Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kablosuz kulaklık?

Saeros

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Fiyat, ne tarz (kulak içi, kulak üstü, kapalı, açık...)?

Oyun için kablolular hala daha iyi performans veriyor, soundstage gibi şeyler önemli oyunda onlar için de açık planar hala yenilebilmiş değil ama kablosuzları aşırı pahalı (aşırı derken $500+).

En düz tavsiyelerim oyun için Corsair HS70 Pro Wireless (Bluetooth olmadan, bu ayrım önemli), Logitech G535 ve Arctis Nova 7 olur.

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 24.04.2023 13:29 tarihinde dedi ki:

Fiyat, ne tarz (kulak içi, kulak üstü, kapalı, açık...)?

Oyun için kablolular hala daha iyi performans veriyor, soundstage gibi şeyler önemli oyunda onlar için de açık planar hala yenilebilmiş değil ama kablosuzları aşırı pahalı (aşırı derken $500+).

En düz tavsiyelerim oyun için Corsair HS70 Pro Wireless (Bluetooth olmadan, bu ayrım önemli), Logitech G535 ve Arctis Nova 7 olur.

öncelik oyun. bütçe  5K. kapalı ve kablolu. üzmeyecekse kablosuz da olur aslında. şuan kablo nedense gözüme batmaya başladı.

marksman tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Corsair HS70 için kefilim hatta ben Pro değil bluetooth olanını kullanıyorum ki testlerde bi tık daha kötü sonuç almış. Yalnız sarjı benim beklediğimden fazla gidiyor hatta teknik özelliklerinde yazıkları gibi 30 saate yaklaşıyor. Kötü yanı olarak müzik dinlerken dışarı fazla ses verebiliyor onun dışında başarılı.

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 26.04.2023 14:29 tarihinde dedi ki:

HS70'den daha iyi ölçüm veren oyun kulaklığı görmedim:

h682Lc.png

Kullanan biri olarak onaylarım bunu.

Genelde ama Hifiman HE400se ve masada condenser kullanıyorum.

He400se’yi hic detayli bir kulaklik testinden gecirdin mi? Benim sol monitorden bazi frekanslarda zirilti geliyordu ses yuksekken. Geri verdiydim. Cok guzel bir kulaklik ama qc sorunlari dillere destanmis hifiman’in… Arastirinca gormustum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Benim HE400se'de sorun çıkmadı. Mikrofon olarak da bunu kullanıyorum, masa standıyla güzel çalışıyor, sorunsuz. Ses kartı lazım tabii condenser çalıştırmak için, HE400se için de amfi lazım. AXE I/O hepsine yetiyor.

Geceleri gürültü çıkarmamak için HS70 Pro Wireless kullandığım oluyor ama, ses kalitesi cidden iyi. Film ve dizi izlerken de katıyorum bazen.

Sosyal ağlarda paylaş

marksman, 27.04.2023 18:26 tarihinde dedi ki:

corsair hs70 pro alındı teşekkürler. gelince yorum yazarım

Alamadım.

"..... numaralı siparişini tedarik sürecindeki aksaklık nedeniyle gönderemediğimiz için hesabına özür amaçlı bir indirim kuponu yükledik..." diye mesaj gelmiş.

Ben kulaklığı aldığımda  son 1 tane görünüyordu. Şimdi ne hikmetse başka bir satıcıda son kulaklık olarak  1000 tl fazlasına görünüyor 

Sosyal ağlarda paylaş

marksman, 29.04.2023 13:21 tarihinde dedi ki:

Alamadım.

"..... numaralı siparişini tedarik sürecindeki aksaklık nedeniyle gönderemediğimiz için hesabına özür amaçlı bir indirim kuponu yükledik..." diye mesaj gelmiş.

Ben kulaklığı aldığımda  son 1 tane görünüyordu. Şimdi ne hikmetse başka bir satıcıda son kulaklık olarak  1000 tl fazlasına görünüyor 

https://www.saturn.de/de/product/_corsair-hs70-pro-wireless-2605485.html

indirimde şu an ama almanyada  fghk

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

En ucuz Sinerji'de var görünüyor: https://www.sinerji.gen.tr/corsair-hs70-pro-71-surround-kablosuz-krem-gaming-kulaklik-p-34571?v=1.22.2

Hakkında şunu yazmıştım kulaklığın, hala fikrim değişmedi:

GERGE, 09.03.2022 23:11 tarihinde dedi ki:

Bu arada birkaç saattir HS70 Pro'yu kurcalıyorum.

