Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 4 Ana Konu

Scalanova

Öne çıkan mesajlar

Sonu tamamen cliffhanger, ne anlatmayı planlıyorlarsa onu da görmeden tam yorum yapamadım ama sanırım ilk defa bu kadar kapanış olmayan bir oyun hissine kapıldım finalde. Live service oyunlar bile bu kadar yarım bırakmıyor genelde ilk çıktıklarında. O epilog kısmını şimdiden koymasalarmış daha iyi olurmuş sanki.

Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad, 16.07.2023 18:59 tarihinde dedi ki:

Hikayeyi şimdi bitirdim de ya niye böyle yapmışlar acaba ya. 

Gizli içeriği göster

Bitmeyen savaştan bıkıp karı koca yeni bir dünya yaratan yaratıklardan biri kendi iradesiyle terk ettiği cennete dönmek için oğlunu öldürdü karısını da öldürecekti. Kadın da zamanında terk ettiği cehennemi ele geçirmek için her şeyi göze alıp hayvan gibi zalimlesti. Yol üstünde çerezlik lesser evil falan kestirdiler bize. Donan mal gibi öldü. Of yani bu nasıl hikaye ya.  

Spoiler

Donan'ın ölümü tam bir mallık. Sen git zamanında Astaroth mudur nedir onu öldür, git sabit duran kolona öl. Kim yazdıysa o kısmı cidden bayağı boşlamış işi.

Sosyal ağlarda paylaş

Lvl 70 olmak üzereyim. Haritaların 5. bonusunu almaya yönelik oynuyorum şu an, denk geldikçe world boss/helltide falan yapıyorum. Casual olarak hala oyun keyif veriyor. Yalnız takılmaktan biraz sıkıldım ama sanırım, klana da bi türlü giremedim ne zaman oyuna girsem @-Bonesoul- a denk gelemiyorum fdsfs yok mu bunun başka yolu? Galiba en hızlı lvl alma yolu şu an için nigthmare dungeonlardan çıkmamak, bunu da tek yapınca sıkılmaya başladım biraz. Klandan aynı lvllarda birileri çıkar umuyorum 

Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad, 16.07.2023 18:59 tarihinde dedi ki:

Hikayeyi şimdi bitirdim de ya niye böyle yapmışlar acaba ya. 

İçeriği gizle

Bitmeyen savaştan bıkıp karı koca yeni bir dünya yaratan yaratıklardan biri kendi iradesiyle terk ettiği cennete dönmek için oğlunu öldürdü karısını da öldürecekti. Kadın da zamanında terk ettiği cehennemi ele geçirmek için her şeyi göze alıp hayvan gibi zalimlesti. Yol üstünde çerezlik lesser evil falan kestirdiler bize. Donan mal gibi öldü. Of yani bu nasıl hikaye ya.  

şöyle ki

Spoiler

bence gayet güzel hikaye.

Diablo 3'te görüyoruz ki Inarius ve Lillith, melekler ve şeytanlar arasındaki savaştan sıkılıp kendi dünyalarını kurmaya karar veriyorlar. Güçlerini birleştirip bazı yancılarla beraber Worldstone'u kullanarak Sanctuary'i oluşturuyorlar, ve ilk insanları (nephalem) yaratıyorlar.

Ancak Sanctuary'i yaratmaları hem Cennet hem Cehennem için büyük bir suç sayılıyor. Farkedildiklerinde Sanctuary ile birlikte yok edileceklerinden korkan ve Sanctuary'i kuran melekler ve şeytanlar arasında tartışma patlıyor. Bunun önüne geçebilmek için Nephalem'lere soykırım yapma önerisi geliyor ve bunu Inarius da destekliyor. Kendi çocuklarını öldüreceğini duyan Lillith deliriyor ve Inarius onu Void'e hapsediyor. Worldstone'u kullanarak Nephalem'in güçlerini kısıyor.

