su götürmez şekilde ortaya çıkan benim bildiğim bir Fener (3 Temmuz muhabbeti) var, bir de Trabzon (ayrı konu, Anonymous kayıtlarındaki para aktarma muhabbetleri). GS'nin de teşvik primi konusunda ara ara çeşitli eski futbolculardan haberler geliyor, ama teşvik primi etikliği haklı olarak sorgulansa da mantıken şike kapsamına giren bi konsept değil. İnsanlara yenebileceği maçta yenilmesi için ödeme yapmak şike olur, direkt olarak doğal sonucun aksine hareket etmesini istemek olur, ama yenebileceği maçta yenmesi için teşvik vermek aynı ebatta bir şey değil.

başka takımın maçına maddi olarak etki etmek şike değil mi? Nasıl bir hayal dünyası bu?

Sosyal ağlarda paylaş

İnsanların mantıklı düşünebildiği bir hayal dünyası ?

Teşvik priminin etik olduğunu iddia etmedim zaten, hatta tam tersi yönde yazdım.

Suç ile etik farklı şeyler. Eşini aldatmak da etik değil, ama bu yüzden hapse girmezsin başka bir şey olmadıkça.

GS'li olduğum için savunacak olsaydım zaten teşvik primi muhabbetini hiç boşa açıp da oraya hedef göstermezdim. Burada eskiden FB'nin teşvik primi muhabbeti konuşulurken de (10 seneyi geçmiştir, daha 3 Temmuz yoktu ortada) şike değil ama etik de değil demiştim, takıma göre fikir değiştirmiyorum. Ama burada teşvik priminden dolayı yüklenenlerin çoğunun kendi takımlarına geldiğinde fikir değiştireceğine eminim ? (gold hariç tahminen)

Havlu atmış/atmamış her takımın zaten teoride birincil amacı kazanmak. Buna ne kadar motivasyonla maça çıktıkları ayrı konu. Teşvik primi adamların kendi amaçlarını destekleyen bir hareket. Şike ise tam tersine adamların amaçlarıyla çelişen ve onları amaçları dışında harekete yönlendiren bir hareket. Dolayısıyla evet ikisi farklı şeyler. Ha, tabii ki dediğiniz gibi havlu atmış takıma "araba alacam" dersen çok daha fazla çaba gösterir o yıllarda. İşte orası da "etik değil" kısmına giriyor.

Bu arada 80'lerde, 90'ların başında teşvik primi yapmamış "büyük" takım yok. Diğerlerinin de yapıyor olması GS'yi temize çıkarmaz tabii, yanlış anlaşılmasın.

Sosyal ağlarda paylaş

baya bilinen bir adam, tecrubeli.

diger valencia da ecuadorlu, zaten pek de o taraftan iyi topcu yok.

youtube premium acmis takim, hazirlik maclarini ordan veriyor ama yine youtube'da arayinca korsan yayinlar cikiyor.

youtube tr'nin soyle eventlerde 1 tane vardiya elemani koymamasi dusundurucu, bence youtube biraz daha kati davransa klubun kasasina 3-5 lira daha cok girer.

haftaya da sacma bir turnuvadayiz, sivas falan var.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde Rewendor tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...