Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kablosuz kulaklık?

Saeros

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Denemeye gerek yok aslında. Sesinin nasıl olduğunu grafiklerine bakarak görebilir, gerekirse EQ ile hafif dokunuşlar yaparak tam istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Öğrenmek zor değil, şurada epey iyi bir yazı var: https://crinacle.com/2020/04/08/graphs-101-how-to-read-headphone-measurements/

Özelliklerini beğendiğiniz, grafikleri istediğinizden çok uzak olmayan bir tane alın. Şu anda yenisini alacak olsam daha pahalıları olmasına rağmen hiç düşünmeden kafa üstü olarak dediğim gibi Jabra Elite 85h (özellikleri ve mikrofonları iyi, EQ ile de tam istediğim sesi alıyorum, ANC de sadece ofiste kullandığımdan fazlasıyla yeterli, özellikle ofisteyken hem bilgisayarıma hem telefonuma bağlı çalışması çok iyi. Bilgisayardan bir şey dinlerken/izlerken telefon çalarsa filan hemen telefona geçiyor ve çalmaya başlıyor. Gecikme de çok iyi ama Matebook'dan olabilir bu, sıfır gecikme sorunu ile YouTube, Crunchyroll filan çalışıyor.) IEM olarak ise Galaxy Buds Pro alırdım. Elimde WF-1000XM3 olmasına rağmen su geçirmezliği için yine de Galaxy Buds Pro düşünüyorum ama bu yaz yenisi çıkar büyük ihtimal, bekliyorum ondan. Büyük ihtimal saat ve kulaklığı beraber güncellerim, WF-1000XM3 su geçirmese hiç güncellemeye gerek olmayacak ama çok yağmurda kalıyorum.

Android için parametrik EQ bu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxmpz.equalizer

iOS kullanıyorsanız ama parametrik EQ yok sanırım, iOS almamak için en önemli nedenlerimden biri bu benim.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, GreenPeace77 dedi ki:

Harman curve ayarının günlük kullanımda çok başarılı olduğunu söyleniyor. denemek lazım bu ayarı sonra üzerine kişisel ayarlarla için küçük dokunuşlarla istenilen seviye elde edilebilir.

https://www.reddit.com/r/sony/comments/olt1u6/guide_how_to_get_best_sound_from_sony_wh1000xm4/

Ben de harman curve'e fixleyip dinliyordum android kullanırken, iyiydi ses deneyimim. Apple'a geçince kendim ayarladım zevkime göre. Hatunun müzik kulağı iyi bayağı, sonra ona da dinlettim. Ondan da onay aldım ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...

bluetooth kulaklık bakıyorum airpod a yükseliyorum da ben böyle şeyleri çok ortada bırakıyorum köpek var, unutma ihtimalim var o yüzden üzülürüm diye düşünüp f/p bir şey arıyorum qcy diye bir marka önerdiler kullanan var mı? 

https://www.hepsiburada.com/qcy-t13-bluetooth-5-1-bluetooth-kablosuz-kulaklik-p-HBCV00000QVK4E

Sosyal ağlarda paylaş

Bende airpods pro var, eğer müzik dinleyeceksen bence airpods pro bile pek iyi değil. Dinlemeyeceksen pil ömrü ve splash resistance reviewlarına (terleyince, su değince falan bozulmasın) göre al geç hangisini istersen.

Öte yandan çoğu bluetooth kulaklıkta ses senkronizasyonu kötü bayağı. Ona da dikkat et.

Sosyal ağlarda paylaş

bende 2 tane bt kulaklık var. ikisinde de arka plandan gelen tiz sese uyuz oluyorum. müzik dinlerken falan belli olmuyor ama boştayken frekans sesi geliyor sanki. 

en memnun kaldığım şuydu https://www.hepsiburada.com/philips-shb5250bl-00-bluetooth-kulakici-kulaklik-mavi-p-HBV000002NQ6N?magaza=voltronx

bunu da kızım suyun içine attı teki bozuldu çok üzüldüm. 

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, deadwoll dedi ki:

Bende airpods pro var, eğer müzik dinleyeceksen bence airpods pro bile pek iyi değil. Dinlemeyeceksen pil ömrü ve splash resistance reviewlarına (terleyince, su değince falan bozulmasın) göre al geç hangisini istersen.

Öte yandan çoğu bluetooth kulaklıkta ses senkronizasyonu kötü bayağı. Ona da dikkat et.

ios cihazdan dinliyosan balanced eq ayarı var accessibility'de bi yerde

Sosyal ağlarda paylaş

Bende xm3 de var, noise cancelling'i efsane cidden. Yalnız konuşma vs. değil de, daha çok stabil gürültüleri kesiyor teknolojisi. Kalabalık uğultusunu kesiyor mesela direk ya da uçak motoru, trenin ray sesi falan gelmiyor ama yan koltuğunda davarın teki telefonla konuşuyorsa duyuyorsun. Herhangi bir şey dinliyorsan hiç bir şey duymazsın tabii sdf

Xm4 o serinin en iyi modeli. Xm5'in tipi, ergonomisi falan kötü, xm3'te de bazı sensörlerin eksikliği hissediliyor. İyi karar olmuş. Bu arada Xm3 üzerine su geçirmezliği ne kadar geliştirilmiş ona bakmak lazım. Spor yaparken terleyince dahi sorun olabiliyormuş xm3'lerde.

Sosyal ağlarda paylaş

aksine in-ear rahatsiz etmiyor mu ?

bu wh4'un malzemesini guzel yapmislar, gecen ofiste 5 saat muhtemelen takili kaldi, bi son yarim saati rahatsizlik vermeye basladi. Genel olarak konforlu diyebilirim.

Bana da in-ear'lar gelmiyor, kulagimi agritiyor, acitiyor. Bir de cikardiktan sonra hunharca(!) kulagi kasiyasim geliyor ?

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, deadwoll dedi ki:

Xm4 o serinin en iyi modeli. Xm5'in tipi, ergonomisi falan kötü, xm3'te de bazı sensörlerin eksikliği hissediliyor. İyi karar olmuş.

Kharon kardesimizin yonlendirmesi ile alindi. Burdan kendisine ve diger lan ne kadar mal herifsin mx5 mi alinir diyenlere tesekkuru borc bilirim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...