The Sin War denilen mevzu yaşanıyor. Prime Evil'ler Sanctuary'i keşfediyor ve Triune'ı kuruyor. Inarius onlarla savaşmak için Cathedral of Light'ı oluşturuyor. Lillith geri dönüyor. Uldyssian önderliğinde insanlardan yeni nesil Nephalem'ler (Edyrem) yaratılıyor. Triune'ı yokediyorlar. Inarius Lillith'i tekrar Void'e yolluyor. Uldyssian ile Inarius kavga etmeye başlıyor ve bu sırada Angiris Council Sanctuary'e varıyor, yaptıkları yüzünden Inarius'u cezalandırıyor ve Mephisto'ya yolluyorlar. Tüm insanların hafızasını silip yeniden başlamalarına müsaade ediyorlar.

Diablo 3'teki olaylardan sonra (Malthael) Sanctuary'e geri dönüyor. Bu aşamada Diablo 4'te anlatılan olaylar başlıyor. Cathedral of Light'ı geri kuruyor. Ama Cehennemde yaşadıkları yüzünden insanlara ve Sanctuary'e yönelik tüm hayalleri yok oluyor. Zaten Sin War yaşanmış, bir de Cehennem onun tüm benliğini kırmış durumda. Tüm bunların kurtuluşu olarak Cennet'e geri dönebilmek olarak görüyor. Ve Cathedral of Light'ı bu amaçla kullanıyor.

Yani koca bir dünya yaratan Inarius'tan oğlunu öldüren Inarius'a kadar epey bir yol var.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Bone, 18.07.2023 23:55 tarihinde dedi ki:

şöyle ki

İçeriği gizle

bence gayet güzel hikaye.

Diablo 3'te görüyoruz ki Inarius ve Lillith, melekler ve şeytanlar arasındaki savaştan sıkılıp kendi dünyalarını kurmaya karar veriyorlar. Güçlerini birleştirip bazı yancılarla beraber Worldstone'u kullanarak Sanctuary'i oluşturuyorlar, ve ilk insanları (nephalem) yaratıyorlar.

Ancak Sanctuary'i yaratmaları hem Cennet hem Cehennem için büyük bir suç sayılıyor. Farkedildiklerinde Sanctuary ile birlikte yok edileceklerinden korkan ve Sanctuary'i kuran melekler ve şeytanlar arasında tartışma patlıyor. Bunun önüne geçebilmek için Nephalem'lere soykırım yapma önerisi geliyor ve bunu Inarius da destekliyor. Kendi çocuklarını öldüreceğini duyan Lillith deliriyor ve Inarius onu Void'e hapsediyor. Worldstone'u kullanarak Nephalem'in güçlerini kısıyor.

The Sin War denilen mevzu yaşanıyor. Prime Evil'ler Sanctuary'i keşfediyor ve Triune'ı kuruyor. Inarius onlarla savaşmak için Cathedral of Light'ı oluşturuyor. Lillith geri dönüyor. Uldyssian önderliğinde insanlardan yeni nesil Nephalem'ler (Edyrem) yaratılıyor. Triune'ı yokediyorlar. Inarius Lillith'i tekrar Void'e yolluyor. Uldyssian ile Inarius kavga etmeye başlıyor ve bu sırada Angiris Council Sanctuary'e varıyor, yaptıkları yüzünden Inarius'u cezalandırıyor ve Mephisto'ya yolluyorlar. Tüm insanların hafızasını silip yeniden başlamalarına müsaade ediyorlar.

Diablo 3'teki olaylardan sonra (Malthael) Sanctuary'e geri dönüyor. Bu aşamada Diablo 4'te anlatılan olaylar başlıyor. Cathedral of Light'ı geri kuruyor. Ama Cehennemde yaşadıkları yüzünden insanlara ve Sanctuary'e yönelik tüm hayalleri yok oluyor. Zaten Sin War yaşanmış, bir de Cehennem onun tüm benliğini kırmış durumda. Tüm bunların kurtuluşu olarak Cennet'e geri dönebilmek olarak görüyor. Ve Cathedral of Light'ı bu amaçla kullanıyor.

Yani koca bir dünya yaratan Inarius'tan oğlunu öldüren Inarius'a kadar epey bir yol var.

