Jump to content

Meow

=o=
 • Mesaj sayısı

  122
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Meow hakkında

 • Rütbe
  Meow

Son profil ziyaretçileri

662 kez ziyaret edildi
 1. Meow

  Yeni Google Chrome (Web tarayici)

  modemi resetle /cmd ipconfig/flushdns ipconfig/release ipconfig/renew bende çalışıyordu windows kullandığım dönemler her seferinde
 2. Meow

  Lokasyon bazlı firmaların datalarına ulaşmak

  kendine data center diyen tek mail üzerinden çalışan illegal arkadaşlar var sektör spesifik satıyorlar diye biliyorum, hatta gelir grubuna göre satanlar vardı bireysel dataları, işletme yetkili ismi telefon numarası şeklinde, tabi %30-40'ı boş çıkıyor, gsm sektöründe çağrı merkezi tarafına arama yaptırırken alıyorduk biz ihtiyaç olunca, baya oluyor tabi.
 3. Meow

  Alınık Canon DSLR

  6dmk2 normal piyasada 18-19'a bulunuyor(sıfırı 25-32 evet), istanbulda daha uyguna bulunur, kullanın abi neden korkuyorsunuz, bu arada profesyonel fotoğraf makinalarına baktığında evet kenara atılabilir mezhebine göre, sanki 2k vereyim dedim 6dmk2ye hfsd edit: benim de setup 40-50k'lık setup yanlış anlaşılmasın şimdi ahah
 4. Meow

  Alınık Canon DSLR

  anladım düzgün okuyamamışım, 5dmk2 alıp geçeceğim sanırım ilk etapta bir adet 50mm 1.8 ile, varsa elinde olan beklerim
 5. Meow

  Alınık Canon DSLR

  benim için önemli bir kıstas değil, şuan kullandığım body evfli, fakat optical viewfinderı da ayrı seviyorum, evf bir miktar kolaylık, beraberinde bir miktar kötü alışkanlık ve doğal olmayan bir hissiyat veriyor, artılar eksiler işte.
 6. Meow

  Alınık Canon DSLR

  yazdığım modellerin piyasaları sırayla 2k 4k 15k 9k 18k falan amatör makineler değil, alıp kullanmayan vardır, satmaya ihtiyaç duymamıştır bir kutuda bekliyordur falan aklına gelir 2-3k aşağı verir belki diye açayım dursun konu dedim. bana kalırsa yüksek ihtimal 5d ya da 5dmk2 alıp biraz canon lenslere yatırım yapıp sonrasında bakarım duruma, şuan ana kamera olarak fuji kullanıyorum zaten, hem acelesi olmamasından hem de piyasada şehirdışındaki satanlara vs güvenmediğimden dolayı burada konu olsun istedim. bu arada çok var zamanında kur düşükken makine alıp şuan hiç kullanmayan unutan vs, diyezli kısmı hiç anlamadım ben de aşırı aşina değilim canonlara hfsd
 7. Meow

  Alınık Canon DSLR

  Selam, elinizde kenara attığınız eski canon dslr fotoğraf makineleri ya da lensleri varsa, değerlendirmek istiyorsanız bu aralar ihtiyacım olacak, yedek kamera olarak bir adet bulundurmam gerekiyor, içim rahat etmiyor. Konuya girişime baktığınızda ölücü olduğumu, piyasada da binlerce makine olduğunun farkında olup, ucuza bir şeyler alabilir miyim diye konu açtığımı görebilirsiniz, iyi günler diliyorum 🙂 tercihen 5d 5dmk2 5dmk3 6d 6dmk2 olabilir
 8. Meow

  EDC(everyday carry) Konusu

  sayılar için demedim görsel olarak endonezyalı arkadaşlar 60cm olduğu için dedim
 9. Meow

  EDC(everyday carry) Konusu

  ya bu grafikte aradaki fark çok dramatik bir şekilde anlatılmış ya da endonezyada hobbitler yaşıyor :<
 10. Meow

  Chat GPT OpenAI

  abi şeyi soracağım, google yıllardır ai üzerine çalışmıyor mu zaten? adamlar baya buna bütçe ayırmış uzun zamandır üzerinde çalışıyorlar diye biliyorum ben, Google'ın chatgpt'nin sahip olduğu teknolojiye hali hazırda sahip olmadığını biliyor muyuz kesin olarak? bir de openai ile google'ın sahip olduğu imkanları, know-howı ve bütçeyi göz önünde bulundurursak, google telafi edemeyeceği bir kayıp yaşar mı orta vadede? google'ın şuanki ortalama değeri 1148 milyar dolarmış, ben sayıyı anlamak için bile 0.5 saniye delay yedim.
 11. Meow

  pırlanta piyasası

  6 bölüm tbbt izleyip yazdığım yorum başarılı bir karakter analizi olmuş o zaman Sheldon Cooper için hfsd
 12. Meow

  pırlanta piyasası

  Bir bireye biyolojik rolünü üstlenirken sarfettiği çaba için verilen bir hediye sanırım. Bu hayatta ne olursa olsun bir şekilde para el değiştiriyor.
 13. Meow

  Fujifilm kamera kullananlara soru

  kameranın renkleri nasıl algıladığı değil sensörden gelen raw renk datasını nasıl yorumladığı bu arada, aklımda kalmasın.
 14. Meow

  Fujifilm kamera kullananlara soru

  zamanında üretilen bazı lensler optik olarak bugünkü lensler kadar kusursuz değildi ve bu kusursuz olmamanın eski gördüğünüz fotoğraflar üzerinde bazı etkileri var, kenarlara doğru çok yumuşaması, bokeh patternları, distortion, kaplamasız lenslerdeki lens flarelar, vignetting vs mevzu bahis lense göre değişecek bir sürü etken var. basit bir m42 adaptör alıp eski m42 mount lensleri kullanabilirsin fiyat olarak uygun 1-2 lens toplayıp zenittir, jupiterdir vs. (eski lens ihtiyacınız olursa piyasasına bakıp haber edin, nadir bir şey yok ama piyasada bulunan lenslerin piyasa fiyatı neyse daha uyguna elimde varsa göndereyim, aynısı eski makineler içinde geçerli zenith, lubitel, instantlar vs.) neyse çok yazdım flood gibi oldu az 3 post olunca, kaçtım.
 15. Meow

  Fujifilm kamera kullananlara soru

  Bu arada film arıyorsan fujifilmshop ve tunç fotoğrafçılıkta var ama fiyatlar haliyle çok güzel 🙂

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...