İlk saat çıldırttı, paketleyip Amazon'a iade edecektim. EQ çalışmadı, 7.1 çalışmadı, kullanırken uyku moduna geçmeye çalıştı, çöptü tam. Sonra alıcısını çıkartıp bir yandaki USB slotuna taktım, tüm sorunlar tamamen ortadan kalktı. İkisi de kasa arkası USB 3.2 Gen1 bu arada. Niye böyle oldu hiçbir fikrim yok. Daha önce hiçbir cihazla böyle bir sorun da yaşamadım. Razer alıcısı ile yerini değiştirdim, Razer sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Muamma.

Neyse, EQ iyi çalışıyor. Klasik fixed-band EQ. Preamp uygulayamıyorum ama, o canımı sıktı biraz. Windows'un sesini %80'de tutarak devam ediyorum ama, bu da bir çözüm. Alette ses şiddeti çok yüksek zaten, en yüksek ses sağır eder, çocuk ya da ergene almayın bundan diyecek kadar yükseliyor sesi. Uyarayım.

Ses kalitesi epey iyi, epey epey iyi. EQ'ya güzel cevap veriyor, kolayca Harman eğrisine çekerek beğendiğim sesi aldım. Müzikte epey iyi. Müzik dışında EQ açmaya gerek dahi yok, hatta müzik dinlerken de türe bağlı olarak EQ olmadan kullanılabilir, ses kalitesi ve sürücülerin konfigürasyonu cidden iyi. Ses daha önce kullandığım tüm oyun kulaklıklarından daha iyi, hafif V şeklinde; ama dediğim gibi, film izlerken ya da oyun oynarken daha iyi böyle. Zaten oyunların ses profili genelde farklı oluyor fakat Razer'ın kulaklıkları mesela basları korkunç vurgulayarak bir garip şekillere bürünüyor. Bunda ise kutudan çıktığı gibi gelen ses rahatsız edici değil, neredeyse neutral. Sadece biraz oyun/film profiline yakınım ama yine de dengeliyim diyor. EQ filan yapmam diyen de gönül rahatıyla alabilir yani.

Soundstage olarak, kapalı bir kulaklıktan duyduğum en iyi soundstage, bu konuda pek söylenecek bir şey yok. Oyun kulaklığında da bu önemli zaten.

Dışarda kullanılmaz, ses yalıtımı iyi değil, dışarı ses veriyor, ses alıyor. Ama evde kullanılır bu tarz kulaklıklar genelde.

7.1 işte bildiğiniz gimmick. Ama bununkini beğendim, sesi HyperX'in ya da Windows Sonic'in yaptığı gibi bozmuyor. Sesin nereden geldiğini diğerleri kadar sesi bozmadan daha veriyor ama yine de stereo yeterli yani, 7.1 olayını filmlerde kullanıyorum ben daha eğer kullanırsam.

Mikrofon kalitesi de iyi.

Sonuç olarak, kulaklık oyun kulaklığı sınırlarını epey aşıyor. Ben bunu sadece oyun oynarken değil, müzik dinlerken de film izlerken de kullanırım. Fiyatına rağmen kullandığım en iyi oyun kulaklığı.

Tek beğenmediğim yani pasif çalışmaması, 3.5mm girişi dahi yok. Eğer sarj olurken çalışmaya devam etmeseydi almazdım zaten.

Amazon'da ucuz şu anda, 2 tane kaldı diyor ama: https://www.amazon.com.tr/CORSAIR-Gamer-Headset-HS70-WIRELESS/dp/B07Y2MGQM7/

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
tiLi, 30.04.2023 11:24 tarihinde dedi ki:

ben de özeniyorum ama discordda delioğlan gimmick dedi buna

https://discord.com/channels/111236780811911168/702687178047619122/1095742235250786455

YPCUdV9.png

Impedance ayarının tonu değiştirdiği gerçek abi, tartışılacak bir yanı yok onun. Ton değişiyor. Net ve bariz değişiyor. Çok kurcalıyor musun dersen ama hayır, yine de farklı amfi simülasyonları ile farklı değerlerde kullandığım oldu. Sabit bir yere buldum, genelde orada. Ama enstrüman girişi çok kaliteli, sırf bu olmasa da yani gürültü vb. etkenlerde fiyatına göre çok iyi, Scarlett'lardan, Audient iD'lerden daha iyi. 

Sosyal ağlarda paylaş

Fistan, 30.04.2023 10:11 tarihinde dedi ki:

stokta görünmüyor fiyatını göremedim. şuan en ucuz burada ama teslimat 18 mayıs, amazon us gönderiyor. https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07X9W721J/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JXUWJ8SPF9OT&psc=1

acelesi olmayanlar tercih edebilir. ürünün fiyatı 1600 geriye kalan 1000 tl ithalat depositosu görünüyor. ordan da bi indirim gelebilir tamamlandıktan sonra

teknoloji pazar diye bi yerden yakın fiyata aldım. ne tesadüf yine son ürün sdf bakalım gelecek mi 

mesaj attım stokta bi adet var kargolanacak diyor neyse ki 🙂

marksman tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...