Spoiler

D3'te oynadığımız karakter nephalemdi güçlerinin sebebi belliydi yani. Bizim şimdiki karakterin özelliği ne acaba? Lilith'in kanıyla bir bağlantısı var eyvallah da o nasıl olmuş o açıklandı mı? 

Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad, 19.07.2023 00:29 tarihinde dedi ki:
  İçeriği gizle

D3'te oynadığımız karakter nephalemdi güçlerinin sebebi belliydi yani. Bizim şimdiki karakterin özelliği ne acaba? Lilith'in kanıyla bir bağlantısı var eyvallah da o nasıl olmuş o açıklandı mı? 

cultist köylüler en başta içiriyor ya lilith’in yapraklarını. spoilera bile almadım çünkü her beta oynayan görmüştür mecburen.

Sosyal ağlarda paylaş

Liebe, 19.07.2023 06:53 tarihinde dedi ki:

Item düşünce acayip kafam karışıyor. O kadar çok item düşüyor ki ne neydi ben ne giyiyordum falan birbirine giriyor aspectler özellikle. End gamede belki daha değişir ama şu an bilinçsizce iten giyiyorum gibi geliyor. 

endgame'de de pek bişi değişmiyor. oyunun yarısı eşya karşılaştırma ve hangisi benim için iyi acaba sorusuyla geçiyo

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 19.07.2023 02:02 tarihinde dedi ki:

cultist köylüler en başta içiriyor ya lilith’in yapraklarını. spoilera bile almadım çünkü her beta oynayan görmüştür mecburen.

Benim anlamadığım d3 ile d4 arası kronolojik olarak 50 sene mi neymil, Nephalemlere ne oldu? 50 senede nesilleri mi tükendi soykırım mı yaşadılar?

Bu arada gelen patch hayvaannnnn gibi nerf ama lütfen üstteki sorum gölgede kalmasın 😄

Sosyal ağlarda paylaş

Reddit ve blizzin kendi forumları ağlama duvarına dönmüşö, sorclar ettikleri tüm küfürlerde haklı duruyorlar hele o gelen class specific sorc unique 😂 

Baya birşey nerflenmiş fakat sadece patch note okuyanlar yeni gelecek malignant gemleri gözden kaçırıyorlar gibi çünkü baya OP gemler var, hem offensive hem defensive olarak. Biraz bunu offsetlemek için gibi duruyor. Yalnız resistance'ın bozuk olduğu yerde bu kadar armor ve armor bufflayan aspect vs nerflerlerse yüksek tierler eziyetede dönebilir. 

Sezon gelince görmek lazım. Bence bir kaç hafta oynatır keyifle sonra yine benzer sorunlardan bezer gibi duruyor. Zaten BG3 çıkıyormuş arayı doldursun yeter.

Ben birkaç sezon daha böyle eksik devam edeceğini düşünüyorum oyunun. 

Sosyal ağlarda paylaş

Malignant gem denen şey sezon olmayan oyunda olacak mı ki? “Sezon oynamayan ölsün” derlerse uninstall eder geçerim.

okudum notların bir kısmını da canına okumuşlar oyunun görünüşe göre. Neyse zaten şu ara oynamayacaktım artık. İleride gene bakarım.

ahmedinejad, 19.07.2023 10:06 tarihinde dedi ki:

gücümüzün tek kaynağı bu mu acaba? 

İçip de lilith esiri olmayan kimse yoktu, gerçek neden bu değilse bile açıklandığını görmedim.

Aket-Atum, 19.07.2023 12:38 tarihinde dedi ki:

Benim anlamadığım d3 ile d4 arası kronolojik olarak 50 sene mi neymil, Nephalemlere ne oldu? 50 senede nesilleri mi tükendi soykırım mı yaşadılar?

Bu arada gelen patch hayvaannnnn gibi nerf ama lütfen üstteki sorum gölgede kalmasın 😄

O kısmı ben de bilmiyorum doğrusu bayağı kopuk geliyor bir oyundan diğerine ne olduğu. Aslında düşününce şimdi her oyunda aynı sorun var, birini diğerine bağlayamıyorum kafamda net.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...