Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kablosuz kulaklık?

Saeros

Öne çıkan mesajlar

50 dakika önce, bLackcha0s dedi ki:

ya bu arada evet ben mi çok rahatsız oluyorum bilmiyorum kulağımı kaplayınca ayak tabanımın titreşimi bile beynimin içinde zonkluyor hepinizde böyle mi ?

yere topuğunu vurma, parmak ucunda yürü. Kulaklıksızken adımlarına odaklanıp dinlesen zaten topuklarını yere vura vura yürüyorsan eğer yine beyninin içinde zonkladığını, sadece günlük hayatında bunu farketmediğini göreceksin

Drall tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

düztabanlık varsa kalça kaslarında organizasyon eksikliği de vardır. Parmakucu dediysem böyle parmakucu da değil de, parmakları hariç tutarsak ayağın ön 1/3üne ağırlığı vererek. Yani parmaklar harici kısmı üçe böl, ön üçlükte tut ağırlığı. daha dik durmanı da sağlar. Başta baldırlar baya bi yanar, ama birkaç hafta içinde olaylar değişir, ayak kavsi ve baldırlar birbiriyle iletişim kurmaya başlar, sonrasında da bu zincir açıldıkça açılır.

bir adım farkındalık testi olarak bi tane analog tartı al, diyelim ki 70 kilosun, tartıya çıktığında 71i bile göstermeden direkt 70e kadar çıkması lazım. Eğer ibre 70in üzerine çıkıp geri aşağı iniyorsa demek ki yürürken gereksiz efor sarfediyorsun, yere haddinden fazla kuvvetle adımını fırlatıyorsun. Bir başka versiyonu da analog tartının başında sandalyeye otur, ayaklarını tartının üzerine koy. Yaklaşık vücut ağırlığının üçte biri falan bacaklarındır, onu gösterir tartı. Daha sonra tartının üzerinde ayağa kalk. Yine aynı şekilde, 70in üzerine çıkıp tekrar 70e iniyorsa bu demektir ki yine bir organizasyon problemi mevcut.

İlgini çekiyorsa bu tarz bedensel/hareketsel farkındalık egzersizleri, Moshe Feldenkrais okuyabilirsin. Awarenesss through movement, the elusive obvious falan harika kitaplar

btw okumakla uğraşamam diyosan netflixte Lorena diye bi belgesel var, barefoot ultrarunner bi hatun. Onun koşuşunu analitik bir mindsetle izlersen ondan insan doğasına uygun koşu stiline dair baya şey öğrenebilirsin. onun adımlarını yere atış şekli yürüyüşte de baya ayak bileği biyodinamiğine uygun. Anatomi kitaplarında yürüyüşte önce topuğu koydurur, ama aynı zamanda bütün ayak resimlerinde de hallux valgus var (ayak başparmağının ecişbücüş olduğu "normal günümüz insanı" ayağı). Anatomi doktorama ülkede kalıp devam edebilseydim buna karşı bir tez yazmayı planlıyordum ama ülkeyi bırakırken el mahkum doktorayı da bıraktım ?

Bir sonraki adım olarak yatırımını barefoot ayakkabılara yapabilirsin. Düztabanlıkla ömür geçmez, şimdi çalışmaya başlasan birkaç seneye baya sağlam bir ayak kavsi edinebilirsin.

Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu bilgiyi vermek için hazırolda bekliyormuşsun gibi geldi bana sdfds benim hanım böyle bu arada, lap lap atıyor ayaklarını. tendonları iyi gelişmemiş belli bir yaştan sonra gelişimi çok zor, özel antrenman falan gerekiyormuş beceremedi eşim. Aşil tendinity oluyor çok zorladığında tenis oynayamadı mesela uzun süre yürümesi bile yasak. 

Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, Liebe dedi ki:

Abi bu bilgiyi vermek için hazırolda bekliyormuşsun gibi geldi bana sdfds benim hanım böyle bu arada, lap lap atıyor ayaklarını. tendonları iyi gelişmemiş belli bir yaştan sonra gelişimi çok zor, özel antrenman falan gerekiyormuş beceremedi eşim. Aşil tendinity oluyor çok zorladığında tenis oynayamadı mesela uzun süre yürümesi bile yasak. 

hayatım bu bilgileri vermek üzerine kurulu sfdjkj

Baya antrenman lazım evet, aynı hayatı sürdürmeye devam etmek istemek, komforu dışarıda arayan bir hayat kurmak falan direkt sakatlıkları beraberinde getiriyor. yürüyüş ve postürü değiştirmek, bütün hayat tarzını değiştirmeden pek mümkün olmuyo

İnsan bedeni haftada üç gün günde 1-2 saat spor salonuna gidip ağırlık yapmak için yahut haftada iki gün birer saat yoga yapmak için evrilmemiş, netflix-koltuk-masa sandalye için hele hiç. ha tabi her hareket, hiç hareketten iyidir

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, senko dedi ki:

Ilgincime gitti ama, duzenli hergun yuruyen biri olarak dikkat edeyim buna bakalim bir sure

sevindim ilgini çekmesine! Yakınlarında cam kırıksız, topraklı bir park varsa hayatına yalınayak yürüyüşü eklemeyi de düşünebilirsin. Asıl orada ortaya çıkıyor ak koyun kara koyun ?

Sosyal ağlarda paylaş

7 dakika önce, Drall dedi ki:

sevindim ilgini çekmesine! Yakınlarında cam kırıksız, topraklı bir park varsa hayatına yalınayak yürüyüşü eklemeyi de düşünebilirsin. Asıl orada ortaya çıkıyor ak koyun kara koyun ?

bu anlattigin teknigin bir adi var mi

yutupta fln aratip dogrusunu gorebilcegimiz?

Sosyal ağlarda paylaş

Ben çekeyim koyayım skjdfhg

Yok bilmiyorum, yani genel olarak barefoot diye aratırsan zibilyon şey bulursun. Ama temel olay oyuncu yapıyı devreye sokmak. Olabildiğince farklı tipte zeminde yürü, ayaklar vücudun en çok sinir ucu sonlanması olan yerlerinden. Ne kadar değişik uyarana maruz kalırsa, o kadar farklı açıdan gelişir sinir sistemin. gördüğün devrilmiş ağacın üzerine çık yürü, çök, dur biraz, kalk sonra falan. Kumluk gördüğünde dal, taşlık gördüğünde dal, daha yavaş yürü falan. Oyna yani, sınırsız özgürlük
Başta ayağın acıcak (özgürlüğe ne kadar dayanabilirsin), sonra alışıyo ama acımamaya başlıyo. Geçen yaz antalyaya gittiğimde aileyi gazlamağa çalıştım, bi en küçük kardeşim ikna oldu. On dakikaya ağlamaklı oldu çocuk gerginlikten sjkfdhg
Diyebileceğim en mühim detay, ayakları olabildiğince serbestleştirerek genişletmek. yürümeye başlamadan önce ayaklarına güzelce masaj yapabilirsin, parmak aralarına el parmaklarını takıp ayağı çevirmek, çamaşır sıkar gibi topuk ve parmak köklerinden çevirerek sıkmak falan gibi şeyler yapabilirsin. Ayaktaki sinirleri bi uyandırır böyle bi başlangıç

Sosyal ağlarda paylaş

On 31.08.2022 at 20:37, GERGE dedi ki:

iOS ve ses pek beraber gitmiyor. Parametrik EQ kullanmak filan mümkün değil iOS ile.

airpods pro'ya parametric olmasa da bi eq ayarı yapıyor az daha iyi oluyor ya. bi de sana müzik dinletiyor hangisi daha iyi diye soruyor ona göre bi yerleri boostluyor

tiLi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici

Konu kablosuz ama.

Eğer TWS Harman istiyorsanız benim yaptığımı yapın. Almak istediğiniz kulaklıkları teknik özelliklerine göre belirleyip EQ ile ne kadar yakınlaşabileceğini kontrol edin.

Benim bulduğum bu oldu: https://www.dropbox.com/s/4hmbm52jh0n5xm7/Jabra Elite 7 Pro.pdf?dl=0

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Sony Wh1000xm4 ya da airpods pro 2

Su an sanirim biri kulakustunun digeri kulakicinin en iyisi. Wh1000xm5 de var ama tasarimi falan facia. Wh serisinin tek kotu yani bassi azaltman gerekiyor eq ile.

Airpods’u da ozellikle apple urunlerin varsa tavsiye ederim. Ses kalitesinden ziyade kullanisliligi ve yok gibi olmasi sahane.

Bunlarin onceki iterasyonlarini gunluk olarak kullaniyorum uzun zamandir, gonul rahatigiyla tavsiye edebilirim. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...